Archive for 30 Вересня, 2023

Тематичний тиждень козацтва у ЗДО

  Шановні колеги!

 Викладачі кафедри пропонують вам урізноманітнити заняття з вихованцями ЗДО доданими матеріалами під час тематичного тижня національно-патріотичного виховання «Нація нескорених: від козацтва до сьогодення», який відбудеться впродовж 2-6 жовтня 2023 року.

 Висловлюємо щиру подяку за надання методичних матеріалів працівникам столичних закладів дошкільної освіти:
– № 285 Голосіївського р-ну (Черняк О.С., Олійник О.Ю., Обремській О.М.),
– № 432 Солом’янського р-ну (Врочинській М.Л., Матюшиній В.В.).

Розвага «Гарбуз» за мотивами української народної казки “Ріпка” (до свята Покрови). Авторки: Черняк О.С., Олійник О.Ю.;
– Свято за мотивами української народної казки “Івасик-Телесик» (до свята Покрови). Авторки: Олійник О.Ю., Обремська О.М, Черняк О.С.;
– Конспект заняття для дітей старшого дошкільного віку “Під небом синім України». Авторки: Обремська О.М, Черняк О.С., Олійник О.Ю.;
– Музично-спортивна розвага для дітей старшого дошкільного віку “Козацька слава не поляже”. Авторки: Врочинська М.Л., Матюшина В.В.

Нація нескорених: від козацтва до сьогодення

Шановні колеги!
Кафедра пропонує орієнтований план заходів тематичного тижня національно-патріотичного виховання «Нація нескорених: від козацтва до сьогодення»
для початкових класів міста Києва.

  У перший тиждень жовтня, починаючи з цього року, для учасників освітнього процесу створена можливість  зануритися в історію Українського Козацтва, нашої Держави, дізнатися про військові традиції та звитяги Українського народу, про наших мужніх, незламних Воїнів від козацтва до сьогодення, які відстоювали та сьогодні, ціною власного життя, виборюють майбутнє України.

  Для педагогів початкових класів пропонуємо орієнтовані заходи: загальною кількістю 80, з посиланнями на матеріали – 18, присвячені Тижню національно-патріотичного виховання до Дня захисників і захисниць України та теми, які можна опрацювати до початку тематичного тижня.
Щиро вдячні колегам столичних ЗЗСО, які долучилися до наповнення тижня власними практичними матеріалами (див. орієнтовний план):
– школа І-ІІІ ступенів № 132,
– гімназії № 179,
– спеціалізованої школи № 211,
– школа І-ІІІ ступенів № 286,
– Українського колежу ім. В. О. Сухомлинського.

Рекомендовані теми для початку тематичного тижня:
«Що таке Мир?»
Опис бесіди: розповідь про поняття «мир» і його важливість. Обговорення того, як ми можемо допомогти зберегти мир у світі.
Основні тези: поняття миру, дружба, співпраця, толерантність.
Матеріали: картини із зображеннями миру, глобус або карта світу для візуалізації.

«Герої»
Опис бесіди: розповідь про великих людей, які сприяли миру в світі. Порівняння їхніх вчинків із діями дітей.
Основні тези: лідери миру, важливість добрих вчинків, вплив нашого поведінки на мир.
Матеріали: зображення відомих постатей, які відстоювали чи відстоюють мир у всьому світі.

«Мирні жести»
Опис бесіди: вивчення різних жестів і символів, які означають мир і єдність.
Основні тези: значення символів миру, таких як голуб, миролюбний жест, тощо.
Матеріали: зображення жестів та символів миру.

Малюнок Мирного Герба
Мета: поширити уявлення про світовий мир та толерантність.
Опис завдання: діти малюють герб, який символізує мир і єдність. Вони можуть використовувати різні кольори та символи.
Матеріали: аркуші паперу, фарби або олівці.

«Мир і слово»
Мета: розвиток мовленнєвих навичок та вміння спілкуватися мирно.
Опис завдання: діти обговорюють, як вони можуть вирішувати конфлікти мирним шляхом та складають спільний “словник миру” з корисними фразами.
Матеріали: папір, олівці, маркери.

«Мир і музика»
Мета: використання музики як засобу виразу для сприяння миру.
Опис завдання: діти створюють власну музику або виконують спільну пісню про мир.
Матеріали: музичні інструменти або доступ до музичних записів.

Корисні ідеї для натхнення вчителів в умовах війни

Те, як українці стоїчно проходять усі випробування воєнного стану ще раз доводить: важкі часи не для страждань, а для взаємної підтримки. Маємо знайти ресурси та поділитися одне з одним. І це реально. Цього разу — не про психологічну допомогу, а про практичні базові покращення для вчителів. Безкоштовні або такі, що потребують мінімум грошей.

1. «Вимірювати температуру»
Не можна виправити те, про що невідомо. Як особисті зустрічі, так і анонімні опитування дозволять директорам шкіл збирати інформацію та виявляти проблеми, перш ніж вони загострюються. Такі поради дають експерти з Edutopia.
Колектив у школі теж може запропонувати провести таке опитування. Там мають бути запитання, які не дуже заведено обговорювати з керівництвом. Скажімо: «Як часто вимоги роботи заважають вашому сімейному життю?» або «Приблизно скільки годин після звичайного робочого дня у вас є, щоб відпочити або займатися тим, що вам подобається?» Щорічне опитування вчителів Merrimack College пропонує інші запитання, як-от «Як би ви оцінили вплив вашого психологічного добробуту на ваше навчання та професійне зростання цьогоріч?»
Важливими є і вертикальні, і горизонтальні неформальні обговорення. Керівництво може встановити час на особисте спілкування з кожним вчителем (а не контактувати тет-а-тет, лише коли щось уже трапилося). Стосовно колег: можна з дозволу лідера школи ввести традицію, наприклад, пів години чаювання 1-3 рази на тиждень. Нюанс: табу на розмови про роботу в цей час. Цей додатковий час на спілкування має допомогти колегам краще дізнатися один про одного. Це вплине на атмосферу у школі, а також дасть більш об’єктивну картину. Адже професія вчителя є такою, що особиста територія перетинається з робочою. Наприклад, у вчительки до війни та нині, коли її чоловік на фронті, різний запас ресурсів, різні потреби. І знати про такі речі та враховувати — на користь школі.

Сторінки: 1 2 3

25 вересня – день коміксів

Кожного року 25 вересня прихильники жанру мальованих історій святкують День коміксів. Смішні малюнки, послідовність яких показує певну розповідь, набули популярності в усьому світі.
Вважають, що перші комікси з’явилися в США. Але насправді це сталося в Європі у XIX столітті. У 1825 році було засновано The Glasgow Looking Glass – видання, що спеціалізувалось на даному жанрі. У 1895 році Річард Фелтон створив комікси з постійними персонажами.
У США перший комікс надрукували в 1892 році. Гумористичні історії дуже подобались читачам, тому тиражі розкуповувались за кілька днів. Починаючи з 1938 року популярності набули супергерої та їхні пригоди. Весь світ побачив Супермена, Бетмена, Мікі Мауса та Капітана Америку.
Поступово жанр набув ознак дорослості – теми і герої стають складнішими, з’являються страшилки. Видавництва друкують комікси за мотивами серіалів та фільмів.
Найпопулярнішими коміксами є: Хранителі, Сказання, Бетмен: Вбивчий жарт, Піщана людина. Супермен: Усі зорі.
В переддень славного свята козацтва знайомимо вас з коміксами, що присвячені цій темі.
«Буйвітер» – це легендарний український комікс, один з найперших, який з’явився в 1995 році завдяки майстерності Костянтина Сулими. Чудовий твір мистецтва, який втілює в собі сильну духовну спадщину України. Кожна сторінка коміксу пропонує читачеві зануритися в світ козацтва, де герой Буйвітер – справжній лицар і захисник своєї землі. А згадаймо, що часи козацькі були дуже важкі та непевні: татари й турки, агресивні поляки та підступні московити прагнули захопити нашу Вітчизну та навіки долучити її до своїх земель, влаштовували грабунки та наругу. І саме козаки були тією силою, котра розбурхала та відновила державність, зберігаючи її впродовж кількох століть.
Історія Буйвітра захоплює читача своєю напруженістю та динамікою. Автор створює реалістичний світ, де читач може легко уявити себе поруч з героями, які борються з ворогами. Графіка коміксу вражає. Кожен малюнок має власну історію і характер, що робить комікс неперевершеним твором мистецтва.

Сторінки: 1 2

З Днем вихователя і дошкільного працівника – 2023!

                    “Вихователь! – якою величною має бути тут душа.
                       Справді, щоб творити людину, необхідно самому
                            бути або батьком, або більше, ніж людиною”.
Ж. -Ж. Руссо

Восени тривожного 2023 року дошкільні працівники святкують своє професійне свято 24-го вересня. Історія даного свята налаштовує нас на віншування колег в останню неділю вересня.
Викладачі кафедри дошкільної та початкової освіти щиро вітають всіх, хто причетний до виховання, розвитку, навчання, реабілітації маленьких громадян України. Як сказав Шалва Амонашвілі, завжди поспішайте до дітей, радійте кожній зустрічі з ними; тоді й діти поспішатимуть до вас і радітимуть кожній зустрічі зі своїм вихователем.

Чи погоджуєтеся з думкою, що дитина може навчити дорослого трьом речам: радіти без жодної причини, завжди знаходити собі заняття, наполягати на своєму? А ми впевнені, що нікому не вдасться ніколи створити мудреців, якщо вбивати в дітях пустунів. Виховання — справа важка, і поліпшення його умов — одна з священних обов’язків кожної людини, бо немає нічого важливішого, як освіта самого себе і своїх ближніх. Сократ (469-399 р. до н.е., давньогрецький філософ)
Наше побажання вам, шановні дошкільні працівники – вчіться так, немов ви постійно відчуваєте брак своїх знань, і так, немов ви постійно боїтесь розгубити свої знання. Виховання дитини — це не мила забава, а завдання, що вимагає капіталовкладень — тяжких переживань, зусиль безсонних ночей і багато, багато думок. Януш Корчак (1878-1942, польський педагог і письменник).

Своїми думками й порадами/пам’ятками щодо виховання дітей у день вихователя і дошкільного працівника – 2023 діляться з вами викладачі кафедри:
1. Гончаренко Алла “Перлини мовленнєвого етикету”.
2. Дятленко Наталія “Організація педагогічної взаємодії з дітьми”.
3. Шопіна Марина “Спілкуймося з батьками дітей, які мають особливі освітні потреби”.
4. Щербина Вікторія “Можна/не можна говорити: приклади фраз у спілкуванні з дітьми”.

Вебінари кафедри у вересні 2023 року

Шановні колеги!
Запрошуємо вас на вебінари кафедри –

25.09.2023 р. 16:00

Вчителі музичного та образотворчого мистецтва ЗЗСО.
Розвиток козацької тематики в музичному та образотворчому мистецтві.

Стелла Лясота, Наталія Футимська, старші викладачки кафедри дошкільної та початкової освіти; Євгенія Таку, педагог-організатор НВК “Домінанта”.

Поговоримо про проведення тематичного тижня «Нація нескорених: від козацтва до сьогодення», упродовж якого створюється можливість учасникам освітнього процесу засобами образотворчого та музичного мистецтва зануритися в історію Українського Козацтва, дізнатися про військові традиції, про незламних Воїнів, які відстоювали та сьогодні, ціною власного життя, виборюють майбутнє України.

Приєднатися до вебінару (Zoom|Google)
Код доступу: 123456

27.09.2023 р. 13.30
Педагоги закладів дошкільної освіти.
Педагогічна робота в осередках природи як основа безпечного освітнього простору ЗДО та емоційної стійкості дітей.

Алла Гончаренко, Людмила Меленець, доцентки кафедри дошкільної та початкової освіти; Ольга Александрова, вихователь-методист ЗДО № 17 Солом’янського р-ну м. Києва.

Буде представлено різновиди освітньої діяльності – “Розваги під ліхтариком”, “Тесонт – театр, сонце, тінь” та інші, що можуть стати в нагоді педагогам під час роботи в осередках природи ЗДО.
Приєднатися до вебінару (Zoom|Google)

Міжнародний день миру

Міжнародний день миру був заснований Організацією Об’єднаних Націй. Спочатку свято відзначалося в третій вівторок вересня, оскільки в цей день проводиться щорічна сесія Генеральної Асамблеї ООН. З 2002 року відзначення дня миру відбувається 21 вересня.
В Україні завжди поважали мир. Не раз підтверджували це, зокрема відмовою від ядерної зброї, яка могла б убезпечити нашу державу від можливої агресії з боку країни-сусідки. Підписаний Будапештський меморандум 1994 року вселив не тільки у пересічного громадянина України, але й у наших політиків і дипломатів впевненість, що «все буде добре», адже територіальну цілісність і суверенітет держави “гарантували” найпотужніші і розвинені країни світу: США, Великобританія, Франція, КНР і росія. Одночасно за всі роки незалежності Україна ніколи не дозволяла собі погрожувати війною своїм сусідам, більш того – намагалася підтримувати добросусідські відносини з усіма країнами і прагнула гарантій безпеки. Українці навіть не могли уявити, що «братній народ» може з легкістю прийти зі зброєю в руках на нашу землю і розпочати знищення людей.
Мирне життя українського суспільства завжди було пронизане надіями і прагненнями до мирного добробуту. Увага була акцентована саме на мирні шляхи вирішення протиріч всередині суспільства й за межами держави.
ДЕТАЛЬНІШЕ >>

Сторінки: 1 2

Вебінари кафедри у вересні 2023 року

21.09.2023 р. 14:00
Міжнародний день миру: відзначаємо чи святкуємо?
Для педагогів закладів дошкільної та початкової освіти.
Вікторія Щербина; Людмила Меленець, доцентки кафедри.
Приєднатися до вебінару https://meet.google.com/nze-kptf-sdk

25.09.2023 р. 14:00
Психологічна підтримка дитини дошкільного віку в інклюзивній групі.
Для педагогів закладів дошкільної освіти.
Марина Шопіна, доцентка кафедри.
Приєднатися до вебінару https://meet.google.com/tzb-jpct-qbs

26.09.2023 р. 14:00
Психологічний супровід дітей з особливими освітніми потребами
Для педагогів закладів дошкільної та початкової освіти.
Марина Шопіна, доцентка кафедри.
Приєднатися до вебінару https://meet.google.com/tzb-jpct-qbs

28.09.2023 р. 15:30
Інклюзивне навчання на уроках фізичної культури в ЗЗСО
Для педагогів закладів ЗЗСО.
Юрій Черпак, доцент кафедри; Валентина Кучерява, директор СШ № 266.
Приєднатися до вебінару https://meet.google.com/dhw-qktp-muc

30.09.2023 р. 12:00
Застосування цифрових технологій на уроках у початковій школі: аспект партнерської взаємодії
Ольга Третяк, доцентка кафедри, Олена Полякова, Світлана Цибульська, старші викладачки кафедри.
Приєднатися до вебінару https://us04web.zoom.us/j/3513583575…
Ідентифікатор конференції: 351 358 3575
Код доступу: gtmGt9

Вебінари кафедри у вересні 2023 року

Дата: 22 вересня 2023 року
Час: 16:00–17:00
Формат: онлайн

Відповідальні за проведення заходу: Санковська Ірина, i.sankovska@kubg.edu.ua,
Пруцакова Ольга, к.п.н., завідувачка НДЛ, o.prutsakova@kubg.edu.ua.

 

Тема. Кліматична освіта для всіх і кожного. Завдяки кому ми знаємо про клімат планети? Знайомство з кліматичними професіями минулого, теперішнього та майбутнього.

 

Підключитися до конференції Zoom:
https://us05web.zoom.us/j/85052043109?pwd=uNahzyNxY9XkRW1Ipz3BgdWq9buVRi.1
Ідентифікатор конференції: 850 5204 3109
Код доступу: 8uGwcN

Цільова аудиторія: педагогічні, науково-педагогічні працівники, практичні психологи м. Києва.

Учасники безкоштовно отримають сертифікат про підвищення кваліфікації на 6 год. / 0,2 ЄКТС.
Реєстрація відбудеться під час вебінару.

Вебінари кафедри у вересені 2023 року

Дата: 20 вересня 2023 року
Час: 16:00–17:00
Формат: онлайн

Відповідальні за проведення заходу: Санковська Ірина, i.sankovska@kubg.edu.ua,
Пруцакова Ольга, к.п.н., завідувачка НДЛ, o.prutsakova@kubg.edu.ua.

Тема. Кліматична освіта для всіх і кожного. Мій перший кліматичний словник-довідник. Рекомендована довідкова та методична література з теми зміни клімату.

Підключитися до конференції Zoom:
https://us05web.zoom.us/j/85052043109?pwd=uNahzyNxY9XkRW1Ipz3BgdWq9buVRi.1
Ідентифікатор конференції: 850 5204 3109
Код доступу: 8uGwcN

Цільова аудиторія: педагогічні, науково-педагогічні, наукові працівники м. Києва.

Учасники безкоштовно отримають сертифікат про підвищення кваліфікації на 3 год. / 0,1 ЄКТС.
Реєстрація відбудеться під час вебінару.