Archive for 9 Вересня, 2023

День українського борщу

  День українського борщу – поки неофіційне свято, воно було запропоноване для відзначення щороку у другу суботу вересня.

 У січні 2022 року Комітетом Верховної Ради України з гуманітарної та інформаційної політики було подано проект постанови №6361 про встановлення Дня українського борщу. Проект так і не розглянули. Але соцмережі та любов до традиційної страви – зробили свою справу. Подія вже популярна і можна сказати всенародна.

  Перша згадка про борщ в історичних документах датується кінцем жовтня 1584 року. Однак, зважаючи на інші знаменні дати, що відзначаються в Україні протягом жовтня, було вирішено перенести День борщу на другу суботу вересня. Цей період є ідеальним, оскільки всі інгредієнти для українського борщу доступні, а погода все ще досить тепла для туристичних активностей на свіжому повітрі.

 Український борщ — гарячий заправний суп, на яловичині та свинині, основою виступає буряк, який надає йому характерного червоного кольору. Історія борщу налічує понад 500 років. У давнину борщ був поминальним блюдом. Кілька років тому борщу встановлено пам’ятник у м. Коростишів.

 Не забувайте, що в класичний український борщ наприкінці обов’язково потрібно класти свіже свиняче сало, товчене з часником, сіллю та зеленню. Дати йому настоятися і лише тоді подавати.

 Рушійною силою ініціативи відзначення Дня українського борщу стала група українських рестораторів на чолі з Євгеном Клопотенком. 1 липня 2022 року ЮНЕСКО внесла борщ до Списку нематеріальної культурної спадщини, яка потребує охорони. День українського борщу – це більше, ніж просто святкування страви, це свідчення багатої культурної спадщини та ідентичності України.

Цікавинки про БОРЩ:

Біохімія борщу: що робить борщ борщем,
5 цікавих фактів про борщ,
Рецепт борщу з качкою та квашеною капустою,
Цікаві факти від Glovo

Матеріали підготувала старша викладачка кафедри Санковська І.М.