З-поміж різних методів і прийомів вважаємо за доцільне виокремити пальчикові ігри та вправи, позаяк мовленнєвий розвиток тісно пов’язаний з розвитком дрібної моторики м’язів пальців рук, а руховий та мовленнєвий центри в корі головного мозку знаходяться поруч, мають схожу фізіологічну функцію та впливають один на одного. Талантом народної педагогіки створено низку дитячих забавок, серед яких „Сорока-ворона”, „Ладки-ладусі”, „Куй, куй чобіток” займають почесні місця, а дитина насолоджується рухом, можливістю управляти звуком і вслухатися в його мелодію. Це опосередкований активізуючий вплив на головний мозок, внутрішні органи, бо насиченість поверхні долоні акупунктурними зонами така ж велика, як і поверхонь стопи чи вуха.
Кожен палець має доволі широке представництво у корі великих півкуль мозку. Розвиток м’язової системи пальців рук безпосередньо впливає на мовленнєвий розвиток дитини. Поява артикуляції складів, мовленнєві реакції перебувають у прямій залежності від тренованості пальців. Тому з раннього віку кожна родина послуговується у вихованні маляти серією народних ігор-забав, які стимулюють саме такі процеси. З віком ускладнюються ігри, удосконалюється мовлення, та залишається незмінним бажання гратися пальчиками, звуками, словами. Пропонуємо пальчикові ігри та віршований супровід до них.
Archive for 11 Лютого, 2015
Пальчикові ігри та мовленнєвий розвиток дитини
Дитина та її успіх: як допомогти жити з відчуттям успішної людини?
Переживання успіху надзвичайно приємні. Переживши один раз, діти, за правило, прагнуть відтворити їх знову і знову. У цьому розділі ми детальніше поговоримо про те, що можна вважати успіхом, на який успіх варто орієнтувати дошкільників, як потрібно організувати предметно-ігрове середовище, щоб воно сприяло успішності дитини та підтримувало її самоповагу.
Конференція керівників гуртків: «Творча співпраця як найкращий метод досягнення професійної ефективності педагога-хормейстра»
23 січня 2015 року в ЗНЗ №40 відбулася практична конференція на тему: «Творча співпраця як найкращий метод досягнення професійної ефективності педагога-хормейстра». Учасники заходу – керівники гуртків БДТ, ЦТДТ, КМБЮ, СШ ЗНЗ, СК, працівники ІППО КУ ім. Б.Грінченка.
Мета практичної конференції передбачала професійний обмін досвідом з методики роботи над вокально-хоровими навичками та основними психолого-педагогічними умовами досягнення високої ефективності роботи за методикою Стівена Кові.