Archive for 27 Лютого, 2023

Партнерство вихователя і дитини: міф, реальність чи загроза дисципліні?

  Чи можуть вихователі і діти спілкуватися, взаємодіяти як партнери?
Досить часто чуємо, що дошкільники не здатні зрозуміти такий стиль взаємин, і будуть помилково сприймати його як вседозволеність. А це завадить їм побудувати здорові соціальні межі. Дехто говорить про шкідливість таких взаємин, оскільки, начебто, робить вразливими посили від дорослих. Частина педагогів розцінює свої взаємини з дітьми як партнерські, при цьому демонструючи всі ознаки авторитарності. І лише низький відсоток системно практикує підхід, де домінують повага одне до одного, підтримка, готовність до діалогу і т.д. Давайте спробуємо розібратися, як виглядає партнерство вихователя і дитини, які його виміри і характеристики?

ДЕТАЛЬНІШЕ >>

Сторінки: 1 2

День Зубної феї

    28 лютого – День Зубної феї.
Зуби людини — це символ мудрості, зрілості і розвитку. Доглянуті зуби – це ще й красива посмішка, яка робить людину привабливою. У житті кожної дитини настає час, коли вона починає втрачати молочні зуби. І цей досвід іноді стає травматичним для деяких дітей.


В усьому світі дорослі, насамперед батьки, придумують різноманітні способи, щоб підтримати дитину, зняти у неї емоційну напругу. Якщо ваша дитина випадково втратить зуб у День Зубної феї, ознайомте її із «зубною» казкою сьогодні! А коли настане ніч, не забудьте обміняти зуб на цікаві подарунки! Навіть, якщо період випадання молочних зубів у дитини в минулому, День Зубної феї – це хороша нагода поговорити про роль зубів та їх гігієну, відвідати стоматолога, сходити до магазину і купити нові зубні щітки для членів родини, зубну пасту.

  Шановні батьки та педагоги, до вашої уваги добірка матеріалів, яка допоможе провести День Зубної феї з користю для себе та дітей.
Зубній феї на замітку. Батьки у цікавий спосіб заохотили сина чистити зуби:
https://life.pravda.com.ua/health/2017/09/11/226374/
Зубна Фея. Традиції в різних країнах світу: https://www.facebook.com/AsProDent/posts/1070005436722288/
Зубна фея з фантазією: як креативно відзначити втрату молочних зубів:
http://nashamama.com/dityna/52027zubna-feya-z-fantazieyu-yak-kreativno-vidznachiti-vtratu-molochnih-zubiv.html
Будинок зубної феї:
https://www.youtube.com/watch?v=eLA5q_OpKwY&t=2s
Гортала Я. Таємниця зубної феї:
https://yankogortalo.com/opovidki/tayemniczya-zubnoyi-feyi.html
Мазур Н. Маленька Адрі та Зубна Фея:
http://www.poetryclub.com.ua/getpoem.php?id=838389
Свинка Пеппа. Зубна фея:
https://www.youtube.com/watch?v=uOeOZL08PrA

Матеріал підготувала ст. викладачка кафедри Кравчук Л.В.

Запрошуємо на вебінар!

Шановні освітяни!
Викладачі кафедри запрошують вас долучитися до вебінару “Методичний супровід педагогічного процесу в сучасних умовах закладу дошкільної освіти”, який відбудеться 28 лютого 2023 року о 15:00.
До он-лайн зустрічі можна приєднатися за посиланням: https://meet.google.com/ort-ceap-bef
Ключові питання зустрічі: вектори змін методичної роботи під час воєнного стану (підтримка розвитку творчого потенціалу педагогів, вивищення рівня їхньої загальної та професійної компетентностей в міжатестаційний період); створення навчально-консультаційного центру для педагогічних працівників ЗДО.
Учасники вебінару отримають сертифікат на 3 год. (0.1 ECTS)
Реєструватися на зустріч можна тут.

Корисні матеріали:
Гончаренко А.М. Методичний супровід педагогічного процесу в сучасних умовах закладу дошкільної освіти: презентація

Тризуб – перший офіційний Державний герб України

Наш герб — тризуб,
Це воля, слава й сила.
(Наталка Поклад)

25 лютого 2023 року виповнюється 105 років як в Коростені Українська Центральна Рада прийняла Тризуб за офіційний герб УНР.
Тризуб – символ нашої суверенності й свободи.

Перший офіційний Державний герб України
Українські державні герби: феномен тризуба
Історія, автори та яким міг бути дизайн: 5 фактів про Малий герб України
Тризуб. Легенди України:
https://www.youtube.com/watch?v=mGhpVpzjwqU

Матеріал підготувала ст. викладачка кафедри Кравчук Л.В.

“Йдемо на екскурсію”! Вітаємо педагогів зі Всесвітнім днем екскурсовода!

21 лютого у світі відзначають день екскурсовода. Ініціювала проведення такого дня, починаючи з 1990 року, Всесвітня Федерація Асоціацій Туристичних гідів – WFTGA.

Екскурсовод/провідник/гід – це людина, яка надає інформацію про місце або історію місця людям, які подорожують. Це людина, яка проводить екскурсії по визначних місцях, музеях, архітектурних спорудженнях, садово-паркових ансамблях і т. д. Це людина, яка супроводжує групи екскурсантів у поїздках, піших переходах, вміє розробити тематику екскурсій, маршрути, підготувати зміст матеріалу, скласти тексти, використати історико-архівні джерела, наукові дані, новітні повідомлення, підготувати інформацію спеціального характеру за доступною формою представлення.

ДЕТАЛЬНІШЕ >>

Сторінки: 1 2

День рідної мови

Нації вмирають не від інфаркту,
спочатку їм відбирає мову.
Ліна Костенко

   21 лютого у світі відзначається Міжнародний день рідної мови.
Мова – це особливе явище в житті кожної людини. Український вчений, мовознавець І. Огієнко писав: «Мова – це наша національна ознака, в мові – наша культура, ступінь нашої свідомості…


Мова – це форма нашого життя, життя культурного й національного, це форма національного організування.
Мова – душа кожної національності, її святощі, її національний скарб… Звичайно, не сама по собі мова, а мова як певний орган культури, традиції. В мові – наша стара й нова культура, ознака нашого національного визнання!..
Мова – це не тільки простий символ розуміння, бо вона витворюється в певній культурі, в певній традиції. В такому разі мова – це найясніший вираз нашої психіки, це найперша сторожа нашого психічного я». Вивчаймо, плекаймо рідну мову, говорімо українською.

  Корисні матеріали та ресурси:
Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної»
Вікіпедія: Міжнародний день рідної мови
Кравчук Л. Щоб звучало рідне слово, щоб звучала рідна мова
Українська як код нації: чому дітям варто говорити рідною мовою
ТОП-10 цікавих фактів про українську мову
Як перейти на українську в побуті: 10 порад
Українська мова – рідна наша мова. Говори українською правильно!

Матеріали підготувала ст. викладачка кафедри Кравчук Л.В.

Добро починається з тебе!

  День спонтанного прояву доброти – це привід згадати про справжні цінності нашого життя і про те, що доброта здатна зцілити від душевних мук і недуг кожного, хто її виявляє!
Щороку 17 лютого відзначається День спонтанного прояву доброти (Random Acts of Kindness Day). Попри те, що свято досить молоде, з кожним роком його популярність в суспільстві зростає. Його можуть відзначати як окремі люди, так цілі організації, які заохочують прояви доброти та милосердя у суспільстві. Випадкові прояви милосердя надихають людей.


Цікаво, що люди, які постійно зосереджені на своїх проблемах, із задоволенням відгукаються на вчинення спонтанних актів доброти та милосердя. Добрі діла приносять задоволення не тільки одержувачу, але й надихають радістю тих, хто їх чинить.
  Мета свята – зробити людей трішки щасливішими та поширити частинку доброти навколо себе. Необов’язково звершувати якісь величезні доброчинні акти, достатньо підбадьорити ближнього, зробити приємний комплімент чи просто посміхнутися до незнайомця.

Сторінки: 1 2

14 лютого – Міжнародний день книгодарування

Міжнародний день книгодарування, який відзначають 14 лютого з 2012 року.
Історія свята розпочалася з маленької традиції в родині американської книжкової блогерки Еммі Бродмур, матусі 3 дітей і засновниці популярного американського порталу дитячої книжки “Delightful Children’s Books”. У родині на День усіх закоханих дарували одне одному та дітям книги.

Якось син блогерки запитав, чому немає такого особливого дня на рік, коли люди дарують книжки усім навколо. Еммі сподобався задум, саме тому, вона вирішила відзначити черговий День святого Валентина, подарувавши книги не лише синові, а й бідним дітям, які не мають можливості придбати власні. Водночас блогерка поділилася ідеєю акції з читачами, після чого традиція почала стрімко розвиватися, а цю ініціативу підхопили активісти по всьому світові.

Ось найпоширеніші способи відзначити свято книгодарування:
1. Презентувати персональні книжкові подарунки близьким – своїй половинці, коханій, друзям, рідним чи колегам.
2. Подарувати книги дітям, які на них потребують. А ще краще не просто подарувати, а й розповісти, чим ця книга важлива для вас та для них.
3. Ініціювати благодійну акцію та презентувати книги у бібліотеку, притулок чи будь-яку організацію, яка передає книги тим, кому вони найпотрібніші.
4. Можна подарувати цікаве видання незнайомому перехожому.
5. Влаштувати глобальний челлендж, поширивши книги по всьому світу, залишивши на обкладинці наліпку з інструкціями та правилами розповсюдження книги після того, як її прочитають.
Які саме видання обрати? Насправді чарівних, добрих, повчальних, захопливих книг так багато у світі!

Корисні посилання:
https://ecoclubua.com/2022/02/rozpovidayemo-pro-bukkrosyng/ – розповідаємо про буккросинг,
https://bookcrossing.net.ua/ – сайт українського буккроссингу,
https://cutt.ly/e3Rdu2V – буккросинг,
https://www.barabooka.com.ua/14-ljutogo-vsesvitnij-den-daruvannya-knig/ – долучайся до флешмобу.

Матеріал підготувала викладачка кафедри Санковська І.М.