Archive for 27 Листопада, 2018

Реалізації програми «Я – киянин» у столичному просторі

А.Гончаренко

доцент кафедри методики та психології

дошкільної і початкової освіти

Інституту післядипломної педагогічної освіти,

кандидат педагогічних наук

Реалізації програми «Я – киянин» у столичному просторі

  Без названияНещодавно у рамках Міської науково-практичної конференції «Нова школа – новий дитячий садок» відбувся семінар, де обговорювалися питання впровадження у роботу закладів дошкільної освіти м. Києва регіональної парціальної програми «Я – киянин». У роботі семінару взяли участь керівники і вихователі-методисти ЗДО, учасники дослідно-експериментальних майданчиків, методисти РНМЦ та автори-розробники Програми.

  Апробація Програми у контексті дослідно-експериментальної роботи відбувалася протягом кількох років на базі восьми ЗДО різних районів м. Києва. Процес вивчення та реалізації змісту програми  спонукав педагогів та батьків до аналізу проблеми.

  Чи є важливим виховувати киянина у дошкільному віці?

–         педагоги справедливо вважають, що дитина дошкільного віку ще не здатна збагнути патріотизм як сукупність морально-етичних та емоційних цінностей;

–         відсутність окремої програми або частини комплексної програми уможливлює витіснення цього напряму з обов’язковості освітньої роботи з дошкільниками;

–         під час здобуття базової освіти педагогами навчальні плани не рясніли регіональними акцентами. Помітна тенденція до зростання кількості педагогів, які не мають базової дошкільної освіти, тому вони не враховують особливості дошкільного дитинства і не надають значущості регіональним питанням у дошкільному вихованні.

А.Гончаренко Інтеграція реалізації програми

ДЕТАЛЬНІШЕ >>

Звіти про виконання наукової теми кафедри

 Кафедра методики та психології дошкільної і початкової освіти проводить дослідження «Проектування змісту та технологій навчання педагогічних працівників у системі післядипломної педагогічної освіти».

   На першому етапі наукового дослідження (січень 2016 – грудень 2016 рр.) було виокремлено наукові підходи щодо проектування змісту навчання педагогічних працівників та визначення принципів їх реалізації на курсах підвищення кваліфікації, а також відбулась систематизація запитів слухачів курсового підвищення кваліфікації щодо змісту та технологій навчання дорослих.

 Звіт про виконання першого етапу дослідження.

 Другий етап наукового дослідження ( січень 2017 – грудень 2019 рр.) – було проведено відбір інструментарію дослідження, розробка анкет та І етап моніторингового дослідження щодо ефективності змісту освітньо-професійних та навчальних програм щодо розвитку професійної компетентності слухачів курсового підвищення кваліфікації, а також впровадження в практику курсового підвищення кваліфікації оновлених освітньо-професійних, навчальних програм.

Звіт про виконання другого етапу дослідження