Archive for 29 Лютого, 2024

Як допомогти собі в критичних і не тільки ситуаціях?

  Однією із неприємних побічних реакцій від професійної діяльності більшості педагогів є постійне перебування в стані емоційної напруги, тривоги, хвилювання. Педагог має бути уважним, сконцентрованим, налаштованим на позитивне сприйняття різних поведінкових проявів дітей, бути готовим вчасно прореагувати, змінити щось у своїй поведінці. Трапляються і неординарні ситуації, коли потрібно максимально задіювати педагогічний талант, критичність мислення, рішучість і неймовірну витримку. Усе це може призводити до гострих переживань, емоційної нестабільності, напруження нервової системи.
 Особливо почастішали такі моменти в умовах війни: постійні тривоги, нічні бомбування, тяжкі новини з фронту – все це не додає до стійкості і витривалості педагога. Знижується працездатність, настає втома і апатія, зникає наснага до праці. Як не потрапити в таку і ситуацію, вчасно побачити неприємні зміни в своєму психологічному житті і не допустити втрати життєвих сил і енергії та переходу в стан хронічної кризи?

 Для кризи характерним є нездатність людини в ситуаціях зустрічі з труднощами, перешкодами адекватно впоратися за допомогою традиційних способів. Зрозуміло, що всі люди по різному реагують на несприятливі умови зовнішнього середовища, по різному проявляють себе в умовах психологічних змін. Відомо, що люди із сильною нервовою системою легше адаптуються до стресових ситуацій, а ось для інших вони можуть перетворитися в кризу і продовжуватися тижнями.

 Важливо відслідковувати зміни, що відбуваються в психологічному житті і за необхідності, коли стає зрозуміло, що самостійно не виходить впоратися, звертатися за допомогою до фахівців – психологів та психотерапевтів.

 І все ж, ми візьмемо на себе сміливість дати кілька порад педагогам щодо стабілізації їхнього психологічного і соціального життя.

Сторінки: 1 2

Очні фахові курси «Особливості діяльності педагога в умовах війни»

  26-28 лютого 2024 року відбулися очні фахові курси «Особливості діяльності педагога в умовах війни» для вихователів ЗДО.

  Заняття провели: куратор групи Шопіна М.О. к.психол.н., доцентка кафедри дошкільної та початкової освіти. Тема «Психологічний супровід дітей з особливими освітніми потребами». Меленець Л.І. к.пед.н., завідувачка кафедри дошкільної та початкової освіти. Тема «Цінності дошкільної освіти та базові принципи реалізації Державного стандарту дошкільної освіти». Дятленко Н.М. к.психол.н., доцентка кафедри дошкільної та початкової освіти. Тема «Партнерство в педагогічному колективі ЗДО: як досягти організаційної єдності?».

  Під час занять слухачі курсу на практиці навчились обирати ефективні методи, форми та засоби психологічної підтримки дітей з особливими освітніми потребами, удосконалили вміння організовувати освітній процес у ЗДО відповідно до нормативно-правового забезпечення та на практиці опанували навички ефективної комунікації на засадах партнерства та взаємної відповідальності.

Матеріал підготувала доцентка кафедри Шопіна М.О.

Хочеш пізнати світ – читай книжки!

  В лютому місяці працівниками кафедри проведено вебінари «Книга в календарі міжнародних свят: хочеш пізнати світ – читай книжки!» та «Подаруймо книгу собі й дитині».

Із нагоди відзначення Міжнародних днів читання вголос та дарування книги викладачі кафедри дошкільної та початкової освіти підготували, організували та провели вебінари, присвячені КНИЗІ. 07 лютого 2024 року тема інформаційно-методичного вебінару зібрала 26 учасників, 14 лютого – 15 слухачів. Інтерес до цих тем проявили вихователі закладів дошкільної освіти, вчителі шкіл, працівники бібліотек, вчителі-логопеди не тільки міста Києва, а й з різних регіонів України. Вшанування книги підготували кандидати педагогічних наук, доцентки кафедри дошкільної та початкової освіти Алла Гончаренко й Людмила Меленець; кандидат педагогічних наук, доцентка кафедри освітнього лідерства Оксана Матвійчук; завідувачка відділу Національної бібліотеки України для дітей Наталія Невмержицька.

 Оксана Матвійчук презентувала свято книги в річному календарі міжнародних свят (див. презентацію). Про життя однієї рідкісної книги та своєрідність творчості її автора Григорія Лютого розповіла Людмила Меленець (див. презентацію). Напрочуд цікавою була інформація Алли Гончаренко про величну історичну ходу книги, про маловідомі й дивовижні факти її створення й збереження (див. презентацію). Хто ж сьогодні працює над книгою для дітей? Які сучасні видавництва варто знати і шукати? Які твори актуальні для сучасної дитини? Як і де знайти потрібну книгу і подарувати її собі й дитині? Відповіді на ці запитання надала Наталія Невмержицька.
Дякуємо ЗСУ за можливість проведення вебінарів! Разом до Перемоги!

  Додаткові матеріали:
Матвійчук Оксана. Книга в календарі міжнародних свят. Презентація.
Меленець Людмила. Григорій Лютий. «Світлана». Презентація.
Гончаренко Алла. Подаруймо книгу собі й дитині. Презентація.
Невмержицька Наталія. Працюємо заради дитини: про сучасні видавництва. Презентація

Матеріали підготували Гончаренко А.М., Меленець Л.І.

На концерті «Борис Грінченко – 160»

  21 лютого 2024 року викладачі кафедри дошкільної та початкової освіти після проведення навчальних занять в закладах освіти завітали до Національної філармонії України у ВЕЛИКУ МИСТЕЦЬКУ АКАДЕМІЮ.                                                                         Автор ідеї проєкту «БОРИС ГРІНЧЕНКО – 160!», що проходив у Колонній залі імені М.В. Лисенка – Ігор Стамбол, доцент кафедри інформаційних комунікацій Факультету української філології, культури і мистецтва Київського столичного університету імені Бориса Грінченка перед початком концерту познайомив глядачів із відомим і невідомим фото життєписом Бориса Грінченка.
Режисер і продюсер проєкту – Кирило Стеценко, український скрипаль, композитор, культуролог, музичний і телевізійний продюсер, педагог і громадський діяч, Заслужений артист України, народний артист України (2020), лавреат всеукраїнських та всесоюзних конкурсів скрипалів, доцент, завідувач кафедри шоу-бізнесу Київського національного університету культури і мистецтв.
Вів концерт і читав поезію Бориса Грінченка «Я кохаю ті хмари похмурі», «Я ніч не спав», «Сяють зорі», «Переляканий», «Приходить час» – Кирило Булкін, журналіст, актор, публіцист, бард, культурний діяч, лавреат Всеукраїнського конкурсу ім. Василя Стуса. Вокальні твори на слова Бориса Грінченка виконували Карина Кондрашевська (сопрано), Сергій Магера (бас), Академічна чоловіча хорова капела імені Левка Ревуцького (художній керівник і диригент – Володимир Курач, концертмейстер – Дмитро Отич). ДЕТАЛЬНІШЕ >>

Сторінки: 1 2

Вертолітне виховання

  Потреба подбати про безпеку та щастя дитини може бути однією з причин, через яку в Сполучених Штатах переважає стиль виховання, який жартома називають гелікоптерним. Це інстинктивна поведінка, коли батьки зводять підтримку дитини на такий рівень, що “літають” над своїми дітьми, як вертоліт — звідси і народження цього терміну. Метафора була вперше використана у 1969 році доктором Хаїмом Гіноттом.
Найкращий спосіб описати вертолітне виховання — це «гіперзалучення в життя дитини». Воно є протилежністю вільному вихованню, де заохочуються незалежність та самостійне мислення, але тісно пов’язане з ситуацією, коли батько, так би мовити, «зрізає» будь-яку проблему, з якою може зіткнутися дитина, щоб вона ніколи не відчувала болю, образи, розчарування.
Як виглядає вертолітне виховання на різних етапах життя?
Дитина, яка починає ходити. Батьки:
– намагаються запобігти кожному незначному падінню і запобігають відповідним віку ризикам,
– ніколи не дозволяють дитині грати одній,
– постійно запитують у вихователя дошкільної установи звіти про виконану роботу,
– не заохочують відповідну до розвитку незалежність.
Початкова школа. Батьки:
– наполягають у розмові зі шкільною адміністрацією, щоб дитина навчалася у найкращого вчителя,
– вибирають друзів для дитини,-
– виконують домашні завдання та шкільні проєкти замість дитини,
– не дозволяють дитині вирішувати проблеми самостійно. ДЕТАЛЬНІШЕ >>

Сторінки: 1 2

Очні фахові курси для вихователів ЗДО

Інститут післядипломної освіти Університету Грінченка пропонує вихователям закладів дошкільної освіти очні фахові курси «Особливості діяльності педагога в умовах війни».
Учасники отримають сертифікат на 30 годин.
Проведення занять заплановано на 26-28.02.2024 року. Початок о 14.00. Реєстрація.
Місце проведення: Інститут післядипломної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка, просп. П. Тичини, 22-Б (приміщення СШ № 81)
Довідки за тел. +38 (097) 294-08-73 – навчальний відділ Інституту.

Вебінар до Дня безпечного інтернету

Щорічно у вівторок другого місяця року світ відзначає День безпечного інтернету.

Дата проведення події змінюється та визначається організатором на сайті: https://www.saferinternetday.org/, ініціаторами якої вони й виступили у 2004 р.

В Україні почали відзначати цей день лише з 2009 р. завдяки компанії Майкрософт.

5 лютого викладачі кафедри Санковська І.М., Цибульська С.М. та Третяк О.П. провели вебінар, присвячений темі безпечного інтернету.

Інтерес до теми був значним, захід відвідали понад 120 учасників.

На заході виступила Лічманенко Христина, учителька початкових класів школи І-ІІІ ступенів № 286 міста Києва.

Педагогиня розповіла багато цікавого з досвіду роботи.

Додаткові матеріали:
Презентація “Безпечний для дитини освітній інтернет-простір“. Санковської І.М.
Презентація “Переваги та недоліки використання учнями початкових класів інтернет-ресурсів“. Лічманенко Христини.
Презентація “Інтернет-безпека (історія з життя)“. Санковської І.М.
Презентація “Безпечне середовище освітнього простору школи“. Цибульської С.М.

Матеріал підготувала старша викладачка кафедри Санковська І.М.