Archive for Поради психолога

4 травня – День боротьби з цькуванням

Безпека дитини, збереження її життя та здоров’я, формування вміння захистити себе в навколишньому середовищі – є вкрай актуальними питаннями в сучасній системі освіти.
Сьогочасне українське суспільство констатує існування проблеми жорстокого поводження з дітьми та необхідність здійснення заходів щодо вдосконалення системи попередження, виявлення та подолання даного явища.
Шкільний булінг притаманний всім країнам світу, і на згадку про це 4 травня оголошено «Міжнародним днем боротьби з булінгом».

Насильство у вигляді шкільного булінгу – явище соціальне, і воно поширене в багатьох країнах сучасного світу – США, Канаді, Японії, Індії, Великій Британії тощо. Притаманне воно й країнам колишнього СРСР, у тому числі й України.
Дитяча жорстокість – стійкий і схильний до подальшого негативного розвитку феномен, що культивується виключно у стосунках з іншими дітьми. Жорстоке ставлення до іншого усвідомлюється дитиною з певного віку. Якщо, не зважаючи на розуміння жорстокості, дитина продовжує її здійснювати по відношенню до іншої, це означає прийняття та прагнення переживати ті руйнівні почуття, які посилюють жорстокість і схвалюються у відповідному середовищі.

Сторінки: 1 2 3

Ігри до свята Великодня

Шановні колеги!
Продовжуємо знайомити вас з новинками роботи нашої кафедри.

Навіть якщо дитина не розмовляє, вона добре запам’ятовує події та їхню послідовність. А насамперед, якщо ці події незвичайні.
Пропонуємо вашій увазі відеоролик “Ігри до свята Великодня” від авторки – Марини Шопіної, доцентки кафедри, кандидатки психологічних наук. У відео запропоновані різноманітні розвивальні ігри з дитиною за допомогою святкової атрибутики.

Закінчення Новорічних свят: як не сумувати?

Шановні колеги!

Продовжуємо знайомити вас з новинками роботи нашої кафедри.

Як розібрати новорічну ялинку, щоб дитині було не сумно?
Пропонуємо вашій увазі майстер-клас Марини Шопіної, доцентки кафедри, кандидатки психологічних наук.


https://www.youtube.com/watch?v=X9hTtL8Gqp0

Світ дитини з особливими освітніми потребами в період війни: підтримуємо та надихаємо.

У період 25.03-07.04.2022 р. викладачами кафедри дошкільної та початкової освіти була підготовлена та проведена серія вебінарів для педагогів та батьків, які виховують дітей з особливими освітніми потребами (ООП).
Учасники он-лайн зустрічей ознайомилися з:
– практичними порадами щодо сенсорної та психологічної підтримки дітей з ООП в умовах військових дій;
– обговорили питання різних засобів, предметів-замінників, іграшок, які допоможуть дитині «адаптуватися» та впоратися зі складною ситуацією, з тривогою, страхами.

Було звернено увагу на створення дорослими для дитини «безпечного адаптивного простору» з можливістю розвитку дрібної моторики і мовлення. Запропоновані арт-терапевтичні техніки допоможуть педагогу чи батькам підтримати свій і дитячий стан та зменшити емоційне напруження, уникнути ситуації обмеженого доступу до дидактичних матеріалів, застосувати авторські ігри і завдання для роботи з дітьми з ООП під час переміщення.
Війна – не перешкода розвитку дітей! Впевнені, що запропоновані Вікторією Пеценко, Анастасією Кульбедюк, Ольгою Третяк матеріали будуть корисні тим, хто опікується навчанням і вихованням дітей!
Віримо в перемогу кожного на своєму «фронті»!

Більше дізнатися про роботу з дітьми з ООП можна на модулі «Дистанційне та змішане навчання дітей з ОПП» (авторки Кульбедюк А., Пеценко В.).

Корисні ресурси з вебінару:
«Казкотерапія для зняття стресу в учнів початкової школи» (авторка Третяк О.П.)
«Світ дитини з особливими освітніми потребами в період війни підтримуємо та надихаємо» (авторки Кульбедюк А., Пеценко В.)

Запрошуємо на новий дистанційний модуль

Шановні колеги!

Продовжуємо знайомити вас з новинками роботи нашої кафедри і запрошуємо на новий дистанційний модуль: “Пісочна терапія у роботі вихователя ЗДО”.


Опанування модуля допоможе вам дізнатися про необхідний інструментарій для пісочної терапії. З чого розпочинати ігри з піском та як організувати таку діяльність для дошкільнят?

Згодом ви вправно відрізнятимете звичайний пісок від кінетичного, володітимете прикладами ігор з різними видами піску.

Після опрацювання модуля учасники отримають сертифікат про 10-годинне підвищення кваліфікації.

Матеріал підготувала Шопіна М.О., доцентка кафедри дошкільної та початкової освіти, кандидатка психологічних наук.

“4 причини агресії підлітка”: відеоролик про девіантну поведінку в підлітковому віці

Шановні колеги!

Продовжуємо знайомити вас з новинками роботи нашої кафедри.

Пропонуємо вашій увазі відеоролик “4 причини агресії підлітка” від авторки – Марини Шопіної, доцентки кафедри, кандидатки психологічних наук.

Спілкування дорослих з дошкільником

rebenok-vzrosliyОднією із форм розвитку дитини дошкільного віку є спілкування.
За визначенням Вікіпедії спілкува́ння визначається як передача інформації у будь-якій формі від однієї особи до іншої безпосередньо або за допомогою засобів зв’язку будь-якого типу.
Для дитини дошкільного віку – це ще і процес розвитку.
Пропонуємо Вашій увазі матеріали, які можуть допомогти у налагоджені комунікації з маленькою дитиною та організувати процес її розвитку за допомогою спілкування.
Модель оптимального спілкування педагога з дитиною
Особливості спілкування дошкільника
Педагогічне спілкування з дошкільниками

Як сформувати основи культури мислення у дошкільників?

463532Молода українська держава гостро потребує творчих активних людей, здатних продукувати нові ідеї, винаходи, технології. Суспільство звертає свої погляди на освітнє середовище, яке має допомогти підростаючій особистості реалізувати свій природний потенціал, сприяти в набутті потрібних для життя в соціумі якостей, сформувати достатню для успішного життя компетентність. Щоб реалізувати означені цілі, необхідно подбати про розвиток інтелектуальної сфери і, зокрема,  формування в підростаючого покоління культури мислення. Останнє варто розглядати не лише в контексті навчання дітей уміння розв’язувати так звані предметні навчальні задачі, а й стосовно  вирішення різноманітних життєвих ситуацій, вибору поведінки, особливостей реакцій.

Повну версію статті можна скачати тут

Дитина та її успіх: як допомогти жити з відчуттям успішної людини?

609Переживання успіху надзвичайно приємні. Переживши один раз, діти, за правило, прагнуть відтворити їх знову і знову. У цьому розділі ми детальніше поговоримо про те, що можна вважати успіхом, на який успіх варто орієнтувати дошкільників, як потрібно організувати предметно-ігрове середовище, щоб воно сприяло успішності дитини та підтримувало її самоповагу.

ДЕТАЛЬНІШЕ >>

Індикатори успішної адаптації першокласника до школи

 IMG_0145Початок шкільного життя досить відповідальний період в житті кожної дитини. Тому на період першого класу позначений важливими зміни в її житті. Від того як вона впорається з цими змінами і адаптується до нових умов буде залежати її подальше успішне шкільне життя.

  Більшість батьків першокласників бажають щоб їх діти з вступом до школи стали успішними та творчими людьми. Але одного бажання замало, важливо бути обізнаними з певними закономірностями успішної адаптації до школи. На що варто звернути увагу батькам першокласників про що вони мають знати в першу чергу ми маємо поговорити в цих роздумах. Наші судження не є догматами, а скоріш за все є керівництвом до обдуманих, зважених рішень та дій батьків. ДЕТАЛЬНІШЕ >>