Archive for Наукова тема кафедри

Якісні виміри вищої педагогічної освіти та освіти дорослих в умовах суспільно-політичних викликів

  16 травня 2024 року у рамках Фестивалю науки в Київському столичному університеті імені Бориса Грінченка відбувся круглий стіл «ЯКІСНІ ВИМІРИ ВИЩОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ ТА ОСВІТИ ДОРОСЛИХ В УМОВАХ СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНИХ ВИКЛИКІВ».

 Організаторами заходу виступили викладачі Факультету педагогічної освіти. У заході взяли участь викладачі Інституту післядипломної освіти КСУБГ та Львівського національного університету імені Івана Франка.

 Із доповідями на круглому столі виступили: Бондаренко Геннадій Леонідович, завідувач кафедри початкової освіти Факультету педагогічної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка, кандидат педагогічних наук, доцент (тема доповіді: «Якість підготовки майбутнього вчителя початкових класів крізь призму інноваційного функціонування освітнього простору Факультету педагогічної освіти»); Біляковська Ольга Орестівна, професор кафедри загальної педагогіки та педагогіки вищої школи Львівського національного університету імені Івана Франка, доктор педагогічних наук, професор (тема доповіді «Якість професійної підготовки майбутніх учителів у сучасних умовах»); Сіранчук Наталія Миколаївна, професор кафедри початкової освіти Факультету педагогічної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка, доктор педагогічних наук, доцент (тема доповіді «Критерії оцінювання якості освітніх програм закладів вищої освіти України»); Меленець Людмила Іванівна, завідувач кафедри дошкільної та початкової освіти Інституту післядипломної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка, кандидат педагогічних наук, доцент (тема доповіді «Суспільна цінність освіти дорослих в контексті якісного функціонування системи неперервної педагогічної освіти» ); ДЕТАЛЬНІШЕ >>

Сторінки: 1 2

Фестиваль науки-2024 на кафедрі дошкільної та початкової освіти!

   Шановні науковці, практики, студенти!

  Запрошуємо вас відвідати науково-комунікативні заходи, які організували викладачі кафедри в рамках Фестивалю науки-2024 Університету Грінченка (до Дня науки в Україні).

Назва і дата заходу: науково-практичний вебінар «Інновації в закладах дошкільної освіти: методичний супровід упровадження» 14.05.2024 о 13:00.
https://us05web.zoom.us/j/85052043109?pwd=uNahzyNxY9XkRW1Ipz3BgdWq9buVRi.1
Мета: поширення та запровадження в освітній практиці закладів дошкільної освіти ідей, засобів, педагогічних технологій, які дозволять формувати ключові компетентності дошкільників. Розвиток і вдосконалення предметно-практичної компетентності педагогів.
Цільова аудиторія: педагогічні, науково-педагогічні працівники закладів дошкільної освіти м. Києва.
Відповідальні: Смольникова Галина Валентинівна, Санковська Ірина Мечиславівна.

Назва і дата заходу: науково-практичний вебінар «Кліматична освіта для всіх і кожного» 15.05.2024 о 15:00.
https://us05web.zoom.us/j/85052043109?pwd=uNahzyNxY9XkRW1Ipz3BgdWq9buVRi.1
Мета: акцентування уваги на проблемі зміни клімату: природних і антропогенних причинах, на питанні стихійності атмосферних явищ, катаклізмів й адаптації міст та сіл до них, на наслідках зміни клімату в Україні.
Цільова аудиторія: педагогічні, науково-педагогічні працівники закладів освіти м. Києва.
Відповідальна: Санковська Ірина Мечиславівна.

Назва і дата заходу: науково-практичний вебінар «Зацікавити та навчити: ефективні методи викладання математики в початковій школі» 16.05.2024 о 15:00.
https://us05web.zoom.us/j/85052043109?pwd=uNahzyNxY9XkRW1Ipz3BgdWq9buVRi.1
Мета: акцентування уваги на потужному інструменті, який допомагає дітям розвивати логічне та критичне мислення, вчить вирішувати проблеми.
Цільова аудиторія: вчителі початкових класів.
Відповідальні: Санковська Ірина Мечиславівна, Цибульська Світлана Михайлівна.

Назва і дата заходу: Київський нетворкінг «Соціокультурний і природничий простір Києва: пізнавально-освітній ресурс для становлення відповідального громадянина» 21-22.05.2024 о 13:00. https://meet.google.com/xjc-iqbk-wim
Програма нетворкінгу.
Мета: обговорення особливості, можливості соціо-культурного надбання столиці та використання їх як ресурс, що заслуговує на активне використання в освітньому процесі. Розглянемо зміст про киян та Київ із позиції його адаптації до розуміння дитини, з орієнтацією на розвиток і виховання самостійної, свідомої, життєво компетентної особистості.
Цільова аудиторія: педагогічні, науково-педагогічні працівники закладів освіти м. Києва, батьки вихованців та учнів.
Відповідальна: Гончаренко Алла Миколаївна.

Назва і дата заходу: науково-практичний вебінар «Скарби біорізноманіття – «і маленькі діти знають: черепахи не літають» (онлайн екскурсія в зоопарк Острави») 23.05.2024 о 14:00.
https://us04web.zoom.us/j/9293339378?pwd=NHinXyYIFhUALetR6rDfxe6Nc4Fhss.1&omn=72131001102 Ідентифікатор конференції: 929 333 9378 Код доступу: p2qEPz
Мета: розвиток загальних та професійних компетентностей. Тепер для того, щоб побувати на екскурсії, не обов’язково кудись їхати або йти, необхідно налаштуватися на позитив та налаштувати гаджети.
Цільова аудиторія: педагоги закладів дошкільної та початкової освіти, батьки вихованців та учнів, всі охочі пізнавати дику природу.
Відповідальні: Меленець Людмила Іванівна, Компанець Юлія Сергіївна.

Назва і дата заходу: науково-практичний вебінар «Виховуємо читача. Книжчин календар» 27.05.2024 о 15:00.
https://us05web.zoom.us/j/85052043109?pwd=uNahzyNxY9XkRW1Ipz3BgdWq9buVRi.1
Мета: обговорення питання важливості читання та спілкування дитини з книгою, використання сучасних форматів дитячого читання. Надання рекомендацій, практичних вправ та завдань щодо залучення дитини до процесу читання.
Цільова аудиторія: педагоги закладів освіти, батьки вихованців та учнів.
Відповідальні: Санковська Ірина Мечиславівна, Цибульська Світлана Михайлівна.

Назва і дата заходу: науково-практичний вебінар «Читання «слово за словом»: стисла довідка про методику Марії Монтессорі» 28.05.2024 о 15:00.
https://us05web.zoom.us/j/89077621008?pwd=mkhawlcd8rBKEFdP74A27fX16EUTMN.1
Мета: розвиток предметно-методичної компетентності вчителів початкових класів, які хочуть розробити цікаві та ефективні уроки з української мови й читання, а також усіх, хто цікавиться ефективними методами навчання дітей читанню і грамоті, вправляння у створенні відповідного «мовного» середовища та підборі матеріалів для практикування вдома, в групі дитячого садка та в класі початкової школи.
Цільова аудиторія: педагоги закладів дошкільної та початкової освіти, батьки вихованців та учнів.
Відповідальна: Щербина Вікторія Миколаївна.

Розвиток компетентності партнерства педагогів

  Розвиток компетентності партнерства педагогів в умовах
ІПО (із виступу на Всеукраїнському науково-практичному онлайн-форумі «Педагог ХХІ століття: стратегії та технології забезпечення якості освіти», 03-04.04.2024)

  Ефективність реалізації педагогами закладів дошкільної освіти та початкової школи трудової функції “Партнерська взаємодія з учасниками освітнього процесу”, що нормативно закріплено у Професійному стандарті за професіями “Вихователь ЗДО” і “Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти”, значною мірою залежить від готовності та професійної компетентності означеної категорії педагогічних працівників реалізовувати в професійній діяльності основні принципи та підходи партнерства.

На кафедрі дошкільної та початкової освіти були розроблені спеціальні освітні програми, куди ввійшли модулі, присвячені проблемам педагогічного партнерства в освітньому середовищі. Не можна стверджувати, що вказана тема одразу знайшла активний відгук у слухачів. Здавалося, що всім і так все зрозуміло. Визнаємо, що проблематика педагогічного партнерства не є новою, це наразі і показали результати опитування, зокрема.

Було опитано 67 вихователів ЗДО щодо самооцінювання компетентності партнерства; усі опитані оцінили свою компетентність на 4-5 балів з 5. Пропозицію прослухати курс з педагогіки партнерства також оцінили на 4-5 балів. Ось така дихотомія! Важко однозначно трактувати причини такої невідповідності, і все ж було висловлене припущення, що причиною може бути поверхове відношення до проблеми, нерозуміння ролі і значення партнерства для особистого успіху як самого педагога, так і для вихованців, низька обізнаність з окремими аспектами партнерства, невключеність останнього в систему педагогічних цінностей. ДЕТАЛЬНІШЕ >>

Сторінки: 1 2

Педагог ХХІ століття: стратегії та технології забезпечення якості освіти

  Всеукраїнський науково-практичний онлайн-форум з такою назвою пройшов 3-4 квітня 2024 року в Київському столичному університеті імені Бориса Грінченка.

  У перший день відбулося пленарне засідання, 2 сесії та круглий стіл.

  У другий день заходу одна з секцій мала тематичну назву «Цінність партнерської взаємодії для покращення якості дошкільної та початкової освіти: виклики часу». Вона об’єднала під час своєї роботи педагогів дошкільної та початкової освіти.

  Виступи викладачів кафедри дошкільної та початкової освіти природно перекликалися з досвідом педагогів-практиків. Гостями форуму стали освітяни столичних закладів освіти з презентаціями:
ФОРМУВАННЯ ЗНАНЬ УЧНІВ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ ПРО ПРИНЦИПИ ТА ЦІННОСТІ ІНКЛЮЗІЇ,
Наталія Денисова, асистент вчителя ЗЗСО №286;
ЦІКАВА МАТЕМАТИКА З LEGO У ПОЧАТКОВІЙ ШКОЛІ,
Олена Комарчук, учитель початкових класів ЗЗСО №286;
ВИКОРИСТАННЯ ІНТЕРНЕТ-РЕСУРСІВ ПІД ЧАС ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ УЧНІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ
Христина Лічманенко, учитель початкових класів ЗЗСО №286;

СТВОРЕННЯ ЗДОРОВ’ЯЗБЕРЕЖУВАЛЬНОГО ІНКЛЮЗИВНОГО СЕРЕДОВИЩА В ПОЧАТКОВИХ КЛАСАХ,
Олена Мельничук, учитель початкових класів ЗЗСО №286;
РЕАЛІЗАЦІЯ ІГРОВИХ МЕТОДІВ НАВЧАННЯ НА УРОКАХ ЧИТАННЯ З ВИКОРИСТАННЯМ LEGO,
Анжеліка Щербак, учитель початкових класів СЗШ №13 ім. Івана Хитриченка;
СУЧАСНІ ПІДХОДИ ДО СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНОГО ПАРТНЕРСТВА В ЗДО, Марина Врочинська, вихователь – методист ЗДО №432;
ВИКОРИСТАННЯ КАРТИН ГРИГОРІЯ СВІТЛИЦЬКОГО ДЛЯ СТВОРЕННЯ ТЕРАПЕВТИЧНИХ ІСТОРІЙ РІЗНОЇ ТЕМАТИКИ, Галина Яковчук, практичний психолог ЗДО №518.

   Кафедра дошкільної та початкової освіти вдячна всім учасникам і слухачам секції форуму. Радо сприйме пропозиції співпраці.

Сертифікати учасників заходу

          Матеріал підготувала старша викладачка кафедри
 Санковська І.М.

Публікаційна активність науково-педагогічних працівників кафедри в 2023 році

Шановні колеги-освітяни!
Представляємо перелік публікацій викладачів кафедри в 2023 році зі змістом яких можна познайомитися за посиланням: https://elibrary.kubg.edu.ua/view/creators/

Статті у виданнях, що входять до наукометричних баз даних Scopus
1. Tretyak, O. P. та Smolnykova, H. V. та Ostrovska, M. та Studenets, O. та Ivanchuk, M. (2023) Розвиток початкової освіти на основі платформи Moodle в умовах воєнного стану International Electronic Journal of Elementary Education (15(5)). с. 399-407. ISSN 1307-9298

Статті у виданнях, що входять до наукометричних баз даних WоS
1. Меленець, Л. І. та Савченко, С. В. та Кравчук, Л. В. та Полякова, О. В. та Черпак, Ю. В. та Щербина, В. М. (2023) Формування компетентності педагогічного партнерства серед вчителів початкової школи Revista de la Universidad del Zulia (14(41)). с. 7-28. ISSN 0041-8811
2. Дика, Н. М. та Третяк, О. П. та Горобець, С. І. та Якунін, Я. Ю. та Шопіна, М. О. та Цибульська, С. М. (2023) The Impact of Digitalization of Education on the Development of Key Teacher Competencies Revista de la universidad del zulia, 14 (41). с. 187-205. ISSN 0041-8811; 2665-0428
3. Мієр, Т. І. та Дика, Н. М. та Третяк, О. П. та Журба, К. та Голодюк, Л. С. та Стецик, С. П. та Цибульська, С. М. (2023) Information and information resources as social and personal values of education and of subjects of the educational process in the information era AD ALTA. Journal of Interdisciplinary Research, 13 (1). с. 6-12. ISSN 1804-7890; 2464-6733

Інші бази індексації – Index Copernicus / Erih Plus / список А/Б, затверджений МОН
1. Третяк, О. П. (2023) STEM-підхід до навчання у початковій школі Освіта та розвиток обдарованої особистості : щоквартальний наук.-метод. журнал / В.В. Бондаренко (голов. ред.) та ін. Київ : Інститут обдарованої дитини НАПН України. 2023. № 2 (89), II квартал. 108 с. (2(89)). с. 36-42. ISSN 2309-3935
2. Третяк, О. П. (2023) Розвиток компетентності педагогічного партнерства Актуальні питання гуманітарних наук: міжвузівський зб. наук. праць молодих вчених Дрогобицького ДПУ імені Івана Франка, 61 (3). с. 155-161. ISSN 2308-4855, 2308-4863
3. Третяк, О. П. (2023) Роль компетентності вчителя початкової школи у партнерській взаємодії сім’ї і школи Modern engineering and innovative technologies, 26 (3). с. 134-128. ISSN 2567-5273
4. Третяк, О. П. та Смольникова, Г. В. (2023) Діагностика сформованості компетентності педагогічного партнерства у вчителів початкової школи Зб. наук. праць Психолого-педагогічні проблеми сучасної школи (1(9)). с. 79-86. ISSN 2706-6258
5. Цибульська, С. М. (2023) Педагогічна взаємодія як необхідна складова інноваційного навчання у системі післядипломної освіти педагогів Modern engineering and innovative technologies (26). с. 151-160. ISSN 2567-5273
6. Цибульська, С. М. (2023) Психосооціальна підтримка дитини як вияв педагогічнох партнерської взаємодії у безпечному середовищі Modern engineering and innovative technologies, 3 (27). с. 42-48. ISSN 2567-5273
7. Цибульська, С. М. (2023) Застосування інноваційних технологій у сучасній початковій школі: аспект партнерської взаємодії Перспективи та інновації науки, с. 1111 (14(32)). с. 487-494. ISSN 2786-4952
8. Кондратюк, М. В. та Дятленко, Н. М. та Гончаренко, А. М (2023) Освітній процес в Україні (2022-2023): проблеми, виклики, тренди Академічні візії (19). ISSN 2786-586X

Монографії
1. Третяк, О. П. (2023) Удосконалення професійної компетентності вчителів з виховання у молодших школярів ціннісного ставлення до людини Колективна (три і більше авторів). Prospektive globale wissenschaftliche trends: Education, Philology, Psychology, Economics, Management, Medicine: Monograph. Karlsruhe, Germany, Karlsruhe. ДЕТАЛЬНІШЕ >>

Сторінки: 1 2

Фестиваль науки – 2023 триває

  20 травня 2023 року у рамках Фестивалю науки – 2023 було проведено вебінар «Проблеми та перспективи використання інноваційних технологій у сучасній початковій школі: аспект партнерської взаємодії».   Модерували захід: Третяк Ольга Петрівна, кандидатка педагогічних наук, доцентка кафедри дошкільної та початкової освіти Інституту післядипломної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка, та Цибульська Світлана Михайлівна, кандидатка педагогічних наук, старша викладачка кафедри дошкільної та початкової освіти Інституту післядипломної освіти Київського університету імені
Бориса Грінченка.
 Учасники вебінару, якими стали педагоги столичних закладів освіти, активно долучилися до обговорення питань застосування інноваційних технологій у сучасній українській школі, визначили проблеми та окреслити перспективи подальшого впровадження у практичну діяльність вчителів ефективних методів, технологій та організаційних форм.
Особливу увагу було приділено питанню партнерської взаємодії педагогів та учнів у процесі впровадження інноваційних технологій у освітній діяльності. Своїми напрацюваннями, освітніми родзинками, педагогічними знахідками поділилися запрошені гості, вчителі київських шкіл, майстри та фахівці своєї справи:
Клюсік Анна Леонідівна, учитель початкових класів навчально-виховного комплексу «Домінанта», лауреат конкурсу «Учитель року – 2023».
Зеленяк Наталія Миколаївна, учитель початкових класів гімназії №179.
Дубініна Кристина Всеволодівна, вчитель початкових класів школи №221.
Лиса Людмила Леонтіївна, учитель початкових класів школи №280.

Ведмеденко Юлія Василівна, вчитель школи «Rainbow», Болонья, Італія.
Мальована Людмила Миколаївна, учитель початкових класів гімназії №179.
Свердленко Людмила Леонідівна, учитель англійської мови школи №233.
Досвід наших доповідачів засвідчує, що навчання, яке відбувається у тісній взаємодії вчителя та учнів через спільну діяльність на основі партнерської взаємодії шляхом застосування інноваційних технологій, забезпечує нову якість освіти.

Матеріали підготувала ст. викладачка кафедри
Цибульська С.М.

Фестиваль науки – 2023: Науково-методичний вебінар «Партнерська взаємодія учасників освітнього процесу в інклюзивному навчанні дошкільників: у чому секрет…»

Дата: 25 травня 2023 року
Час: 15:00–16:00
Формат: онлайн
Відповідальні за проведення заходу: Наталія Михайлівна Дятленко, кандидатка психологічних наук, доцентка кафедри дошкільної та початкової освіти Інституту післядипломної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка, n.diatlenko@kubg.edu.ua ;
Марина Олександрівна Шопіна, кандидатка психологічних наук, доцентка кафедри дошкільної та початкової освіти Інституту післядипломної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка, m.shopina@kubg.edu.ua

Мета заходу – обговорити питання застосування різних форм, засобів і стратегій комунікації педагогічних працівників, батьківської спільноти, профільних фахівців та професійних організацій щодо інклюзивного навчання дітей дошкільного віку.

Цільова аудиторія: директори, вихователі-методисти закладів дошкільної освіти, педагогічні, науково-педагогічні, наукові працівники м. Києва.

Учасники безкоштовно отримають сертифікат про підвищення кваліфікації на 3 год. / 0,1 ЄКТС.

Реєстрація відбудеться під час вебінару.

Приєднатися до заходу можна за посиланням: https://meet.google.com/xye-kcge-xxc

Фестиваль науки – 2023: Науково-методичний вебінар «Література для дітей як мистецька, педагогічна та естетична основа»

Дата: 22 травня 2023 року
Час: 14:00–15:30
Формат: онлайн
Відповідальні за проведення заходу: Алла Миколаївна Гончаренко, кандидатка психологічних наук, доцентка кафедри дошкільної та початкової освіти Інституту післядипломної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка, a.honcharenko@kubg.edu.ua ;
Лариса Володимирівна Кравчук, старша викладачка кафедри дошкільної та початкової освіти Інституту післядипломної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка, l.kravchuk@kubg.edu.ua

Мета заходу – обговорити питання формування звички та потреби в читанні як обов’язкового компонента життєвої стратегії громадян, поліпшення читацької компетентності та сприяння розвитку людського потенціалу; проаналізувати засоби виразності літературних творів Бориса Грінченка: фонетична розкіш, лексичне та фразеологічне багатство, синтаксична гнучкість, потужні словотворчі можливості; ознайомити із моделлю роботи з літературними творами та способами формування у дітей ставленнєво-діяльнісної моделі.

Цільова аудиторія: науково-педагогічні працівники, вчителі, педагоги ЗДО, бібліотекарі, батьки.

Учасники безкоштовно отримають сертифікат про підвищення кваліфікації на 3 год. / 0,1 ЄКТС.

Реєстрація відбудеться під час вебінару.

Приєднатися до заходу можна за посиланням: https://meet.google.com/gkq-tafk-xcu

Фестиваль науки – 2023: Вебінар «Проблеми та перспективи використання інноваційних технологій у сучасній початковій школі: аспект партнерської взаємодії»

Дата: 20 травня 2023 року
Час: 12:00–13:30
Формат: онлайн
Відповідальні за проведення заходу: Ольга Третяк, кандидатка педагогічних наук, доцентка кафедри дошкільної та початкової освіти Інституту післядипломної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка, o.tretiak@kubg.edu.ua ;
Світлана Цибульська, кандидатка педагогічних наук, старша викладачка кафедри дошкільної та початкової освіти Інституту післядипломної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка, s.tsybulska@kubg.edu.ua

Мета заходу – проаналізувати ефективні інноваційні технології, визначити проблеми та окреслити перспективи розвитку та використання у сучасній українській школі. Розглянути методи партнерської взаємодії педагога та учнів у процесі впровадження інноваційних технологій у освітній діяльності.

Цільова аудиторія: науково-педагогічні працівники, вчителі, вихователі, батьки.

Усі учасники отримають сертифікат про підвищення кваліфікації на 6 годин / 0,2 ECTS безкоштовно.

Учасники семінару підтверджують свою участь, заповнивши Google форму за посиланням: https://forms.gle/SU9HTxMekSvTfRp36

Приєднатися до заходу можна за посиланням: https://us04web.zoom.us/j/3513583575?pwd=eG9PampDNkFEZ3lUaElBUmN5aTYxdz09
Ідентифікатор конференції: 351 358 3575
Код доступу: gtmGt9

Фестиваль науки-2023 на кафедрі дошкільної та початкової освіти!

Шановні науковці, практики, студенти!

Запрошуємо вас відвідати науково-комунікативні заходи, які організували викладачі кафедри в рамках Фестивалю науки-2023 Університету Грінченка 15.05.2023 – 25.05.2023.

План заходів кафедри дошкільної та початкової освіти Інституту післядипломної освіти в рамках проведення Фестивалю науки-2023 в Університеті Грінченка