Archive for 26 Вересня, 2023

Корисні ідеї для натхнення вчителів в умовах війни

Те, як українці стоїчно проходять усі випробування воєнного стану ще раз доводить: важкі часи не для страждань, а для взаємної підтримки. Маємо знайти ресурси та поділитися одне з одним. І це реально. Цього разу — не про психологічну допомогу, а про практичні базові покращення для вчителів. Безкоштовні або такі, що потребують мінімум грошей.

1. «Вимірювати температуру»
Не можна виправити те, про що невідомо. Як особисті зустрічі, так і анонімні опитування дозволять директорам шкіл збирати інформацію та виявляти проблеми, перш ніж вони загострюються. Такі поради дають експерти з Edutopia.
Колектив у школі теж може запропонувати провести таке опитування. Там мають бути запитання, які не дуже заведено обговорювати з керівництвом. Скажімо: «Як часто вимоги роботи заважають вашому сімейному життю?» або «Приблизно скільки годин після звичайного робочого дня у вас є, щоб відпочити або займатися тим, що вам подобається?» Щорічне опитування вчителів Merrimack College пропонує інші запитання, як-от «Як би ви оцінили вплив вашого психологічного добробуту на ваше навчання та професійне зростання цьогоріч?»
Важливими є і вертикальні, і горизонтальні неформальні обговорення. Керівництво може встановити час на особисте спілкування з кожним вчителем (а не контактувати тет-а-тет, лише коли щось уже трапилося). Стосовно колег: можна з дозволу лідера школи ввести традицію, наприклад, пів години чаювання 1-3 рази на тиждень. Нюанс: табу на розмови про роботу в цей час. Цей додатковий час на спілкування має допомогти колегам краще дізнатися один про одного. Це вплине на атмосферу у школі, а також дасть більш об’єктивну картину. Адже професія вчителя є такою, що особиста територія перетинається з робочою. Наприклад, у вчительки до війни та нині, коли її чоловік на фронті, різний запас ресурсів, різні потреби. І знати про такі речі та враховувати — на користь школі.

Сторінки: 1 2 3

25 вересня – день коміксів

Кожного року 25 вересня прихильники жанру мальованих історій святкують День коміксів. Смішні малюнки, послідовність яких показує певну розповідь, набули популярності в усьому світі.
Вважають, що перші комікси з’явилися в США. Але насправді це сталося в Європі у XIX столітті. У 1825 році було засновано The Glasgow Looking Glass – видання, що спеціалізувалось на даному жанрі. У 1895 році Річард Фелтон створив комікси з постійними персонажами.
У США перший комікс надрукували в 1892 році. Гумористичні історії дуже подобались читачам, тому тиражі розкуповувались за кілька днів. Починаючи з 1938 року популярності набули супергерої та їхні пригоди. Весь світ побачив Супермена, Бетмена, Мікі Мауса та Капітана Америку.
Поступово жанр набув ознак дорослості – теми і герої стають складнішими, з’являються страшилки. Видавництва друкують комікси за мотивами серіалів та фільмів.
Найпопулярнішими коміксами є: Хранителі, Сказання, Бетмен: Вбивчий жарт, Піщана людина. Супермен: Усі зорі.
В переддень славного свята козацтва знайомимо вас з коміксами, що присвячені цій темі.
«Буйвітер» – це легендарний український комікс, один з найперших, який з’явився в 1995 році завдяки майстерності Костянтина Сулими. Чудовий твір мистецтва, який втілює в собі сильну духовну спадщину України. Кожна сторінка коміксу пропонує читачеві зануритися в світ козацтва, де герой Буйвітер – справжній лицар і захисник своєї землі. А згадаймо, що часи козацькі були дуже важкі та непевні: татари й турки, агресивні поляки та підступні московити прагнули захопити нашу Вітчизну та навіки долучити її до своїх земель, влаштовували грабунки та наругу. І саме козаки були тією силою, котра розбурхала та відновила державність, зберігаючи її впродовж кількох століть.
Історія Буйвітра захоплює читача своєю напруженістю та динамікою. Автор створює реалістичний світ, де читач може легко уявити себе поруч з героями, які борються з ворогами. Графіка коміксу вражає. Кожен малюнок має власну історію і характер, що робить комікс неперевершеним твором мистецтва.

Сторінки: 1 2