Archive for Педагогам початкової школи

30 листопада – Всесвітній день домашніх тварин

 Це свято присвячено відданим і люблячим «братам нашим меншим», які потребують теплоти та турботи. Офіційно воно було затверджено у 1931 році у Флоренції на Міжнародному конгресі прихильників захисту тварин.

 Головна мета свята — розвинути в людях почуття відповідальності за живих істот й вкотре нагадати суспільству про те, що «воно несе відповідальність за тих, кого приручило».
  Багато людей, заводячи домашніх тварин, не усвідомлюють що тварина в будинку або квартирі — це, перш за все, величезна відповідальність. Недостатньо просто вчасно годувати або вигулювати свого улюбленця, він вимагає постійного догляду, уваги та виховання.

 Необхідно також турбуватись про улюбленців, вчасно відвідувати ветеринара, робити необхідні щеплення. Не можна забувати і про оточуючих вас людей, намагатися зробити все можливе, щоб його утримання, вигул та перевезення не завдавало незручності іншим.

 Домашні тварини, які живуть пліч-о-пліч з людиною, постійно потребують її підтримки, турботи та догляду. Але натомість вони дарують нам свою любов та відданість. Домашній улюбленець часто замінює своєму господарю близьку людину, рятуючи від самотності та смутку, знімаючи стрес, а іноді й захищаючи від ворогів.

Сторінки: 1 2

Очні та онлайн-курси підвищення кваліфікації у грудні 2023 року

Інститут післядипломної освіти Університету Грінченка

пропонує всім бажаючим педагогам закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти очні та онлайн фахові курси.

  Учасники отримають сертифікат на 30 годин. Дати, час та адреси проведення занять зазначені в реєстрації. Довідки за тел. +38 (097) 294-08-73 – навчальний відділ Інституту.

Очний фаховий курс для практичних психологів ЗДО. 18.12 – 20.12.2023 р. Початок о 10:00.

Місце проведення: Інститут післядипломної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка, просп. П. Тичини, 22-Б (приміщення СШ № 81).
Зареєструватися

Фаховий онлайн-курс для вихователів ЗДО (2 групи). 04.12 – 14.12.2023 р.
Зареєструватися
Зареєструватися

Фаховий онлайн-курс для вчителів початкових класів, вихователів ГПД.
04.12-14.12.2023 р. Початок о 15.00.
Зареєструватися

Фаховий очно-дистанційний курс для медичних та дієтичних сестер закладів дошкільної освіти та закладів загальної середньої освіти (психолого-педагогічна складова, 150 год.).
04.12-15.12.2023 р.
Зареєструватися

Заходи до Всесвітнього дня науки – 2023

   Шановні колеги!

  Раді повідомити вам, що у Київському університеті імені Бориса Грінченка впродовж 07-10 листопада 2023 року проходять заходи до Всесвітнього дня науки – 2023.
 Запрошуємо вас на інформаційно-методичний вебінар «Наукова педагогіка Марії Монтессорі: історія становлення і вдосконалення (до Всесвітнього дня науки в ім’я миру та розвитку)», який відбудеться 10.11.2023 о 14:00.

Покликання на зустріч: https://meet.google.com/dqw-uxfp-tqi

Мета: зосередити увагу освітян на внеску в науку, освіту та розвиток дитини номінантки на Нобелівську премію миру три роки поспіль (1949, 1950, 1951 рр.) – Марії Монтессорі, авторки всесвітньо відомої методики раннього розвитку та наукової праці “Освіта і мир”.

Спікерки: Вікторія Щербина, Людмила Меленець.

Цільова аудиторія: педагоги закладів освіти.

Сертифікати слухачів вебінару.

Як зробити батьків партнерами?

  25 жовтня 2023 року на базі школи І-ІІІ ступенів №249 Деснянського району міста Києва було проведено очний модуль для педагогів закладу.
Провела заняття старша викладачка кафедри дошкільної та початкової освіти Інституту післядипломної освіти Олена Полякова.

Темою розмови було налагодження ефективної співпраці між усіма учасниками освітнього процесу на засадах взаємної довіри й поваги, побудова діалогу і багатосторонньої комунікації між учнями, учителями та батьками.

Під час обговорення педагоги ділились досвідом впровадження цікавих методів та форм взаємодії з батьками.

Матеріали підготувала старша викладачка кафедри Полякова О.В.

Розпочалася серія тренінгів для освітян столиці

  23 жовтня 2023 року на базі школи №211 для вчителів початкової школи Оболонського району м. Києва було проведено тренінг «Діяльнісний підхід у початковій школі в реаліях сьогодення».

  Захід відбувся у рамках підтримки відновлення освіти України фундацією «LEGO» і Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством освіти і науки України та «The Lego Fondation».

Зі вступним словом до учасників тренінгу звернулася директорка спеціалізованої школи №211 з поглибленим вивченням англійської мови Наталія В’ячеславівна Чернюк.

  Старша викладачка кафедри дошкільної та початкової освіти ІПО, тренерка Програми підвищення кваліфікації «Діяльнісний підхід у початковій школі в реаліях сьогодення» Світлана Цибульська зосередила увагу педагогів на особливостях реалізації такого підходу в умовах воєнного стану в Україні.

Матеріал підготувала старша викладачка кафедри
Цибульська С.М.

ChatGPT – інноваційний помічник вчителя

  11.10.2023 року відбувся тренінг для співробітників Київського університету імені Бориса Грінченка, ініціаторами проведення якого стала науково-дослідна лабораторія цифровізації освіти КУБГ.
Висловлюємо щиру вдячність Лілії Варченко-Троценко, Тетяні Терлецькій та Ірині Коваленко за професіоналізм, компетентність та позитивні емоції! Всі учасники були вражені інструментами та можливостями функцій ШІ.

  Тренінг відбувався за наступним планом:
Брейнсторм «За та проти ШІ»,
URL: https://padlet.com/t_terletska/padlet-lv4h107ymelkt0r7
Групова робота «Аналіз мовних моделей»,
URL: https://lh3.google.com/u/0/d/1yhya8xu7uOOxmUUuwvxSf4PpdMIQ7mUjPwy8LrmNfOg=k
Тест «Який мій стиль VARK»,
URL: https://onlinetestpad.com/opx3ourzi5pao
Робота із завданням групи “Стилі навчання VARK”,
URL: https://lh3.google.com/u/0/d/1Podhphdl8U9JngHIe9-D0Phd5aHfihGRTLl-Zdp_6Ko=k

Із чого розпочати роботу зі штучним інтелектом? Звісно – із запитання «Чим він може бути мені корисним?». Насправді ідей для його використання у професійній діяльності вчителя безліч! Він може допомогти спростити процес підготовки до уроків, урізноманітнити і персоналізувати навчання, розвивати різні типи мислення учнів та ще багато іншого. Цей інноваційний продукт може стати у нагоді під час виконання таких завдань як: швидкий пошук інформації; планування уроків; генерація запитань і завдань; виготовлення моделей для письма; вивчення іноземних мов; проведення дебатів та дискусій.
Всі учасники були вражені можливостями функцій та інструментами ШІ.


Матеріали
підготувала доцентка кафедри Третяк О.П.

Цифрові технології у роботі вчителя

 30.09.2023 року відбувся вебінар «Застосування цифрових технологій на уроках у початковій школі: аспект партнерської взаємодії» із активним залученням педагогів спеціалізованої школи №211 Оболонського р-ну міста Києва (Керівник СШ Чернюк Н.В.).
Організаторами заходу стали викладачки кафедри дошкільної та початкової освіти Київського університету імені Бориса Грінченка: доцент Ольга Третяк, старші викладачки Олена Полякова та Світлана Цибульська.

  В інформаційну еру формування цифрових компетентностей стає для вчителя пріоритетними.

На вебінарі поділилися власним досвідом педагоги столичної СШ № 211. Заступник директора з НВР Марина Чернецька ознайомила слухачів з Інтернет-ресурсами, які використовуються для створення інтерактивних вправ, тестових завдань, ігрових матеріалів. Оксана Перетятко розповіла про створення інтерактивних завдань різного ступеня складності на платформі LearningApps. Олена Сімірецька поділилася родзинками застосування платформи з онлайн-тестування – Kahoot. Цікавий досвід роботи з використання платформи-конструктора інтерактивних вправ Wordwall представила Катерина Тур.

Світлана Скрипник ознайомила присутніх з програмою Plickers, яка допомагає швидко перевіряти роботи дітей та фіксувати їх результати. Про роботу графічного редактора Canva зі створення креативних відео та презентацій детально розповіла Ірина Цвєтаєва.

Сторінки: 1 2

Вітаємо з днем працівників освіти!

  Шановні освітяни!

Щиро вітаємо вас з професійним святом працівників і працівниць української освіти!
Бажаємо успіхів у шляхетній роботі на освітянській ниві, міцного здоров’я, миру, нових, творчих знахідок у наступному році, творчої енергії та людської поваги!

Нація нескорених: від козацтва до сьогодення

Шановні колеги!
Кафедра пропонує орієнтований план заходів тематичного тижня національно-патріотичного виховання «Нація нескорених: від козацтва до сьогодення»
для початкових класів міста Києва.

  У перший тиждень жовтня, починаючи з цього року, для учасників освітнього процесу створена можливість  зануритися в історію Українського Козацтва, нашої Держави, дізнатися про військові традиції та звитяги Українського народу, про наших мужніх, незламних Воїнів від козацтва до сьогодення, які відстоювали та сьогодні, ціною власного життя, виборюють майбутнє України.

  Для педагогів початкових класів пропонуємо орієнтовані заходи: загальною кількістю 80, з посиланнями на матеріали – 18, присвячені Тижню національно-патріотичного виховання до Дня захисників і захисниць України та теми, які можна опрацювати до початку тематичного тижня.
Щиро вдячні колегам столичних ЗЗСО, які долучилися до наповнення тижня власними практичними матеріалами (див. орієнтовний план):
– школа І-ІІІ ступенів № 132,
– гімназії № 179,
– спеціалізованої школи № 211,
– школа І-ІІІ ступенів № 286,
– Українського колежу ім. В. О. Сухомлинського.

Рекомендовані теми для початку тематичного тижня:
«Що таке Мир?»
Опис бесіди: розповідь про поняття «мир» і його важливість. Обговорення того, як ми можемо допомогти зберегти мир у світі.
Основні тези: поняття миру, дружба, співпраця, толерантність.
Матеріали: картини із зображеннями миру, глобус або карта світу для візуалізації.

«Герої»
Опис бесіди: розповідь про великих людей, які сприяли миру в світі. Порівняння їхніх вчинків із діями дітей.
Основні тези: лідери миру, важливість добрих вчинків, вплив нашого поведінки на мир.
Матеріали: зображення відомих постатей, які відстоювали чи відстоюють мир у всьому світі.

«Мирні жести»
Опис бесіди: вивчення різних жестів і символів, які означають мир і єдність.
Основні тези: значення символів миру, таких як голуб, миролюбний жест, тощо.
Матеріали: зображення жестів та символів миру.

Малюнок Мирного Герба
Мета: поширити уявлення про світовий мир та толерантність.
Опис завдання: діти малюють герб, який символізує мир і єдність. Вони можуть використовувати різні кольори та символи.
Матеріали: аркуші паперу, фарби або олівці.

«Мир і слово»
Мета: розвиток мовленнєвих навичок та вміння спілкуватися мирно.
Опис завдання: діти обговорюють, як вони можуть вирішувати конфлікти мирним шляхом та складають спільний “словник миру” з корисними фразами.
Матеріали: папір, олівці, маркери.

«Мир і музика»
Мета: використання музики як засобу виразу для сприяння миру.
Опис завдання: діти створюють власну музику або виконують спільну пісню про мир.
Матеріали: музичні інструменти або доступ до музичних записів.

Корисні ідеї для натхнення вчителів в умовах війни

Те, як українці стоїчно проходять усі випробування воєнного стану ще раз доводить: важкі часи не для страждань, а для взаємної підтримки. Маємо знайти ресурси та поділитися одне з одним. І це реально. Цього разу — не про психологічну допомогу, а про практичні базові покращення для вчителів. Безкоштовні або такі, що потребують мінімум грошей.

1. «Вимірювати температуру»
Не можна виправити те, про що невідомо. Як особисті зустрічі, так і анонімні опитування дозволять директорам шкіл збирати інформацію та виявляти проблеми, перш ніж вони загострюються. Такі поради дають експерти з Edutopia.
Колектив у школі теж може запропонувати провести таке опитування. Там мають бути запитання, які не дуже заведено обговорювати з керівництвом. Скажімо: «Як часто вимоги роботи заважають вашому сімейному життю?» або «Приблизно скільки годин після звичайного робочого дня у вас є, щоб відпочити або займатися тим, що вам подобається?» Щорічне опитування вчителів Merrimack College пропонує інші запитання, як-от «Як би ви оцінили вплив вашого психологічного добробуту на ваше навчання та професійне зростання цьогоріч?»
Важливими є і вертикальні, і горизонтальні неформальні обговорення. Керівництво може встановити час на особисте спілкування з кожним вчителем (а не контактувати тет-а-тет, лише коли щось уже трапилося). Стосовно колег: можна з дозволу лідера школи ввести традицію, наприклад, пів години чаювання 1-3 рази на тиждень. Нюанс: табу на розмови про роботу в цей час. Цей додатковий час на спілкування має допомогти колегам краще дізнатися один про одного. Це вплине на атмосферу у школі, а також дасть більш об’єктивну картину. Адже професія вчителя є такою, що особиста територія перетинається з робочою. Наприклад, у вчительки до війни та нині, коли її чоловік на фронті, різний запас ресурсів, різні потреби. І знати про такі речі та враховувати — на користь школі.

Сторінки: 1 2 3