Archive for 21 Січня, 2021

День дотепних фраз

imagesimages 2 У час пандемії та локдауна, спричиненого нею, хочеться заглянути в календарик і порадіти тим кумедним святам, які відзначають у світі.

 Сьогодні 21 січня 2021 року в світі відзначають День дотепних фраз. Хто став ініціатором цього свята – невідомо, але ми, у зв’язку з цим, пропонуємо вашій увазі кілька дотепних фраз, які в світі прийнято вважати як закони чи аксіоми.

 Наведемо приклад універсального закону: «Якщо одночасно могли статися кілька неприємностей, але цього не сталося, в кінцевому рахунку краще, якби вони все-таки відбулися».

 Вченими зафіксовано так звані «закони Мерфі» (в народі іменовані «законами підлості» чи «законом бутерброда», здогадуємося, що більшість наших читачів знайомі з ними. Чому Мерфі?

Матеріал підготувала Людмила Меленець

ДЕТАЛЬНІШЕ >>

Цифрові технології у навчанні дітей дошкільного віку

 Шановні колеги! Запрошуємо вас переглянути вебінар “Цифрові технології у навчанні дітей дошкільного віку”.

   В умовах цифровізації суспільства на передній план виходить стрімкий розвиток технологій, в тому числі у сфері освіти. У відеолекції розглядаються особливості надання дистанційних освітніх послуг дітям дошкільного віку в умовах кризових явищ, як, наприклад, пандемія коронавірусу і введення жорстких обмежувальних протиепідемічних заходів; надаються практичні поради організації дистанційного онлайн і офлайн навчання; розглядаються переваги і недоліки такого виду освіти, в тому числі відносно ролі і навантаження педагогічного персоналу; наведено приклади розроблених навчально-методичних матеріалів. Лекція буде корисною як для методистів й вихователів дошкільних навчальних закладів, в тому числі груп раннього віку, так і для батьків, психологів та усіх зацікавлених осіб.

Цифрові технології у навчанні дітей дошкільного віку

150 років із дня народження Агатангела Юхимовича Кримського

   Без названия (7) 15 січня 2021 року відзначається 150 років із дня народження Агатангела Юхимовича Кримського (1871–1942), вченого, академіка УАН, орієнталіста, сходознавця, філолога, письменника, історика української мови і літератури, перекладача, репресованого.

    Кримський залишив не лише першокласні наукові праці з тюркології та семітології (серед яких 4-томна «Історія Туреччини та її письменства», «Історія Персії та її письменства»), а й з україністики (зокрема «Українська граматика», «Давньокиївська говірка», «Українська мова. Звідки вона взялася і як розвивалася»). Він виступав категорично проти «погодінської» теорії (Михайло Погодін – російський історик, публіцист), заперечував теорію «колиски трьох братніх народів», висуваючи натомість гіпотезу про українську мову, яка вже в ХІ ст. постала «як цілком рельєфна, цілком означена, яскраво-індивідуальна одиниця».

    Останній учень А. Кримського – Омелян Пріцак – якось влучно сказав, що Агатангел Юхимович є «найкращим кримським подарунком Україні».

Матеріал підготувала Світлана Пазюк

ДЕТАЛЬНІШЕ >>