22 травня 2023 року відбувся науково-методичний вебінар «Література для дітей як мистецька, педагогічна та естетична основа», який проходив у рамках тижня науки. Серед учасників були педагоги закладів дошкільної освіти, вчителі початкової школи, вихователі ГПД, бібліотекарі, батьки. Доцент кафедри дошкільної та початкової освіти ІПО, кандидат педагогічних наук Алла Гончаренко та старша викладачка Лариса Кравчук обговорили із учасниками вебінару питання виховання дитини як вправного читача; окреслили функції літератури для дітей щодо поліпшення їх читацької грамотності; проаналізували засоби виразності літературних творів: фонетична розкіш, лексичне та фразеологічне багатство, синтаксична гнучкість, потужні словотворчі можливості. Учасникам була запропонована модель роботи з літературними творами та способи формування у дітей ставленнєво-діяльнісної компетентності.
Презентація Гончаренко А.М. “Про читання для читання. Модель ознайомлення дітей з літературним твором. Прояви ставлення до твору”
Archive for 29 Травня, 2023
Фестиваль науки – 2023 триває
29 травня – день компостування
Компост – це органічне добриво під будь-які види сільськогосподарських рослин, отримане в результаті розкладання органічних відходів рослинного або тваринного походження. Утилізація органічних речовин шляхом компостування не забруднює довкілля.
Компост поліпшує структуру ґрунту, робить ґрунт більш водо- і повітропроникним. Використовують компост також для обігріву на «теплих грядках». Правильно приготовлений компост має однорідну пухку структуру, приємний запах вологої землі і коричневий колір.
Компост можна придбати, а можна виготовити власноруч, причому навіть у місті. Відомі випадки, коли у містах жителі цілого будинку складають органічні відходи у спеціальну компостувальну яму, а потім «знімають урожай» і продають. Але частіше виготовленням компосту займаються у масштабах однієї квартири.
Компост – це не просто суміш органічних відходів. Для виготовлення якісного перегною підійде не будь-яка органіка. Дозволені матеріали:
– тонкі гілки;
– опале листя;
– бур’яни;
– гній (прискорює дозрівання компосту завдяки високому вмісту бактерій);
– бадилля культурних рослин (створює об’єм субстрату);
– деревна тирса (надає пухкості);
– деревна зола (збагачує компост калієм);
– побутові відходи – спитий чай, кавова гуща, яєчна шкаралупа, шкірка фруктів і овочів;
– гриби;
– картон (целюлоза, що швидко розкладається, подобається дощовим черв’якам).
Для прискорення процесу компостування можна скористатися спеціальною добавкою. Хоча основним елементом компосту є трава, використовувати тільки її не радять, бо замість добрива може вийти гноївка або силос.
Компостуватувати органіку можна у спеціально викопаній ямі чи зробити ємність із дощок (тільки не під фруктовими деревами) або купити готовий пластиковий компостник – у його стінках є необхідні отвори для доступу повітря, його легко розібрати та перемістити в інше місце. Зверху компостну купу закривають кришкою, щоб знизити втрати вологи та температури. Не слід використовувати плівку – вона перешкоджає нормальному газообміну.
Слід враховувати, що виготовлення компосту вимагатиме певного часу.
Корисні матеріали:
Сьогодні – день компосту
Все про компост, керівниця гуртка Ю. С. Курак
Корисне добриво
День компосту
Компостуймо (вправа на learningapps.org)
Матеріали підготувала викладачка кафедри Санковська І.М.
Фестиваль науки – 2023 триває
20 травня 2023 року у рамках Фестивалю науки – 2023 було проведено вебінар «Проблеми та перспективи використання інноваційних технологій у сучасній початковій школі: аспект партнерської взаємодії». Модерували захід: Третяк Ольга Петрівна, кандидатка педагогічних наук, доцентка кафедри дошкільної та початкової освіти Інституту післядипломної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка, та Цибульська Світлана Михайлівна, кандидатка педагогічних наук, старша викладачка кафедри дошкільної та початкової освіти Інституту післядипломної освіти Київського університету імені
Бориса Грінченка.
Учасники вебінару, якими стали педагоги столичних закладів освіти, активно долучилися до обговорення питань застосування інноваційних технологій у сучасній українській школі, визначили проблеми та окреслити перспективи подальшого впровадження у практичну діяльність вчителів ефективних методів, технологій та організаційних форм.
Особливу увагу було приділено питанню партнерської взаємодії педагогів та учнів у процесі впровадження інноваційних технологій у освітній діяльності. Своїми напрацюваннями, освітніми родзинками, педагогічними знахідками поділилися запрошені гості, вчителі київських шкіл, майстри та фахівці своєї справи:
Клюсік Анна Леонідівна, учитель початкових класів навчально-виховного комплексу «Домінанта», лауреат конкурсу «Учитель року – 2023».
Зеленяк Наталія Миколаївна, учитель початкових класів гімназії №179.
Дубініна Кристина Всеволодівна, вчитель початкових класів школи №221.
Лиса Людмила Леонтіївна, учитель початкових класів школи №280.
Ведмеденко Юлія Василівна, вчитель школи «Rainbow», Болонья, Італія.
Мальована Людмила Миколаївна, учитель початкових класів гімназії №179.
Свердленко Людмила Леонідівна, учитель англійської мови школи №233.
Досвід наших доповідачів засвідчує, що навчання, яке відбувається у тісній взаємодії вчителя та учнів через спільну діяльність на основі партнерської взаємодії шляхом застосування інноваційних технологій, забезпечує нову якість освіти.
Матеріали підготувала ст. викладачка кафедри
Цибульська С.М.
Фестиваль науки – 2023: Науково-методичний вебінар «Партнерська взаємодія учасників освітнього процесу в інклюзивному навчанні дошкільників: у чому секрет…»
Дата: 25 травня 2023 року
Час: 15:00–16:00
Формат: онлайн
Відповідальні за проведення заходу: Наталія Михайлівна Дятленко, кандидатка психологічних наук, доцентка кафедри дошкільної та початкової освіти Інституту післядипломної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка, n.diatlenko@kubg.edu.ua ;
Марина Олександрівна Шопіна, кандидатка психологічних наук, доцентка кафедри дошкільної та початкової освіти Інституту післядипломної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка, m.shopina@kubg.edu.ua
Мета заходу – обговорити питання застосування різних форм, засобів і стратегій комунікації педагогічних працівників, батьківської спільноти, профільних фахівців та професійних організацій щодо інклюзивного навчання дітей дошкільного віку.
Цільова аудиторія: директори, вихователі-методисти закладів дошкільної освіти, педагогічні, науково-педагогічні, наукові працівники м. Києва.
Учасники безкоштовно отримають сертифікат про підвищення кваліфікації на 3 год. / 0,1 ЄКТС.
Реєстрація відбудеться під час вебінару.
Приєднатися до заходу можна за посиланням: https://meet.google.com/xye-kcge-xxc
Фестиваль науки – 2023: Науково-методичний вебінар «Література для дітей як мистецька, педагогічна та естетична основа»
Дата: 22 травня 2023 року
Час: 14:00–15:30
Формат: онлайн
Відповідальні за проведення заходу: Алла Миколаївна Гончаренко, кандидатка психологічних наук, доцентка кафедри дошкільної та початкової освіти Інституту післядипломної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка, a.honcharenko@kubg.edu.ua ;
Лариса Володимирівна Кравчук, старша викладачка кафедри дошкільної та початкової освіти Інституту післядипломної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка, l.kravchuk@kubg.edu.ua
Мета заходу – обговорити питання формування звички та потреби в читанні як обов’язкового компонента життєвої стратегії громадян, поліпшення читацької компетентності та сприяння розвитку людського потенціалу; проаналізувати засоби виразності літературних творів Бориса Грінченка: фонетична розкіш, лексичне та фразеологічне багатство, синтаксична гнучкість, потужні словотворчі можливості; ознайомити із моделлю роботи з літературними творами та способами формування у дітей ставленнєво-діяльнісної моделі.
Цільова аудиторія: науково-педагогічні працівники, вчителі, педагоги ЗДО, бібліотекарі, батьки.
Учасники безкоштовно отримають сертифікат про підвищення кваліфікації на 3 год. / 0,1 ЄКТС.
Реєстрація відбудеться під час вебінару.
Приєднатися до заходу можна за посиланням: https://meet.google.com/gkq-tafk-xcu
Фестиваль науки – 2023: Вебінар «Проблеми та перспективи використання інноваційних технологій у сучасній початковій школі: аспект партнерської взаємодії»
Дата: 20 травня 2023 року
Час: 12:00–13:30
Формат: онлайн
Відповідальні за проведення заходу: Ольга Третяк, кандидатка педагогічних наук, доцентка кафедри дошкільної та початкової освіти Інституту післядипломної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка, o.tretiak@kubg.edu.ua ;
Світлана Цибульська, кандидатка педагогічних наук, старша викладачка кафедри дошкільної та початкової освіти Інституту післядипломної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка, s.tsybulska@kubg.edu.ua
Мета заходу – проаналізувати ефективні інноваційні технології, визначити проблеми та окреслити перспективи розвитку та використання у сучасній українській школі. Розглянути методи партнерської взаємодії педагога та учнів у процесі впровадження інноваційних технологій у освітній діяльності.
Цільова аудиторія: науково-педагогічні працівники, вчителі, вихователі, батьки.
Усі учасники отримають сертифікат про підвищення кваліфікації на 6 годин / 0,2 ECTS безкоштовно.
Учасники семінару підтверджують свою участь, заповнивши Google форму за посиланням: https://forms.gle/SU9HTxMekSvTfRp36
Приєднатися до заходу можна за посиланням: https://us04web.zoom.us/j/3513583575?pwd=eG9PampDNkFEZ3lUaElBUmN5aTYxdz09
Ідентифікатор конференції: 351 358 3575
Код доступу: gtmGt9
15 травня – день захисту клімату
Дата 15 травня святкується у зв’язку з оголошенням метеорологами необхідності захисту клімату як ресурсу для добробуту нинішніх та прийдешніх поколінь.
Вперше явище підвищення концентрації парникових газів в атмосфері обговорювалося на світовому рівні в 1992 р. — на Самміті Землі в Ріо-де-Жанейро. Представники понад 180 країн світу підписали Рамкову конвенцію ООН про зміну клімату. Ця угода визначила загальні принципи дій, спрямованих на стабілізацію парникових газів в атмосфері на тому рівні, який не загрожує кліматичній системі Землі глобальним антропогенним впливом.
У 2015 р. лідери 195 країн ухвалили Паризьку угоду, яка передбачила утримання зростання середньої світової температури на рівні значно нижче +2°C від доіндустріальних рівнів та спрямування зусиль на обмеження зростання температури до +1,5°C від доіндустріальних рівнів. Рівень, на який держави готові скоротити свої викиди, кожна країна визначила самостійно і добровільно.
Сьогодні можна із впевненістю сказати, що значні кліматичні зміни вже відбуваються. Дослідження свідчать, що клімат України впродовж останніх двох-трьох десятиліть змінюється. (Оцінка вразливості до зміни клімату: Україна, О. Шевченко).
Про виклики, які збільшуватимуться з кожним роком через зміну клімату, міста і люли повинні думати вже сьогодні. Саме тому ми маємо зміцнювати стійкість наших міст і сіл, адаптувати їх до стихійних лих та природних катастроф, викликаних зміною клімату.
Запрошуємо всіх бажаючих долучитися до глибшого занурення у тему на вебінарі “Кліматична освіта для всіх і кожного: кліматологія – наука про клімат” 15.05.2023 р. о 14.00.
Учасники безкоштовно отримають сертифікат про підвищення кваліфікації на 3 год. / 0,2 ЄКТС або 6 год. / 0,33 ЄКТС (за умови виконання практичного завдання).
Приєднатися до заходу можна за посиланням: https://us05web.zoom.us/j/83385637698?pwd=czJkRVFLOWZ5eEJvT1NYSmt0MUEyQT09
Ідентифікатор конференції: 833 8563 7698
Код доступу: yxY03a
Матеріал підготувала викладачка кафедри Санковська І.М.
Фестиваль науки – 2023: Науково-методичний вебінар «Кліматична освіта для всіх і кожного: кліматологія – наука про клімат»
Дата: 15 травня 2023 року
Час: 14:00–15:00
Формат: онлайн
Відповідальний за проведення заходу: Ірина Санковська, викладачка кафедри дошкільної та початкової освіти Інституту післядипломної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка, i.sankovska@kubg.edu.ua
Мета заходу – наголосити на актуальності теми зміни клімату та антропогенних причин її сьогоднішнього прояву. Дізнатися завдяки кому ми знаємо про клімат планети в минулому і хто досліджує та вивчає клімат сьогодні? Поміркувати над взаємозв’язком зміни клімату й стихійних атмосферних явищ.
Цільова аудиторія: студенти, молоді вчені, науково-педагогічні працівники.
Учасники безкоштовно отримають сертифікат про підвищення кваліфікації на 3 год. / 0,1 ЄКТС або 6 год. / 0,2 ЄКТС (за умови виконання практичного завдання).
Приєднатися до заходу можна за посиланням: https://us05web.zoom.us/j/83385637698?pwd=czJkRVFLOWZ5eEJvT1NYSmt0MUEyQT09
Ідентифікатор конференції: 833 8563 7698
Код доступу: yxY03a
Фестиваль науки-2023 на кафедрі дошкільної та початкової освіти!
Шановні науковці, практики, студенти!
Запрошуємо вас відвідати науково-комунікативні заходи, які організували викладачі кафедри в рамках Фестивалю науки-2023 Університету Грінченка 15.05.2023 – 25.05.2023.
Лідер року-2022!
16 лютого на засіданні Вченої Ради Київського університету імені Бориса Грінченка було презентовано результати щорічного рейтингового оцінювання професійної діяльності науково-педагогічних, наукових, педагогічних працівників Університету “Лідер року”.
Наша кафедра посіла 24-те місце (загальний бал 2422) з-поміж 53 кафедр Університету, та 2-ге місце з-поміж 5-ти кафедр Інституту, що говорить про ефективну співпрацю наших науково-педагогічних співробітників.
Вітаємо і дякуємо кожному із вас, шановні колеги! Бажаємо міцного здоров’я, добробуту, наснаги, нових професійних успіхів та досягнень, подальших звершень та перемоги!