Archive for 28 Листопада, 2016

Реалізація компетентнісного підходу в процесі навчання молодших школярів

dity_shkolaСучасне суспільство вимагає виховання самостійних, ініціативних, відповідальних громадян, здатних ефективно взаємодіяти у виконанні соціальних, виробничих і економічних завдань. Виконання цих завдань потребує розвитку особистісних якостей і творчих здібностей людини, умінь самостійно здобувати нові знання та розв’язувати проблеми, орієнтуватися в житті суспільства. Саме ці пріоритети лежать в основі реформування сучасної загальноосвітньої школи, головне завдання якої – підготувати компетентну особистість, здатну знаходити правильні рішення у конкретних навчальних, життєвих, а в майбутньому і професійних ситуаціях.

Сучасна початкова школа не може залишатися осторонь від процесів реформування освіти, що відбуваються нині в Україні.

Ідея компетентнісного підходу – одна із відповідей на запитання, який результат освіти необхідний особистості і затребуваний сучасним суспільством. Формування компетентностей у молодших школярів на сьогоднішній день є однією із актуальних проблем освіти і може розглядатися як вихід із проблемної ситуації, що виникла через протиріччя між необхідністю забезпечити якість освіти та неможливістю вирішити цю проблему традиційним шляхом.

ДЕТАЛЬНІШЕ >>

Заняття Університету науково-педагогічних знань з проблеми створення психолого-педагогічних умов, що сприяють інтелектуальній та мовленнєвій активності дітей дошкільного віку

10 листопада 2016 року в Київському міському будинку вчителя відбулося чергове заняття Університету науково-педагогічних знань «Психолого-педагогічні умови забезпечення інтелектуальної та мовленнєвої активності дітей дошкільного віку». У заході взяли участь методисти з дошкільної освіти районних науково-методичних центрів (методичних кабінетів) і вихователі-методисти дошкільних навчальних закладів м.Києва (390 осіб). Освітяни розглянули питання впливу «інтелектуального клімату» сім’ї та дошкільного навчального закладу на інтелектуальний розвиток дошкільників. Педагоги ознайомилися з ефективними засобами і технологіями розвитку інтелектуальної та мовленнєвої активності дітей.
Захід організовано кафедрою методики та психології дошкільної і початкової освіти ІППО КУ імені Бориса Грінченка.
Програма заходу
Г.В.Смольникова. Психологічні умови забезпечення інтелектуальної активності дошкільників: презентація
Н.В.Гавриш. Педагогічні умови забезпечення інтелектуальної та мовленнєвої активності дітей дошкільного віку: презентація
Організація пошуково-дослідницької роботи в ДНЗ №568 (гурток “Звичайне диво”): відео
Фоторепортаж