20 грудня 2022 року до Міжнародного дня солідарності людей відбувся вебінар для педагогічних працівників закладів дошкільної світи «Меценатство як запобігання деградації суспільства». Логічно й конкретно було означено переходи від змісту поняття «солідарність» до поняття «благодійність», «меценатство», зроблено акцент на відмінностях, дотичності та подібності.
Основна тема розмови стосувалася сім’ї відомого мецената Григорія Павловича Ґалаґана, безкомпромісного служіння українському народу, а справою їхнього життя було заснування та розвиток Колегії Павла Ґалаґана. Це чи не єдина школа, що створювала атмосферу українства, була розсадником свого, українського, вивищуючи його як моральну чесноту. Колегія стала зразковим навчальним закладом усієї Російської імперії. Саме тут виховувалася нова українська еліта. Перегляньте матеріали, що додаються. Вас приємно здивують прізвища відомих постатей, які навчалися у Колегії.
Перлинами були багата бібліотека, затишно-душевна церква. Як колись, так і тепер це місце є центром освіти, духовності, просвітництва, бо у цьому приміщенні знаходиться Національний музей літератури України. Атмосфера музею дихає національним духом. Душа Колегії живе у меморіальному приміщенні бібліотеки, інтер’єр якої майже не змінився.
Зайдіть до музею, привітні господарі свято бережуть пам’ять про великого мецената Григорія Павловича та його дружину Катерину Василівну, про здобутки нової української еліти.
… Доторкніться до стін бібліотеки, помилуйтеся незмінною вишуканою красою інтер’єру, станьте перед вівтарем церкви і оживіть в уяві службу… Це вінчання Івана Франка та Ольги Хоружинської …
Не так давно у різних місцях Києва почали з’являтися бронзові міні скульптури. Це історія Києва у проєкті «Шукай». Започаткована серія і на вшанування київських меценатів. Є така скульптура й на честь Григорія Павловича та його дружини Катерини Василівни. Якщо дослухаєтесь попередньої поради, то ви її знайдете.
Це цікаво:
Київські міні-скульптури – проєкт Шукай!
URL: https://secretland.info/uk/shukai-2/
ТОП-8 цікавих фактів про мецената Григорія Ґалаґана. URL: http://slovopys.kubg.edu.ua/top-8-tsikavykh-faktiv-pro-metsenata-hryhoriia-halahana/
Цукрові магнати та меценати: Симиренко, Яхненко, Харитоненко.
URL: https://agravery.com/uk/posts/show/cukrovi-magnati-ta-mecenati-simirenko-ahnenko-haritonenko
Презентація А. Гончаренко: “Меценатство як запобігання деградації суспільства”
Матеріали підготувала Алла Гончаренко, доцентка кафедри дошкільної та початкової освіти, кандидат педагогічних наук