Archive for Я-КИЯНИН

День фотографії природи (київська весна-літо-2022)

Фотозйомка природи – дуже популярна сфера діяльності і є найбільшим «розділом» фотографії. Перша фотографія дикої природи була зроблена в 1906 році для National Geographic.

15 червня в світі проводиться День фотографії природи. Людмила Меленець, доцентка кафедри, – не фотограф-пейзажист, проте в цей день пропонує переглянути фото природи Києва, які зробила після 24 лютого 2022 року, а вірш української поетеси, вчительки початкових класів Надії Красоткіної «Тішусь літом, теплом і красою» доповнить враження від споглядання застиглої у фото краси.

 

 

Тішусь літом, теплом і красою,

До середини літо іде.

Все зігріте любов’ю палкою,

А от миру немає ніде…

Хоч повсюди так гарно, пісенно,

Все довкілля в бентежній красі.

На війні гинуть люди щоденно,

І не можуть радіти усі.

А так хочеться миру і світла,

Просто тиші удень і вночі.

Щоб душа українця розквітла,

Над землею шуміли дощі…

Щоб квіткові пливли аромати,

В небі синьому хмарки пливли,

Щоб раділи й сміялись солдати

І щасливі їх сім’ї були…

Тішусь літом, теплом і красою,

Хочу в мирі співати пісні.

Попрощаймось навіки з війною,

Хай вона не приходить й у сні…

«За умови неможливості безпосередньої зустрічі з міським об’єктом чи явищем допускається використання інформаційно-комунікативних технологій, фото та відео (відео-мандрівки, віртуальні подорожі)» – теза з регіональної парціальної програми розвитку дітей старшого дошкільного віку «Я – КИЯНИН», яку створену командою викладачів кафедри задля повнішого задоволення освітніх потреб жителів мегаполісу.

Пропонуємо педагогам закладів дошкільної освіти, батькам вихованців не фото, а повний текст Програми (видання 2-ге, доповнене), що є цілісним комплексом адаптованого змісту про киян та Київ, орієнтована на щоденне буття дитини, розвиток і виховання вмілої, самостійної, свідомої, життєво компетентної особистості.

Запрошуємо на вебінар!

  Шановні колеги! Запрошуємо вас на вебінар “Педагогічні вулиці на мапі Києва: Вулиця Сім’ї Шовкоплясів”, який відбудеться 12 травня 2022р. о 14.00.

 Посилання на вебінар:https://us02web.zoom.us/j/81173850730?pwd=MlRtSk92dTI0cXlxRXVMUUVKcWVLZz09

  На вебінарі з’явилася можливість дізнатися про педагогів, на честь яких названо вулиці в столиці України. Серед знаменитих постатей – Ганна та Іван Шовкопляси,  родина українських науковців, істориків, педагогів, музеєзнавців, археологів, які протягом 10-ти років проводили розкопки на території Оболоні й знайшли багато давніх поселень, починаючи з кам’яного віку. 

Запрошуємо на вебінар!

  Шановні колеги! Запрошуємо вас на вебінар “Педагогічні вулиці на мапі Києва: Вулиця Антона Макаренка”, який відбудеться 28 квітня 2022р. о 14.00.

  Посилання на вебінар:https://us02web.zoom.us/j/83357632653?pwd=UHl5Y0ZkdmRLUExQRElEbkRmWnU0Zz09.

  На вебінарі з’явилася можливість дізнатися про педагогів, на честь яких названо вулиці в столиці України. Серед знаменитих постатей – Антон Макаренко, один із засновників системи колективного дитячо-підліткового виховання. Макаренко передусім відомий як український соціальний педагог; його теорія і методика виховання в колективі та теорія сімейного виховання, розроблені в 1920-ті роки в Україні, є предметом досліджень науковців.

Запрошуємо на вебінар!

  Шановні колеги! Запрошуємо вас на вебінар «Педагогічні вулиці на мапі Києва: вулиця Ушинського », який відбудеться 14 березня 2022р. о 14.00.

 

Посилання на вебінар:Zooom-конференція: https://us02web.zoom.us/j/87929498198?pwd=Z3N6QVZlOCtmMDFXdjVOYVU2NytzZz09, ідентифікатор конференції: 879 2949 8198, код доступу: qgr2YV.

  На вебінарі з’явилася можливість дізнатися про педагогів, на честь яких названо вулиці в столиці України. Серед знаменитих постатей –  Костянтин Ушинський, який увійшов в історію як автор праць з теорії й історії педагогіки, підручників для початкової школи і статей з педагогіки.

Педагогічні вулиці на мапі Києва

21.03.2022, 31.03.2022, 14.04.2022, 28.04.2022 відбулися он-лайн зустрічі з працівниками дошкільної, позашкільної, загальної середньої освіти з тем: “Педагогічні вулиці на мапі Києва: провулок Івана Мар’яненка”, “Педагогічні вулиці на мапі Києва: вулиця Миколи Пирогова”, “Педагогічні вулиці на мапі Києва: вулиця Костянтина Ушинського”, “Педагогічні вулиці на мапі Києва: вулиця Антона Макаренка”.

  Організували та провели ці зустрічі Матвійчук Оксана, доцентка кафедри освітнього лідерства, Меленець Людмила, доцентка кафедри дошкільної та початкової освіти, Петрощук Наталія, доцентка кафедри історичної та громадянської освіти. Охочих долучатися до зустрічей в такий складний для України воєнний час виявилося немало.

  На вебінарах з’явилася можливість дізнатися про педагогів, на честь яких названо вулиці в столиці України. Серед знаменитих постатей – Іван Мар’яненко, який увійшов в історію як педагог талановитої молоді, великий актор, видатний режисер, організатор театральної справи, один із визначних пропагандистів творчості Тараса Шевченка з естради та на радіо. Микола Пирогов – один із реформаторів системи освіти в Російській імперії у ІІ пол. ХІХ ст., в склад якої входила Україна, засновник університету в Одесі, недільних шкіл, попечитель Одеського і Київського навчальних округів, автор проєкту реформи школи, в якому він заклав основи нової педагогічної системи.

 Костянтин Ушинський, який завжди вважав Україну своєю Вітчизною, попри те, що Російська імперія всіляко насаджувала думку про педагога та вченого як «російського». Такі спроби заперечував сам Костянтин Дмитрович: «Ні, я українець: рід наш старовинний, малоросійський, дворянський. Всі родичі, діди, дядьки і батьки були українцями, народилися й поховані в українській землі…». Антон Макаренко – один із засновників системи колективного дитячо-підліткового виховання, відомий як український соціальний педагог, теорія і методика виховання в колективі та теорія сімейного виховання якого, розроблені в 1920-ті роки в Україні, є предметом досліджень науковців.

 Більш глибоко про творчість Івана Мар’яненка, Миколи Пирогова, Костянтина Ушинського, Антона Макаренка розповідає науковий співробітник Педагогічного музею України Лариса Гайда. Виступи учасників доповнює Міхно Олександр, директор Педагогічного музею України, доктор педагогічних наук та постійно акцентує увагу на важливості розпочатого у лютому 2022 року спільного проєкту Інституту післядипломної освіти та Педагогічного музею #педагогічна_мапа_києва 

 До заходу долучаються педагогічні працівники КПНЗ Київська Мала академія наук учнівської молоді, які запропонували ширше поширювати знання про педагогів.

Матвійчук Оксана Євгенівна. Педагогічні вулиці на мапі Києва: провулок Івана Мар’яненка: презентація

Меленець Людмила Іванівна. Провулок – елемент дорожньо-транспортної системи: презентація

Матвійчук О., Петрощук Н. Педагогічні вулиці на мапі Києва: вулиця Миколи Пирогова: презентація

Меленець Людмила Іванівна. Вулиця – простір у межах мегаполіса: презентація

Меленець Людмила Іванівна: презентація

Матвійчук О., Петрощук Н. Педагогічні вулиці на мапі Києва: вулиця Костянтина Ушинського: презентація

Матвійчук О., Петрощук Н. Педагогічні вулиці на мапі Києва вулиця Антона Макаренка: презентація

Гайда Л. Музеї Антона Макаренка у структурі сайту Педагогічного музею України: презентація

Меленець Людмила Іванівна. Вулиця Макаренка в Дніпровському районі міста Києва: презентація

Мар’яненко Іван Олександрович. URL

Пирогов Микола Іванович. URL

Ушинський Костянтин Дмитрович. URL

Макаренко Антон Семенович. URL

Запрошуємо на вебінар

Шановні колеги! Запрошуємо вас на вебінар «Педагогічні вулиці на мапі Києва: вулиця Миколи Пирогова», який відбудеться 31 березня 2022р. о 14.00.

Посилання на вебінар:Zooom-конференція: https://us02web.zoom.us/j/87929498198?pwd=Z3N6QVZlOCtmMDFXdjVOYVU2NytzZz09, ідентифікатор конференції: 879 2949 8198, код доступу: qgr2YV.

  На вебінарі з’явилася можливість дізнатися про педагогів, на честь яких названо вулиці в столиці України. Серед знаменитих постатей –  Микола Пирогов, який увійшов в історію як педагог, який створив перший атлас топографічної анатомії людини, а, навчаючи військових хірургів, займався вивченням хірургічних методів, багато з яких докорінно переробив. Крім того, Пирогов розробив низку цілком нових прийомів, завдяки чому йому вдавалося частіше, ніж іншим хірургам, уникати ампутації кінцівок. Один із таких прийомів й досі називають «операцією Пирогова».

Запрошуємо на вебінар

Шановні колеги! Запрошуємо вас на вебінар «Педагогічні вулиці на мапі Києва: провулок І.Мар’яненка», який відбудеться 21 березня 2022 р. о 15.00.

  Посилання на вебінар: Zooom-конференція, ідентифікатор конференції: 858 3484 4377, код доступу: dVWA5r.

  На вебінарі з’явилася можливість дізнатися про педагогів, на честь яких названо вулиці в столиці України. Серед знаменитих постатей –  Іван Мар’яненко, який увійшов в історію як педагог талановитої молоді, великий актор, видатний режисер, організатор театральної справи, один із найвизначніших пропагандистів творчості Тараса Шевченка з естради та на радіо. 

В Києві працює проєкт Клуб «Вихідний день освітянина»

Меленець і Пазюк

  Напередодні Водохреща відбулося чергове засідання Клубу «Вихідний день освітянина». Цей проєкт у 2019 році було започатковано за ініціативи Бондаренко Вікторії, старшого наукового співробітника Київського міського будинку вчителя та Матвійчук Оксани, доцента кафедри освітнього лідерства Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка.

 18 січня 2020 року засідання клубу проходило в Мистецькому центрі «Шоколадний будинок», бувшому особняку київського купця першої гільдії Семена Могилевцева (1842–1917), що був збудований у 1899–1901 роках у мальовничій місцевості Липки по вул. Шовковичній, 17/2.

ДЕТАЛЬНІШЕ >>

Реалізації програми «Я – киянин» у столичному просторі

А.Гончаренко

доцент кафедри методики та психології

дошкільної і початкової освіти

Інституту післядипломної педагогічної освіти,

кандидат педагогічних наук

Реалізації програми «Я – киянин» у столичному просторі

  Без названияНещодавно у рамках Міської науково-практичної конференції «Нова школа – новий дитячий садок» відбувся семінар, де обговорювалися питання впровадження у роботу закладів дошкільної освіти м. Києва регіональної парціальної програми «Я – киянин». У роботі семінару взяли участь керівники і вихователі-методисти ЗДО, учасники дослідно-експериментальних майданчиків, методисти РНМЦ та автори-розробники Програми.

  Апробація Програми у контексті дослідно-експериментальної роботи відбувалася протягом кількох років на базі восьми ЗДО різних районів м. Києва. Процес вивчення та реалізації змісту програми  спонукав педагогів та батьків до аналізу проблеми.

  Чи є важливим виховувати киянина у дошкільному віці?

–         педагоги справедливо вважають, що дитина дошкільного віку ще не здатна збагнути патріотизм як сукупність морально-етичних та емоційних цінностей;

–         відсутність окремої програми або частини комплексної програми уможливлює витіснення цього напряму з обов’язковості освітньої роботи з дошкільниками;

–         під час здобуття базової освіти педагогами навчальні плани не рясніли регіональними акцентами. Помітна тенденція до зростання кількості педагогів, які не мають базової дошкільної освіти, тому вони не враховують особливості дошкільного дитинства і не надають значущості регіональним питанням у дошкільному вихованні.

А.Гончаренко Інтеграція реалізації програми

ДЕТАЛЬНІШЕ >>

Інтеграція індивідуального, суспільного й родинного у вихованні киянина-дошкільника

 20180920_143917 20 вересня 2018 року кафедрою методики та психології Інституту післядипломної педагогічної освіти Університету Грінченка було проведено міську науково-практичну конференцію для педагогічних, науково-педагогічних працівників, методистів з дошкільного виховання РНМЦ, київської громади «Інтеграція індивідуального, суспільного й родинного у вихованні киянина-дошкільника».  Мета конференції: консолідація зусиль педагогічної спільноти та родини задля реалізації змісту регіональної програми «Я – киянин».

Програма конференції 20.09.2018

ДЕТАЛЬНІШЕ >>