Archive for 31 Січня, 2022

Навчання за замовленням

  24-27 січня 2022 року відбулись заняття за замовленням на базі закладу дошкільної освіти (ясла-садок) № 315 Дарницького району столиці.

  Доцентка кафедри дошкільної та початкової освіти Марина Олександрівна Шопіна обговорила з вихователями такі актуальні питання, як розв’язання “дитячих проблем” (тривожність, страх, агресія), психологічна підтримка дитини дошкільного віку, допомога у роботі з батьками. Особлива увага була приділена розгляду проблеми психолого-педагогічного супроводу дітей дошкільного віку з вадами психічного розвитку.

  За результатами навчання слухачі отримали сертифікати про 30-годинне підвищення кваліфікації.

Матеріал підготувала Шопіна М.О, доцентка кафедри дошкільної та початкової освіти, кандидатка психологічних наук.

120-годинні курси для вихователів закладів дошкільної освіти в дистанційному форматі

Кафедра дошкільної та початкової освіти Інституту післядипломної освіти Університету Грінченка у період з 28 січня по 28 березня 2022 року пропонує вихователям закладів дошкільної освіти підвищити свою кваліфікацію за 120-годинними Програмами (на вибір) –

Програми складено відповідно до законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», п. 16 Постанови КМУ від 21.08.2019 № 800 «Деякі питання підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників» та спрямовані на удосконалення професійної, психолого-педагогічної та інших компетентностей педагогів. По завершенню навчання за однією із вибраних програм педагогу буде видано е-свідоцтво на 120 год (4 кр. ЄКТС).

Куратор курсів – Кульбедюк Анастасія Юріївна (тел. 068-870-97-09 вайбер)

Е-пошта: a.kulbediuk@kubg.edu.ua

Реєстрація на Програму 1 «Виховання компетентного дошкільника»

Реєстрація на Програму 2 «Розвиток дошкільника: сучасні практики»

20 січня – День Автономної Республіки Крим

Сярова А.В. Зима. Симферополь – 2009.

 Цього дня в 1991 році пройшов загальнокримський референдум, на якому більшість кримчан висловилися за відновлення Кримської автономії, що визначило статус Криму в складі України. 12 лютого 1991 року Верховною Радою УРСР було прийнято Закон «Про відновлення Кримської Автономної Радянської Соціалістичної Республіки».

  Необхідною передумовою для соціально-економічного розвитку Автономної Республіки Крим стала побудова конструктивних відносин із державою, між органами влади, людьми різних національностей.

  На початку 2014-го року агресивні дії Російської Федерації відносно України ці передумови віроломно перекреслили, кримська територія окупована, а кримське суспільство позбавлене привілеїв української автономії. Толерантний український народ консолідувався. Триває боротьба за мирне повернення Криму, який відповідно до діючих міжнародних протоколів є територією України.

  66 років тому на сторінках науково-педагогічного журналу «Дошкільне виховання» був опублікований досвід виховательки дитячого садка с. Жигуліної Рощі Сімферопольського району Кримської області щодо роботи з батьками по вихованню культури поведінки дітей. Наразі цього села вже не існує, а вихованці дошкільного закладу – люди літнього віку.

  Це перша публікація педагогів сільських дошкільних закладів Кримської області у журналі, який відновив свою діяльність з травня 1951 року. За період до 1991 року кількість таких публікацій досягла десяти: найбільша кількість після публікацій педагогів сільських дошкільних закладів Черкаської області (див. Таблицю «Публікації в журналі «Дошкільне виховання»)

  Пропонуємо педагогам закладів дошкільної освіти та всім, хто цікавиться питаннями виховання дітей дошкільного віку познайомитися зі змістом цієї статті та проаналізувати історичний поступ у питаннях роботи з батьками вихованців дошкільних закладів.

  Пишіть свої враження та думки від прочитаного в коментарях.

Публікації педагогів сільських дошкільних закладів у журналі Дошкільне виховання (1951-1991)

ДЕТАЛЬНІШЕ >>

З Водохрещем Христовим!

19 січня християни відзначають завершальне свято різдвяного циклу – Хрещення.


У цей день вода в будь-якому джерелі вважається святою, має цілющу силу. Прийнято купатися в хрещеній ополонці.
Що сьогодні не можна робити?
В день Хрещення Господнього дотримуються одного з найсуворіших постів в році. Він тримається, поки не зійде перша зірка. Після допускається перший повноцінний прийом їжі.
З давніх-давен існують погодні прикмети цього дня:
повний місяць – навесні буде повноводдя;
зоряна ніч – до хорошого врожаю горіхів і ягід;
йде пухнастий сніг – до хорошого врожаю зернових;
ясна і холодна погода – до посушливого літа, снігова і похмура – до рясного врожаю.
Іменини 19 січня у Івана і Феофана.

18 січня – Міжнародний день Сніговика

Сніговик – один з найулюбленіших символів зимових свят та розваг. Варто лише докласти трішки зусиль і можна створити кумедних та милих героїв своїми руками.


В багатьох країнах Всесвітній день сніговика святкують 18 січня. По-перше – в середині січня в багатьох країнах є сніг. По-друге – цифра 18 схожа на сніговика, який тримає в руках віник. По-третє – у цей день немає іншого міжнародного свята!

Сторінки: 1 2

Третя неділя січня – Всесвітній день снігу

22 січня 2012 р. з ініціативи Міжнародної федерації лижного спорту (FIS) вперше відзначено Всесвітній день снігу (World Snow Day). Це свято стало частиною міжнародного проєкту FIS «Виведемо дітей на сніг!», започаткованого в 2007 р. Згодом з’явився офіційний сайт Всесвітнього Дня Снігу.
В рамках Дня снігу учасники «насолоджуються, досліджують і випробовують щось особливе та унікальне». Простіше: коло любителів зимового спорту і здорового способу життя цього дня має значно зрости.

Сторінки: 1 2

Пізнання світу через шість точок Луї Брайля

А. Гончаренко

  У грудні 2019 року Генеральна Асамблея ООН постановила, що щорічно 4 січня відзначатимуть Всесвітній день азбуки Брайля. Ім’я Луї Брайля відоме і шановане всіма, хто втратив зір. Адже ця людина дала сліпим можливість розвиватися, читати, грати музику по нотах.

 …На замовлення Наполеона у 1819 році Шарль Барбьє придумав шрифт з рельєфних точок для того, щоб солдати й офіцери могли обмінюватися інформацією у цілковитій темряві без жодного звуку. Так зване нічне листування. Це були опуклі точки, варіативно розміщені у формі прямокутника. Зміст написаного визначали на дотик.

ДЕТАЛЬНІШЕ >>