Archive for Навчальна діяльність

Якщо група різновікова …

   Якщо група різновікова: педагогічна тактика (ч. ІІ)

 Важливою умовою продуктивної педагогічної діяльності є побудова гнучкої системи педагогічних впливів, добір ефективних методів і прийомів. Педагогічна тактика вихователя будується не стільки від намірів та бачення дорослого, скільки від потреб, інтересів, прагнень дитини. Тематика багатьох ігор, що в дошкільному дитинстві стали класичними (лікарня, сім’я, дитячий садок, поліклініка та ін.) дає особливо цінний виховний ефект саме в різновіковій групі. Тут збігаються інтереси дошкільнят різного віку. Так, роль батька, лікаря, вихователя беруть на себе старші діти, а молодші виступають у ролі дитини, пацієнта, вихованця.

  Звичайно, „захворіти” може і ведмедик, „годувати” можна і зайчика, розважати можна й ляльку, та коли старший дошкільник у ролі мами чи тата турбується про своє маля (дитину молодшої підгрупи), то за таких умов він відповідальніше виконує обрану роль, виявляє більше ніжності, лагідності, турботливості.

Сторінки: 1 2

Якщо група різновікова …

Якщо група різновікова: утруднення для вихователя чи додатковий педагогічний ресурс? (ч. І)

  Різновікова група це – потужний фактор пізнання і навчання, найкраща спонука до розвитку, що лежить в основі етнопедагогіки, яка перевірена тисячоліттями. На її тлі найкращі програми виглядають штучними або умовними орієнтирами. Якою б діяльністю не займалися старші діти, вона завжди є об’єктом інтересу молодших, вона притягує їх, як магніт. Маленька дитина прагне брати участь у всьому, що роблять старші діти або дорослі. Така група моделює подобу сім’ї, родини, де кожен будує свої взаємини на основі різних та подібних інтересів.

  Одна з найдивовижніших здатностей дитини – наслідування – дається їй від народження і допомагає швидко й варіативно пізнавати світ у такий спосіб, як те роблять старші.

Сторінки: 1 2

День без покупок

Напередодні різдвяних продажів, наприкінці листопада в п’ятницю після Дня подяки в усьому світі відзначається День без покупок (Buy Nothing Day).


Вперше День без покупок відбувся у Канаді у вересні 1992 року. З 1997 року у Північній Америці його відзначають у той же день, що й Чорну п’ятницю, а у Європі – у суботу після неї.
Автором ідеї Дня без покупок є рекламіст Тед Дейв, переконаний в тому, що “реклама обманює, коли обіцяє, що ми станемо щасливішими, якщо купимо більше речей”.
Мета цього дня – дати зрозуміти людству, що крім товарів, у світі є багато більш цінних і цікавих речей. Свято є своєрідним протестом проти надмірного споживання в розвинених країнах і проти нерівності в світі. Для відзначення цього дня потрібно не робити надмірних покупок або не відвідувати магазини.
В 2022 році День без покупок припадає на 25 листопада.

Корисна інформація про екодати листопада:
презентація “Екологічні дати листопада. День без покупок”,
День без покупок.

Матеріал підготувала І.Санковська, викладачка кафедри

Запрошуємо на вебінар!

Шановні колеги!
23 листопада 2022 р. для освітян міста Києва буде проведений вебінар «Сторітелінг – історія про історію». Початок заходу о 17:00 год.

Серед програмних результатів зустрічі: вплив на формування і розвиток мовно-комунікативних умінь та навичок учнів; вдосконалення професійних компетентностей педагогічних працівників засобами інтеграції інноваційних методів.
Ключові теми навчання: “Історія виникнення красномовства”, “Види сторітелінгу”, “Використання сторітелінгу на уроках української мови як розвиток образного мовомислення”.
Під час вебінару учасники ознайомляться з презентацією та відеоматеріалами, кейсами та досвідом освітян, виконають творчі завдання.
Цільова аудиторія – активні та творчі освітяни, які планують підвищити свій фаховий рівень.
Авторки вебінару: Ольга Третяк та Світлана Цибульська, викладачки кафедри дошкільної та початкової освіти, кандидатки педагогічних наук.
Захід доступний за посиланням в Zoom meeting:
https://us04web.zoom.us/j/3513583575?pwd=eG9PampDNkFEZ3lUaElBUmN5aTYxdz09
Meeting ID: 351 358 3575
Passcode: gtmGt9
Участь у вебінарі – безкоштовна. У випадку додаткових питань – звертатися за телефонами:
(096)285-25-34 (вайбер) та (095)063-60-07 (вайбер).

Вітаємо з новим навчальним роком!

День знань цього року особливий.
І батькам, і вчителям, і школярам довелося пройти крізь низку випробувань. На жаль, ці випробування й досі тривають. Проте сьогодні ми вміємо долати їх значно краще. Ми навчилися ефективніше допомагати один одному, взаємодіяти, бути більш толерантними і працювати на перемогу.


Ми продовжуємо плекати цінності свободи і демократії своїми словами та діями. Сьогодні ми, як ніколи, розуміємо, що важливість освіти не перебільшена.
Світло завжди перемагає морок. І педагоги – на передньому краї цієї боротьби.
Вітання вам, дорогі освітяни, батьки та школярі! Щиро бажаємо наснаги, мудрості та терпіння! І хай цей навчальний рік буде плідним, цікавим і насиченим позитивними змінами попри всі перешкоди!
Переможемо разом!

Використано матеріали М. Араджионі, к. іст. н., авторки ідеї  інтегрованого курсу міжкультурної та громадянської освіти «Культура добросусідства»

Особливості організації 2022-2023 навчального року

Шановні колеги педагоги, батьки!

У перший день нового 2022-2023 навчального року пропонуємо вам добірку матеріалів про особливості організації освітнього процесу в початковій школі та практичні поради щодо створення безпечного середовища для дітей під час війни.

2022-2023 навчальний рік: особливості організації

Діти і війна: як організувати безпечне середовище

Посібник “У разі надзвичайної ситуації або війни”

Слава Україні!

Слава усім, хто щоденно невтомно бореться за нашу незалежність, за мирне небо над нашими головами.
З упевненістю нашої перемоги, з подякою ЗСУ, педагогам за створення безпечного середовища для дітей і можливості навчатися.

Матеріал підготувала Кравчук Л.В.,
старша викладачка кафедри дошкільної та початкової освіти
ІПО Університету Грінченка