Archive for 27 Квітня, 2022

Запрошуємо на вебінар!

  Шановні колеги! Запрошуємо вас на вебінар “Педагогічні вулиці на мапі Києва: Вулиця Антона Макаренка”, який відбудеться 28 квітня 2022р. о 14.00.

  Посилання на вебінар:https://us02web.zoom.us/j/83357632653?pwd=UHl5Y0ZkdmRLUExQRElEbkRmWnU0Zz09.

  На вебінарі з’явилася можливість дізнатися про педагогів, на честь яких названо вулиці в столиці України. Серед знаменитих постатей – Антон Макаренко, один із засновників системи колективного дитячо-підліткового виховання. Макаренко передусім відомий як український соціальний педагог; його теорія і методика виховання в колективі та теорія сімейного виховання, розроблені в 1920-ті роки в Україні, є предметом досліджень науковців.

Запрошуємо на вебінар!

Шановні колеги! Запрошуємо вас на вебінар “Створення умов щодо забезпечення прозорості та інформаційної відкритості закладу дошкільної освіти”, який відбудеться 19 квітня 2022 р. об 11.00.

Посилання на вебінар:https://us02web.zoom.us/j/89861375887?pwd=SEhNRkF1dTR6SzVvOWJ3ODFEK2RFQT09.

Учасники вебінару отримають практичні поради щодо виконання  статті 30 Закону України “Про Освіту” та з формування системи забезпечення  якості дошкільної освіти в сучасних умовах.  

Запрошуємо на вебінар!

Шановні колеги! Запрошуємо педагогічних працівників закладів дошкільної освіти на вебінар “Дошкільник он-лайн: виклики та реалії”, який відбудеться 15 квітня 2022 р. початок о 14:00.

Посилання на вебінар: https://us02web.zoom.us/j/4331734915?pwd=RGowYVhXSzJaUnN4RHZyMFJ0dFg0UT09

ідентифікатор конференції: 433 173 4915,
код доступу: 304599.

Учасники познайомляться з  практичними порадами  щодо організації онлайн – зустрічей з дітьми дошкільного віку, підбору дидактичного розвивального матеріалу, формами та методами ефективної та цікавої взаємодії.  Буде  звернуто увагу на інтернет-ресурси, які допоможуть в організації зустрічей з вихованцями. Розглянемо як саме організувати онлайн-процес з дітьми різного віку, як залучити батьків, яким чином мотивувати і заохочувати малят до роботи “через екран”.

Запрошуємо на вебінар!

  Шановні колеги! Запрошуємо вас на вебінар «Педагогічні вулиці на мапі Києва: вулиця Ушинського », який відбудеться 14 березня 2022р. о 14.00.

 

Посилання на вебінар:Zooom-конференція: https://us02web.zoom.us/j/87929498198?pwd=Z3N6QVZlOCtmMDFXdjVOYVU2NytzZz09, ідентифікатор конференції: 879 2949 8198, код доступу: qgr2YV.

  На вебінарі з’явилася можливість дізнатися про педагогів, на честь яких названо вулиці в столиці України. Серед знаменитих постатей –  Костянтин Ушинський, який увійшов в історію як автор праць з теорії й історії педагогіки, підручників для початкової школи і статей з педагогіки.

Світ дитини з особливими освітніми потребами в період війни: підтримуємо та надихаємо.

У період 25.03-07.04.2022 р. викладачами кафедри дошкільної та початкової освіти була підготовлена та проведена серія вебінарів для педагогів та батьків, які виховують дітей з особливими освітніми потребами (ООП).
Учасники он-лайн зустрічей ознайомилися з:
– практичними порадами щодо сенсорної та психологічної підтримки дітей з ООП в умовах військових дій;
– обговорили питання різних засобів, предметів-замінників, іграшок, які допоможуть дитині «адаптуватися» та впоратися зі складною ситуацією, з тривогою, страхами.

Було звернено увагу на створення дорослими для дитини «безпечного адаптивного простору» з можливістю розвитку дрібної моторики і мовлення. Запропоновані арт-терапевтичні техніки допоможуть педагогу чи батькам підтримати свій і дитячий стан та зменшити емоційне напруження, уникнути ситуації обмеженого доступу до дидактичних матеріалів, застосувати авторські ігри і завдання для роботи з дітьми з ООП під час переміщення.
Війна – не перешкода розвитку дітей! Впевнені, що запропоновані Вікторією Пеценко, Анастасією Кульбедюк, Ольгою Третяк матеріали будуть корисні тим, хто опікується навчанням і вихованням дітей!
Віримо в перемогу кожного на своєму «фронті»!

Більше дізнатися про роботу з дітьми з ООП можна на модулі «Дистанційне та змішане навчання дітей з ОПП» (авторки Кульбедюк А., Пеценко В.).

Корисні ресурси з вебінару:
«Казкотерапія для зняття стресу в учнів початкової школи» (авторка Третяк О.П.)
«Світ дитини з особливими освітніми потребами в період війни підтримуємо та надихаємо» (авторки Кульбедюк А., Пеценко В.)

Запрошуємо на вебінар

  Шановні колеги! Запрошуємо вас на серію вебінарів “Ігри з дошкільниками в умовах обмеженого простору”, які відбудуться 13, 20 та 27 квітня 2022 р.,  о 14.00.

Посилання на вебінар: https://meet.google.com/tcz-pxzp-typ.

Будуть розглядатися психологічні проблеми, що виникають у дітей в умовах тривалого перебування в обмеженому просторі та пропонуватимуться різні варіанти словесних, пальчикових, малорухливих ігор для гармонізації  психічних станів дітей. 

Запрошуємо на вебінар

 

Шановні учні! Запрошуємо вас на онлайн-заняття “Арт-терапевтичні вправи для відновлення свого ресурсного стану”, яке відбудеться 12 квітня 2022 р. о 15:30.                 

 

 

Посилання на вебінар: https://zoom.us/j/4019588550?pwd=d09hL241Umt3Zkh4V1V5TUV4Qk94Zz09/                                        Ідентифікатор конференції: 4019588550,

Код доступу: 111.

 На зустрічі будуть запропоновані арт-терапевтичні методики, які допоможуть дітям стабілізувати емоційний стан, знизити рівень тривожності, повірити у власні сили та відчути ресурс для продовження життєдіяльності в часи невизначеності.

Вітаємо!

Кафедра дошкільної та початкової освіти Інституту післядипломної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка щиро вітає колегу, викладача кафедри,            Пазюк Світлану Андріївну з ювілеєм!

Запрошуємо на вебінар

Шановні колеги! Запрошуємо вас на вебінар “Можливості поповнення власних життєвих ресурсів в умовах війни”, який відбудеться 12 та 28 квітня 2022 р. об 11.00.

Посилання на вебінар: https://us02web.zoom.us/j/89861375887?pwd=SEhNRkF1dTR6SzVvOWJ3ODFEK2RFQT09.

  На вебінарі будуть надані практичні поради щодо психологічної підтримки життєвих ресурсів педагогів. Буде надана можливість повправлятися у вправах, що стабілізують дихання та наші м’язи, у «Методиці проективного малюнку», комунікативних іграх, які підвищують стресову стійкість.

 

Педагогічні вулиці на мапі Києва

21.03.2022, 31.03.2022, 14.04.2022, 28.04.2022 відбулися он-лайн зустрічі з працівниками дошкільної, позашкільної, загальної середньої освіти з тем: “Педагогічні вулиці на мапі Києва: провулок Івана Мар’яненка”, “Педагогічні вулиці на мапі Києва: вулиця Миколи Пирогова”, “Педагогічні вулиці на мапі Києва: вулиця Костянтина Ушинського”, “Педагогічні вулиці на мапі Києва: вулиця Антона Макаренка”.

  Організували та провели ці зустрічі Матвійчук Оксана, доцентка кафедри освітнього лідерства, Меленець Людмила, доцентка кафедри дошкільної та початкової освіти, Петрощук Наталія, доцентка кафедри історичної та громадянської освіти. Охочих долучатися до зустрічей в такий складний для України воєнний час виявилося немало.

  На вебінарах з’явилася можливість дізнатися про педагогів, на честь яких названо вулиці в столиці України. Серед знаменитих постатей – Іван Мар’яненко, який увійшов в історію як педагог талановитої молоді, великий актор, видатний режисер, організатор театральної справи, один із визначних пропагандистів творчості Тараса Шевченка з естради та на радіо. Микола Пирогов – один із реформаторів системи освіти в Російській імперії у ІІ пол. ХІХ ст., в склад якої входила Україна, засновник університету в Одесі, недільних шкіл, попечитель Одеського і Київського навчальних округів, автор проєкту реформи школи, в якому він заклав основи нової педагогічної системи.

 Костянтин Ушинський, який завжди вважав Україну своєю Вітчизною, попри те, що Російська імперія всіляко насаджувала думку про педагога та вченого як «російського». Такі спроби заперечував сам Костянтин Дмитрович: «Ні, я українець: рід наш старовинний, малоросійський, дворянський. Всі родичі, діди, дядьки і батьки були українцями, народилися й поховані в українській землі…». Антон Макаренко – один із засновників системи колективного дитячо-підліткового виховання, відомий як український соціальний педагог, теорія і методика виховання в колективі та теорія сімейного виховання якого, розроблені в 1920-ті роки в Україні, є предметом досліджень науковців.

 Більш глибоко про творчість Івана Мар’яненка, Миколи Пирогова, Костянтина Ушинського, Антона Макаренка розповідає науковий співробітник Педагогічного музею України Лариса Гайда. Виступи учасників доповнює Міхно Олександр, директор Педагогічного музею України, доктор педагогічних наук та постійно акцентує увагу на важливості розпочатого у лютому 2022 року спільного проєкту Інституту післядипломної освіти та Педагогічного музею #педагогічна_мапа_києва 

 До заходу долучаються педагогічні працівники КПНЗ Київська Мала академія наук учнівської молоді, які запропонували ширше поширювати знання про педагогів.

Матвійчук Оксана Євгенівна. Педагогічні вулиці на мапі Києва: провулок Івана Мар’яненка: презентація

Меленець Людмила Іванівна. Провулок – елемент дорожньо-транспортної системи: презентація

Матвійчук О., Петрощук Н. Педагогічні вулиці на мапі Києва: вулиця Миколи Пирогова: презентація

Меленець Людмила Іванівна. Вулиця – простір у межах мегаполіса: презентація

Меленець Людмила Іванівна: презентація

Матвійчук О., Петрощук Н. Педагогічні вулиці на мапі Києва: вулиця Костянтина Ушинського: презентація

Матвійчук О., Петрощук Н. Педагогічні вулиці на мапі Києва вулиця Антона Макаренка: презентація

Гайда Л. Музеї Антона Макаренка у структурі сайту Педагогічного музею України: презентація

Меленець Людмила Іванівна. Вулиця Макаренка в Дніпровському районі міста Києва: презентація

Мар’яненко Іван Олександрович. URL

Пирогов Микола Іванович. URL

Ушинський Костянтин Дмитрович. URL

Макаренко Антон Семенович. URL