21.03.2022, 31.03.2022, 14.04.2022, 28.04.2022 відбулися он-лайн зустрічі з працівниками дошкільної, позашкільної, загальної середньої освіти з тем: “Педагогічні вулиці на мапі Києва: провулок Івана Мар’яненка”, “Педагогічні вулиці на мапі Києва: вулиця Миколи Пирогова”, “Педагогічні вулиці на мапі Києва: вулиця Костянтина Ушинського”, “Педагогічні вулиці на мапі Києва: вулиця Антона Макаренка”.
Організували та провели ці зустрічі Матвійчук Оксана, доцентка кафедри освітнього лідерства, Меленець Людмила, доцентка кафедри дошкільної та початкової освіти, Петрощук Наталія, доцентка кафедри історичної та громадянської освіти. Охочих долучатися до зустрічей в такий складний для України воєнний час виявилося немало.
На вебінарах з’явилася можливість дізнатися про педагогів, на честь яких названо вулиці в столиці України. Серед знаменитих постатей – Іван Мар’яненко, який увійшов в історію як педагог талановитої молоді, великий актор, видатний режисер, організатор театральної справи, один із визначних пропагандистів творчості Тараса Шевченка з естради та на радіо. Микола Пирогов – один із реформаторів системи освіти в Російській імперії у ІІ пол. ХІХ ст., в склад якої входила Україна, засновник університету в Одесі, недільних шкіл, попечитель Одеського і Київського навчальних округів, автор проєкту реформи школи, в якому він заклав основи нової педагогічної системи.
Костянтин Ушинський, який завжди вважав Україну своєю Вітчизною, попри те, що Російська імперія всіляко насаджувала думку про педагога та вченого як «російського». Такі спроби заперечував сам Костянтин Дмитрович: «Ні, я українець: рід наш старовинний, малоросійський, дворянський. Всі родичі, діди, дядьки і батьки були українцями, народилися й поховані в українській землі…». Антон Макаренко – один із засновників системи колективного дитячо-підліткового виховання, відомий як український соціальний педагог, теорія і методика виховання в колективі та теорія сімейного виховання якого, розроблені в 1920-ті роки в Україні, є предметом досліджень науковців.
Більш глибоко про творчість Івана Мар’яненка, Миколи Пирогова, Костянтина Ушинського, Антона Макаренка розповідає науковий співробітник Педагогічного музею України Лариса Гайда. Виступи учасників доповнює Міхно Олександр, директор Педагогічного музею України, доктор педагогічних наук та постійно акцентує увагу на важливості розпочатого у лютому 2022 року спільного проєкту Інституту післядипломної освіти та Педагогічного музею #педагогічна_мапа_києва
До заходу долучаються педагогічні працівники КПНЗ Київська Мала академія наук учнівської молоді, які запропонували ширше поширювати знання про педагогів.
Матвійчук Оксана Євгенівна. Педагогічні вулиці на мапі Києва: провулок Івана Мар’яненка: презентація
Меленець Людмила Іванівна. Провулок – елемент дорожньо-транспортної системи: презентація
Матвійчук О., Петрощук Н. Педагогічні вулиці на мапі Києва: вулиця Миколи Пирогова: презентація
Меленець Людмила Іванівна. Вулиця – простір у межах мегаполіса: презентація
Меленець Людмила Іванівна: презентація
Матвійчук О., Петрощук Н. Педагогічні вулиці на мапі Києва: вулиця Костянтина Ушинського: презентація
Матвійчук О., Петрощук Н. Педагогічні вулиці на мапі Києва вулиця Антона Макаренка: презентація
Гайда Л. Музеї Антона Макаренка у структурі сайту Педагогічного музею України: презентація
Меленець Людмила Іванівна. Вулиця Макаренка в Дніпровському районі міста Києва: презентація
Мар’яненко Іван Олександрович. URL
Пирогов Микола Іванович. URL
Ушинський Костянтин Дмитрович. URL
Макаренко Антон Семенович. URL