Archive for 24 Червня, 2022

КОНСУЛЬТАЦІЇ У ПОМІЧ!

Шановні колеги, педагоги закладів освіти!

  Викладачі кафедри готові надати індивідуальні консультації з психолого-педагогічних питань, варто лише надіслати викладачеві листа й зорієнтуватися в колі питань та часі такої консультації. Бажаємо плідної співпраці!

Індивідуальні консультації з психолого-педагогічних питань, які проводять викладачі кафедри дошкільної та початкової освіти:

1. Гончаренко Алла Миколаївна, доцент – a.honcharenko@kubg.edu.ua.                 Коло практико-методичних питань: мовленнєвий розвиток дітей дошкільного віку; взаємини дітей дошкільного віку; організація життєдіяльності дошкільників; ігрова діяльність як спосіб набуття життєвої компетентності дошкільників.

2. Дятленко Наталія Михайлівна, доцент – n.diatlenko@kubg.edu.ua

Коло практико-методичних питань: психологічні стани дітей, проблеми взаємин дорослого і дитини; тривожність та страхи дітей, організація дитячої діяльності.

3. Кравчук Лариса Володимирівна, старший викладач – l.kravchuk@kubg.edu.ua . Коло практико-методичних питань: організація освітнього процесу в початковій школі; підходи до оцінювання навчальних досягнень молодших школярів: формувальне і підсумкове оцінювання; емоційний і етичний розвиток дітей; педагогіка партнерства з батьками.

4. Меленець Людмила Іванівна, доцент – l.melenets@kubg.edu.ua .                           Коло практико-методичних питань: формування компетентностей дітей раннього і дошкільного віку; методичний супровід педагогів закладів дошкільної освіти; управління закладом дошкільної освіти; інституційний аудит у закладах освіти. 

5. Полякова Олена Василівна, старший викладач – ov.poliakova@kubg.edu.ua . Коло практико-методичних питань: організації освітнього процесу в початкових класах; сертифікація педагогічних працівників; супервізія педагогічних працівників; інституційний аудит у закладах освіти.

8. Санковська Ірина Мечиславівна, викладач – i.sankovska@kubg.edu.ua .  Коло практико-методичних питань: екологічна та кліматична освіта в Новій українській школі.

9. Смольникова Галина Валентинівна, доцент – h.smolnykova@kubg.edu.ua .Коло практико-методичних питань: Тривожні стани педагога, психологічна стабілізація, взаємодія з дітьми в умовах війни.

10. Третяк Ольга Петрівна, доцент – o.tretiak@kubg.еdu.ua . Коло практико-методичних питань: критичне мислення як психологічна підтримка в умовах війни.

11. Цибульська Світлана Михайлівна, старший викладач – s.tsybulska@kubg.еdu.ua . Коло практико-методичних питань: інноваційна діяльність вчителя початкової школи; налагодження партнерської взаємодії вчителя та батьків; формування компетентностей молодших школярів.

12. Шопіна Марина Олександрівна, доцент – m.shopina@kubg.edu.ua .    Коло практико-методичних питань: психологічна підтримка дітей, батьків дітей дошкільного та молодшого шкільного віку; психологічний супровід дітей дошкільного віку з особливими освітніми потребами.

Про інноваційну систему освіти дітей раннього та дошкільного віку

  14 та 15 червня 2022 року відбувся тренінг підготовки тренерів за інноваційною системою освіти та піклування за дітьми раннього та дошкільного віку Mr. Leader (Education & Care). До участі у тренінгу запрошувалися фахівці з питань дошкільної освіти закладів післядипломної педагогічної освіти. За програмою тренінгу разом з більш як 40 зацікавлених фахівців з усієї країни навчалися доценти кафедри Алла Гончаренко та Людмила Меленець

 Викладачі познайомилися зі створеною колективом авторів Програмою освіти дітей раннього та дошкільного віку «Освіта і піклування / Education & Care» / В.А. Воронов, К.В. Ковальчук, Н.В. Піканова, О.Д. Рейпольська, С.О. Сисоєва, К.Ю. Станкевич. – Київ: ФОП В.Б. Ференець, 2021. – 130 с

  Зміст і форма програми не схожі на всі попередні, а головне, мабуть для педагога, методичні й практичні матеріали на щодень: майже 1.5 тисячі тематичних розробок на рік. Все що потрібно для реалізації цієї програми – це мати доступ до Інтернету.

  Ми зрозуміли, що створена програма пропонує відмовитися від громіздких паперових програм, методичних рекомендацій, більшості дидактичних посібників, однак залишає великий простір для творчості педагога і батьків.

Он-лайн студія для вихователів-методистів закладів дошкільної освіти

  Вітаємо, шановні колеги! Сподіваємось, ви перебуваєте в безпеці й наразі позитивно налаштовані на реалізацію індивідуального професійного розвитку та самоосвіту.

Кафедра дошкільної та початкової освіти пропонує вихователям-методистам закладів дошкільної освіти (за посадою) з 20.06.2022 по 24.06.2022 (15.00-16.20) взяти участь в он-лайн студії «Психолого-педагогічний дизайн столичної дошкільної освіти в складних середовищах».

   Просимо Вас заповнити реєстраційну форму для надсилання на Ваше Ім’я розкладу занять із е-посиланнями на зустрічі та виготовлення сертифікату на 30 год. (1 кредит ЄКТС).

День фотографії природи (київська весна-літо-2022)

Фотозйомка природи – дуже популярна сфера діяльності і є найбільшим «розділом» фотографії. Перша фотографія дикої природи була зроблена в 1906 році для National Geographic.

15 червня в світі проводиться День фотографії природи. Людмила Меленець, доцентка кафедри, – не фотограф-пейзажист, проте в цей день пропонує переглянути фото природи Києва, які зробила після 24 лютого 2022 року, а вірш української поетеси, вчительки початкових класів Надії Красоткіної «Тішусь літом, теплом і красою» доповнить враження від споглядання застиглої у фото краси.

 

 

Тішусь літом, теплом і красою,

До середини літо іде.

Все зігріте любов’ю палкою,

А от миру немає ніде…

Хоч повсюди так гарно, пісенно,

Все довкілля в бентежній красі.

На війні гинуть люди щоденно,

І не можуть радіти усі.

А так хочеться миру і світла,

Просто тиші удень і вночі.

Щоб душа українця розквітла,

Над землею шуміли дощі…

Щоб квіткові пливли аромати,

В небі синьому хмарки пливли,

Щоб раділи й сміялись солдати

І щасливі їх сім’ї були…

Тішусь літом, теплом і красою,

Хочу в мирі співати пісні.

Попрощаймось навіки з війною,

Хай вона не приходить й у сні…

«За умови неможливості безпосередньої зустрічі з міським об’єктом чи явищем допускається використання інформаційно-комунікативних технологій, фото та відео (відео-мандрівки, віртуальні подорожі)» – теза з регіональної парціальної програми розвитку дітей старшого дошкільного віку «Я – КИЯНИН», яку створену командою викладачів кафедри задля повнішого задоволення освітніх потреб жителів мегаполісу.

Пропонуємо педагогам закладів дошкільної освіти, батькам вихованців не фото, а повний текст Програми (видання 2-ге, доповнене), що є цілісним комплексом адаптованого змісту про киян та Київ, орієнтована на щоденне буття дитини, розвиток і виховання вмілої, самостійної, свідомої, життєво компетентної особистості.

Запрошуємо на вебінар!

  Шановні колеги! Запрошуємо вас на вебінар для педагогів ЗДО “Розвиваємо дрібну моторику дошкільників в умовах війни: ідеї для дистанційного формату роботи”, який відбудеться 15 червня 2022р. о 13.30. 

Посилання на вебінар: https://us04web.zoom.us/j/78354546715?pwd=4D6DiitTSGqRISIBTpJbG6x5D4clEQ.1. Ідентифікатор конференції: 783 5454 6715 Код доступа: XYZ0X3.

  Чи потрібно займатися розвитком дрібної моторики у дітей, якщо сьогодення диктує нові виклики? Чи може війна зупинити розвиток всіх пізнавальних процесів: пам’яті, уваги, мислення й мови? Всім відомо, що щоденні заняття на формування скоординованих і точних рухів пальців і рук сприяють становленню мови у дітей, вони є прекрасним фундаментом для тренування уяви, спостережливості і навіть координації. А значить, війна не може стати на заваді розвитку дрібної моторики у дітей – про ці та інші важливі питання поговоримо на вебінарі. 

Запрошуємо на вебінар!

    Шановні колеги-педагоги! Запрошуємо вас на вебінар “Як організувати інтегроване та тематичне навчання учнів”, який відбудеться 2 червня 2022р. о 15.00.

Посилання на вебінар: http://meet.google.com/ppd-xrfy-gcd

Цього разу вирішили відмовитися від теоретичної частини і відразу розпочати з практичної. Тому вебінар буде проходити у форматі онлайн-заняття, матеріали якого можна використати у роботі з дітьми. 

Вебінар проводить Лариса Кравчук, старша викладачка кафедри дошкільної та початкової освіти.