25 вересня – день коміксів

Кожного року 25 вересня прихильники жанру мальованих історій святкують День коміксів. Смішні малюнки, послідовність яких показує певну розповідь, набули популярності в усьому світі.
Вважають, що перші комікси з’явилися в США. Але насправді це сталося в Європі у XIX столітті. У 1825 році було засновано The Glasgow Looking Glass – видання, що спеціалізувалось на даному жанрі. У 1895 році Річард Фелтон створив комікси з постійними персонажами.
У США перший комікс надрукували в 1892 році. Гумористичні історії дуже подобались читачам, тому тиражі розкуповувались за кілька днів. Починаючи з 1938 року популярності набули супергерої та їхні пригоди. Весь світ побачив Супермена, Бетмена, Мікі Мауса та Капітана Америку.
Поступово жанр набув ознак дорослості – теми і герої стають складнішими, з’являються страшилки. Видавництва друкують комікси за мотивами серіалів та фільмів.
Найпопулярнішими коміксами є: Хранителі, Сказання, Бетмен: Вбивчий жарт, Піщана людина. Супермен: Усі зорі.
В переддень славного свята козацтва знайомимо вас з коміксами, що присвячені цій темі.
«Буйвітер» – це легендарний український комікс, один з найперших, який з’явився в 1995 році завдяки майстерності Костянтина Сулими. Чудовий твір мистецтва, який втілює в собі сильну духовну спадщину України. Кожна сторінка коміксу пропонує читачеві зануритися в світ козацтва, де герой Буйвітер – справжній лицар і захисник своєї землі. А згадаймо, що часи козацькі були дуже важкі та непевні: татари й турки, агресивні поляки та підступні московити прагнули захопити нашу Вітчизну та навіки долучити її до своїх земель, влаштовували грабунки та наругу. І саме козаки були тією силою, котра розбурхала та відновила державність, зберігаючи її впродовж кількох століть.
Історія Буйвітра захоплює читача своєю напруженістю та динамікою. Автор створює реалістичний світ, де читач може легко уявити себе поруч з героями, які борються з ворогами. Графіка коміксу вражає. Кожен малюнок має власну історію і характер, що робить комікс неперевершеним твором мистецтва.

Сторінки: 1 2

Залишити відповідь