Archive for 28 Жовтня, 2021

Навчання на основі запитів

 901632Шановні колеги-освітяни! Кафедра дошкільної та початкової освіти у 2021-2022 н.р. пропонує курсове підвищення кваліфікації за різними формами навчання: оф-лайн (очна), он-лайн (вебінари), дистанційна.

 Попри ситуацію, що склалася з поширенням коронавірусу COVID-19 і неможливістю проведення очних занять слухачів в аудиторіях Інституту                                (просп. Павла Тичини, 22-А), викладачі кафедри можуть проводити навчальні заняття на території закладів освіти.

 На основі надісланих на Інститут запитів від управлінь освіти, керівників закладів, керівників методичних об’єднань (на бланку закладу в форматі Word із зазначенням контактної особи та гарантійними зобов’язаннями щодо дотримання всіх протиепідемічних заходів) викладачі кафедри в попередньо узгоджений з організаторами час проведуть з педагогами лекції, практичні, тренінги, майстер-класи, круглі столи тощо з подальшою видачею сертифікатів від 10 до 30 год.IMG-81831

 Пропонуємо Орієнтовний перелік тем навчальних модулів для проведення оф-лайн (очних) занять.  Орієнтовний перелік навчальних модулів

 Додаткову інформацію щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників у 2021-2022 н.р. можна дізнатися, переглянувши презентацію директора Інституту – Войцехівського Михайла Федоровича за посиланням https://docs.google.com/presentation/d/11sCrSknINnYIvzbWKKyG1A6N61GE-R2H/edit#slide=id.p1

 Бажаємо всім міцного здоров’я, розуміння, тепла і добра!

Про Монтессорі-підхід у навчанні дітей початкової школи

Nachalnaya_Shkola_Montessori_003-1024x685Метод Монтессорі вчить дітей отримувати радість і задоволення не від оцінок, а від пізнання нового, дозволяє їм безбоязно робити помилки і висловлювати свою думку, відмінну від інших.

Відсутність жорстких рамок у програмі навчання допомагає кожній дитині вивчати матеріал індивідуально, довше зупиняючись на тому, що її зацікавило , занурюватися у предмет пізнання доти, доки існує внутрішній інтерес та бажання. Але при цьому Монтессорі-педагогами створюється таке навчально-пізнавальне середовище, що дитина у власному темпі освоює не тільки навички й знання, необхідні для її віку та Державному стандарту освіти, але має необмежену можливість йти далі і задовольнити будь-який свій природний інтерес.

 Велика роль у вивченні шкільних предметів відводиться самим учням, оскільки у групі одночасно навчаються діти різного віку (від 6 до 9 років). Так спільне навчання перетворюється на справжнє співробітництво, при якому старші допомагати молодшим, більш кмітливі можуть пояснити матеріал тим, кому він важко дається. Це заохочує дітей бути самостійними, відповідальними та ініціативними, виробляє самодисципліну і лідерські якості.

 Відсутність оцінок і покарань за незрозумілий учням матеріал дозволяє дітям більш природно виявляти цікавість до навчання, що не пригнічує бажання задавати питання, вчить не боятися складнощів, а позитивне ставлення вчителя до всіх дітей (незалежно від  успіхів в засвоєнні навчального матеріалу), дозволяє їм краще розкривати свої здатності і не соромитися своїх невдач. Кожен учень зацікавлений у отриманні знань.

 Цілеспрямованість і наснага у Монтессорі-класі всіляко вітається і заохочується, щире бажання дитини глибше вивчити будь-яку тему знаходить позитивний відгук у вчителя, а незалежність суджень учня розвиває його самостійність і впевненість у собі.

 Щербина Вікторія Миколаївна, доцентка кафедри дошкільної та початкової освіти ІПО КУБГ, кандидатка політичних наук, директорка закладу дошкільної і початкової освіти «Школа Монтессорі Нової Епохи», Монтессорі-педагог-практик міжнародної кваліфікації. E-mail: v.shcherbyna@kubg.edu.ua

В світі відзначають День миття рук

  Без названия (10)Регулярне миття рук – найпростіше, що ми можемо зробити для свого здоров’я та профілактики захворювань. Руки – це наш первинний контакт із зовнішнім світом та іншими людьми. На руках можемо переносити інфекції, які передаються контактним та аліментарним (через слизові та ясна) шляхом.

  15 жовтня 2008 року Організацією Об’єднаних Націй і, зокрема, Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) був оголошений Всесвітній день миття рук. Як відзначають експерти ООН та ВООЗ, миття рук рятує тисячі дитячих життів щодня. Щорічно цей день відзначається у багатьох країнах світу, щоб вкотре нагадати дорослим і дітям, що брудні руки – це загроза для людства і як важливо мити руки з милом.

  Особливо гостро постало на планеті це питання в 2019 році. Задля захисту себе та тих, кого любите, від коронавірусу (COVID-19) дуже важливо дотримуватись техніки миття рук, адже дослідження показали, що при звичайному митті рук подушечки пальців та внутрішні поверхні залишаються брудними.

 Лариса Кравчук, старша викладачка кафедри, пропонує матеріал, що можна використати в роботі з учнями початкової школи незалежно від дня, який щорічно відзначають у світі 15 жовтня.

Заняття “Щоб ніколи не хворіти, треба з милом руки мити”

Практичні поради:

Поперечна Дарія. Ці фото гарно пояснюють, чому руки треба мити з милом і скільки часу. URL: https://life.pravda.com.ua/health/2020/03/5/240114/

Як правильно мити руки. Практичні поради. URL: https://www.youtube.com/watch?v=8JsM-wf5Bpo

Як правильно мити руки: 7 порад про гігієну. Поради сімейної лікарки. URL: https://www.the-village.com.ua/village/knowledge/health-knowledge/295163-yak-pravilno-miti-ruki-7-pitan-pro-gigienu

Аудіоказка «Про хворобу немитих рук». URL: https://www.youtube.com/watch?v=iaBEkEJImkE

Ігри з водою і милом: Малювання мильними бульбашками. URL: https://www.youtube.com/watch?v=yDVQUBejZrM

“4 причини агресії підлітка”: відеоролик про девіантну поведінку в підлітковому віці

Шановні колеги!

Продовжуємо знайомити вас з новинками роботи нашої кафедри.

Пропонуємо вашій увазі відеоролик “4 причини агресії підлітка” від авторки – Марини Шопіної, доцентки кафедри, кандидатки психологічних наук.

Вітаємо з Днем працівників освіти

lystivkaШановні колеги!

Щиро вітаємо Вас із професійним святом – Днем працівника освіти, яке об’єднує всіх, хто відкриває скарбницю знань, науки, мудрості.
Вчителі – важливі та унікальні, допомагають людству відтворювати себе в наступному поколінні.
Бути учителем – велике мистецтво й щоденна титанічна праця.
Адже лише цю професію обирають серцем і залишаються вірними їй на все життя.
Висловлюємо Вам вдячність за педагогічну працю та відповідальне ставлення до свого покликання.
Переконані, що спільними зусиллями ми в повній мірі реалізуємо нашу мету – забезпечимо доступну та якісну освіту кожному громадянину, створимо належні умови для самореалізації особистості.
Саме ваша наполеглива праця, добросовісне служіння справі, невтомний творчий пошук і високий професіоналізм допомагають молодому поколінню обрати свій життєвий шлях і стати справжніми фахівцями своєї справи.
Від щирого серця бажаємо вам здоров’я, творчого натхнення, мудрості, терпіння і впевненості у завтрашньому дні.
Щастя, добра, благополуччя вам і вашим родинам!

Хай радість приносить кожний дзвінок,
Що кличе у затишний клас на урок.
Хай в серці гордість за учнів бринить,
Предмет Ваш з цікавістю кожен хай вчить!

Натхнення безмежного Вам у цій справі,
Хай будні робочі будуть яскраві.
Здоров’я міцного та мрій розмаїття,
Діяльність хай Ваша триває століття!