Дата 15 травня святкується у зв’язку з оголошенням метеорологами необхідності захисту клімату як ресурсу для добробуту нинішніх та прийдешніх поколінь.
Вперше явище підвищення концентрації парникових газів в атмосфері обговорювалося на світовому рівні в 1992 р. — на Самміті Землі в Ріо-де-Жанейро. Представники понад 180 країн світу підписали Рамкову конвенцію ООН про зміну клімату. Ця угода визначила загальні принципи дій, спрямованих на стабілізацію парникових газів в атмосфері на тому рівні, який не загрожує кліматичній системі Землі глобальним антропогенним впливом.
У 2015 р. лідери 195 країн ухвалили Паризьку угоду, яка передбачила утримання зростання середньої світової температури на рівні значно нижче +2°C від доіндустріальних рівнів та спрямування зусиль на обмеження зростання температури до +1,5°C від доіндустріальних рівнів. Рівень, на який держави готові скоротити свої викиди, кожна країна визначила самостійно і добровільно.
Сьогодні можна із впевненістю сказати, що значні кліматичні зміни вже відбуваються. Дослідження свідчать, що клімат України впродовж останніх двох-трьох десятиліть змінюється. (Оцінка вразливості до зміни клімату: Україна, О. Шевченко).
Про виклики, які збільшуватимуться з кожним роком через зміну клімату, міста і люли повинні думати вже сьогодні. Саме тому ми маємо зміцнювати стійкість наших міст і сіл, адаптувати їх до стихійних лих та природних катастроф, викликаних зміною клімату.
Запрошуємо всіх бажаючих долучитися до глибшого занурення у тему на вебінарі “Кліматична освіта для всіх і кожного: кліматологія – наука про клімат” 15.05.2023 р. о 14.00.
Учасники безкоштовно отримають сертифікат про підвищення кваліфікації на 3 год. / 0,2 ЄКТС або 6 год. / 0,33 ЄКТС (за умови виконання практичного завдання).
Приєднатися до заходу можна за посиланням: https://us05web.zoom.us/j/83385637698?pwd=czJkRVFLOWZ5eEJvT1NYSmt0MUEyQT09
Ідентифікатор конференції: 833 8563 7698
Код доступу: yxY03a
Матеріал підготувала викладачка кафедри Санковська І.М.