Міжнародний день жінок в інженерії

Щорічно 23 червня світ відзначає доволі молоде, проте цікаве свято – Міжнародний день жінок в інженерії. Таку подію започаткувало Товариство жінок-інженерів у Великій Британії у 2014 р. Вже у 2016 р. до святкування приєдналась ЮНЕСКО, завдяки чому День жінок-інженерів набув міжнародного статусу.

Міжнародний день жінок в інженерії має за мету привернення суспільної уваги до внеску жіночої статі в інженерну справу, сприяння подоланню гендерної нерівності, підвищення поінформованості дівчат щодо місця жінки в інженерії, подолання страхів та залучення до вступу на цю спеціальність.

Сфера STEM на сьогодні дуже стрімко розвивається, особливо передові технології та інженерія. Представництво жінок надає цим галузям ще більшої ефективності та можливостей.

За українською статистикою, дівчата проявляють інтерес до професії інженера втричі рідше, аніж хлопці. До 23 червня організовують просвітницькі заходи, де жінки-інженери розповідають про власний кар’єрний шлях та переваги роботи жінок в цій сфері. Серед вебінарів кафедри дошкільної та початкової освіти є захід з актуальною темою “Роль вчених дам у неухильному русі наукового прогресу”, який присвячений даній темі. Слідкуйте за анонсами вебінарів.
Схожі події:
День жінки-лікаря (03.02),
Міжнародний день жінок і дівчаток в науці (11.02),
День жінок-підприємців (19.11),
День жіночої емансипації (30.05).

1. Який відсоток серед студентів, які навчаються на дисциплінах STEM (наука, технології, інженерія, математика), складають дівчата?
У світі серед студентів, що вивчають природничі науки, технологію, інженерію та математику, дівчата складають 35%.
2. В яких європейських країнах серед науковців найбільше жінок?
До першої п’ятірки країн ЄС з найбільшою кількістю жінок-науковців входять Литва, Болгарія, Латвія, Португалія й Данія.
3. Яку частину серед винахідників складають жінки?
У світі всього 13% патентів на винаходи отримують жінки. Прогнозується, що гендерної рівності в області винаходів буде досягнуто лише в 2070 році.
4. В яких країнах жінок-науковців найменше?
ОАЕ, Іран, Узбекистан, Японія, Камерун, Саудівська Аравія — країни, в науці яких жінки мають найменше представництво.
5. Який відсоток жінок-науковців в Україні?
Серед вчених-дослідників українських наукових установ жінки складають близько 46%.
Корисні ресурси:
Роль жінок у зеленому післявоєнному відновленні України
Група розвитку профорієнтації в Україні

Матеріал підготувала старша викладачка кафедри Санковська І.М.