29 березня відзначається всесвітній день Марблс

   Взагалі, ігри з камінцями мають давню історію, і різні їхні варіанти відомі у багатьох країнах світу. Наприклад, у Франції існує давня традиція гри в Петанк. За її правилами, гравці, знаходячись в межах кола, намагаються так кинути велику металеву кульку, щоб вона зупинилася якомога ближче до маленької дерев’яної кульки.

   Умови традиційної англійської гри “Боулз”, історія якої, як вважається, починається ще у 5 столітті до нашої ери у Єгипті, вимагають кинути знаряддя неправильної округлої форми, якомога ближче до маленької білої кульки.

 У ряду безлічі модифікацій гри з камінцями своє особливе місце займають і камінці Марблс. Так, перший чемпіонат з цієї гри відбувся в Тінслі Грін, в Англії ще у 1588 році та заклав основи для багатовікової традиції, що підтримуються й до сьогодні. Гравці використовують великі кульки, відомі як “стрільці”, щоб вибити інші, маленькі кульки з кільця, демонструючи майстерність і точність.

   А як використовувати камінці «Марблс» для розвивальних занять з дітьми, дивіться у відео доцентки кафедри дошкільної та початкової освіти Шопіної Марини Олександрівни “Ігри з камінцями Марблс“.

Матеріал підготувала доцентка кафедри Шопіна М.О.

Залишити відповідь