5 червня – день захисту навколишнього середовища (день еколога)

  imagesЕкологи – вчені, які вивчають взаємодії в екосистемах, відкриваючи багато нового всім охочим до таких знань. Історично вважається, що термін «екологія» був вперше введений Ернстом Геккелем у 1866 році. Хоча це не зовсім вірно. До появи терміну «екологія» мають стосунок ряд видатних вчених: Карл Лінней, Жорж Бюффон, Жан Ламарк, Михайло Ломоносов, Антоні ван Левенгук, Олександр фон Гумбольт, Чарльз Дарвін та інші.

   Як виникла ідея відзначати цей день? 11.05.1971 року генеральному секретареві ООН надійшло звернення, яке підписали 2200 діячів науки й культури з 23 країн світу. Вони попереджали людство про безпрецедентну небезпеку, що загрожує йому у зв’язку із забрудненням довкілля: «Або ми покінчимо із забрудненням, або воно покінчить із нами».

 Офіційно Всесвітній день охорони довкілля був заснований Генеральною асамблеєю ООН 15 грудня 1972 року. Також була заснована нова організація в системі ООН – Програма ООН з навколишнього середовища.

Цікавинки:

Екологічні проблеми і свідома поведінка: що знають мешканці Києва: https://ua.boell.org/uk/2019/03/05/ekologichni-problemi-i-svidoma-povedinka-shcho-znayut-zhitelki-i-zhiteli-kiieva

Як пишуть про екологію онлайн-медіа: https://imi.org.ua/monitorings/greta-elektrokary-ta-plastykovi-pakety-yak-pyshut-pro-ekologiyu-onlajn-media-i30067

Цікава Екологія для школярів – курс STEM-лабораторії “Science is Fun!” http://vstup.kpi.kharkov.ua/portfolio/tsikava-ekologiia-dlia-shkoliariv/

Матеріали підготовила Санковська І.М.

   Ця подія стала одним з основних способів привернути увагу світової громадськості до проблем навколишнього середовища, які фактично спровокувала сама людина, а також стимулювати політичний інтерес і відповідні дії. Дати народам світу можливість активно сприяти стійкому і справедливому розвитку, сприяти розумінню того, що основною рушійною силою зміни підходів до природоохоронних питань є громади.

   Всесвітній день навколишнього середовища зазвичай супроводжується такими барвистими видовищами, як вуличні мітинги, паради велосипедистів, «зелені» концерти, конкурси творів, малюнків і плакатів, посадкою дерев, а також кампаніями з рециркуляції відходів і активним прибиранням територій.

Залишити відповідь