Archive for 29 Лютого, 2024

Як допомогти собі в критичних і не тільки ситуаціях?

  Однією із неприємних побічних реакцій від професійної діяльності більшості педагогів є постійне перебування в стані емоційної напруги, тривоги, хвилювання. Педагог має бути уважним, сконцентрованим, налаштованим на позитивне сприйняття різних поведінкових проявів дітей, бути готовим вчасно прореагувати, змінити щось у своїй поведінці. Трапляються і неординарні ситуації, коли потрібно максимально задіювати педагогічний талант, критичність мислення, рішучість і неймовірну витримку. Усе це може призводити до гострих переживань, емоційної нестабільності, напруження нервової системи.
 Особливо почастішали такі моменти в умовах війни: постійні тривоги, нічні бомбування, тяжкі новини з фронту – все це не додає до стійкості і витривалості педагога. Знижується працездатність, настає втома і апатія, зникає наснага до праці. Як не потрапити в таку і ситуацію, вчасно побачити неприємні зміни в своєму психологічному житті і не допустити втрати життєвих сил і енергії та переходу в стан хронічної кризи?

 Для кризи характерним є нездатність людини в ситуаціях зустрічі з труднощами, перешкодами адекватно впоратися за допомогою традиційних способів. Зрозуміло, що всі люди по різному реагують на несприятливі умови зовнішнього середовища, по різному проявляють себе в умовах психологічних змін. Відомо, що люди із сильною нервовою системою легше адаптуються до стресових ситуацій, а ось для інших вони можуть перетворитися в кризу і продовжуватися тижнями.

 Важливо відслідковувати зміни, що відбуваються в психологічному житті і за необхідності, коли стає зрозуміло, що самостійно не виходить впоратися, звертатися за допомогою до фахівців – психологів та психотерапевтів.

 І все ж, ми візьмемо на себе сміливість дати кілька порад педагогам щодо стабілізації їхнього психологічного і соціального життя.

Сторінки: 1 2

Очні фахові курси «Особливості діяльності педагога в умовах війни»

  26-28 лютого 2024 року відбулися очні фахові курси «Особливості діяльності педагога в умовах війни» для вихователів ЗДО.

  Заняття провели: куратор групи Шопіна М.О. к.психол.н., доцентка кафедри дошкільної та початкової освіти. Тема «Психологічний супровід дітей з особливими освітніми потребами». Меленець Л.І. к.пед.н., завідувачка кафедри дошкільної та початкової освіти. Тема «Цінності дошкільної освіти та базові принципи реалізації Державного стандарту дошкільної освіти». Дятленко Н.М. к.психол.н., доцентка кафедри дошкільної та початкової освіти. Тема «Партнерство в педагогічному колективі ЗДО: як досягти організаційної єдності?».

  Під час занять слухачі курсу на практиці навчились обирати ефективні методи, форми та засоби психологічної підтримки дітей з особливими освітніми потребами, удосконалили вміння організовувати освітній процес у ЗДО відповідно до нормативно-правового забезпечення та на практиці опанували навички ефективної комунікації на засадах партнерства та взаємної відповідальності.

Матеріал підготувала доцентка кафедри Шопіна М.О.