Archive for 9 Грудня, 2022

Борис Грінченко. Віддав себе я праці без вагання …

 9 грудня – День народження Бориса Грінченка, українського письменника, фольклориста, етнографа, мовознавця, лексикографа, видавця народопросвітніх книг і редактора першої щоденної загальноукраїнської газети «Громадська Думка», організатора товариства «Просвіта», педагога і громадського діяча.
Втілюючи ідею створення національної школи, зробив вагомий внесок у справу систематизації української народної просвіти, визначив наукові підходи щодо організації шкільного навчання, закладав основи української педагогіки.
Шановні педагоги, батьки!
Викладачі кафедри дошкільної та початкової освіти з нагоди 159-ї річниці з Дня народження Бориса Грінченка провели вебінар “Атланти української освіти та культури: Борис Грінченко й постаті сучасників”. Для педагогів закладів освіти розкрито глибоке культурне значення вшанування пам’яті Б. Д. Грінченка, здійснено короткий історичний екскурс в минуле на зламі ХІХ-ХХ століть.
Пропонуємо задля розвитку загальних компетентностей опрацювати модуль Борис Грінченко й постаті сучасників: спільність соціальних, педагогічних та літературних поглядів
URL: https://elearning.ipo.kubg.edu.ua/course/view.php?id=85, який сприяє: популяризації історії освіти як невід’ємної складової педагогічної, культурної та мистецької спадщини України; розширенню можливості міжгалузевої інтеграції демонструвати найяскравіші сторінки історії соціальних, педагогічних та літературно-естетичних поглядів сучасників Бориса Дмитровича Грінченка, чиїм ім’ям названо Київський столичний університет, що посів у 2020 році 11-те місце серед 60-ти столичних вузів в консолідованому рейтингу закладів вищої освіти України.

Пропонуємо кейс
, у якому серед низки матеріалів представлена й добірка творів Бориса Грінченка. Читайте самі, читайте з дітьми.

Сторінка Бориса Грінченка. Його ім’я носить наш Університет.
URL: https://kubg.edu.ua/prouniversitet/vizytivka/storinka-b-d-grinchenka.html
Київський університет імені Бориса Грінченка. Музей Бориса Грінченка.
URL: https://museum-portal.com/ua/museum/kyjivskiy-universytet-imeni-borysa-grinchenka

Сторінки: 1 2

Борис Грінченко. Про роль книги в етичному розвитку молодшого школяра

  Особливе місце в історії української психолого-педагогічної науки належить Борису Дмитровичу Грінченку – видатному вченому, вчителю, письменнику-просвітителю, «символу цілої епохи», творча спадщина якого охоплює широке коло питань і проблем навчання та виховання, у тому числі й етичний розвиток особистості дитини.
Великого значення в етичному розвитку дитини молодшого шкільного віку Борис Грінченко надає книзі, головним завданням якої вважає формування й розвиток стійких морально-етичних переконань, виховання ідеалів Добра і Краси. «Як тільки навчиться дитина читати, вона таким чином здобуватиме новий ґрунт для роботи свого мислення. Раніше лише ті чи інші життєві обставини, серед яких жила дитина, були для неї цим ґрунтом. Тепер же її кругозір значно розширюється. У сфері моральних понять ще не вироблено нічого остаточного, усвідомленого. Книжка зустрічається з майже незайманим моральним світом дитини. І надалі становище дитини в питаннях морального характеру – не постійне, воно змінюється до тих пір, поки в людини не виробиться належний світогляд».

Сторінки: 1 2