Archive for 29 Березня, 2024

LEGO-конструктор у початкових класах: граємось і навчаємось

  28 березня 2024 року відбувся вебінар «LEGO-конструктор у початкових класах: граємось і навчаємось». Метою заходу було ознайомлення учасників із застосуванням LEGO-технології, як умови реалізації діяльнісного підходу в освітньому процесі.
Спікери Ольга Третяк, доцент, кандидат педагогічних наук, і Олена Полякова, старший викладач кафедри дошкільної та початкової освіти Інституту післядипломної освіти Університету Грінченка чудово впоралися із своїми обов’язками.
Доповідачами були столичні освітяни:
Денисова Наталія Сергіївна, асистент вчителя початкових класів школи І-ІІІ ступенів №286 міста Києва.
Тема: «Lego на уроках української мови та читання в початковій школі»;
Комарчук Олена Володимирівна, учитель початкових класів школи І-ІІІ ступенів №286 міста Києва.
Тема: «Реалізація ігрових методів навчання на уроках математики з використанням Lego»;
Надводнюк Ольга Анатоліївна, учитель початкових класів середньої загальноосвітньої школи № 13 імені Івана Хитриченка.
Тема: «Безмежний світ гри і розвитку з Lego».

Матеріал підготувала доцентка кафедри Третяк О.П.

29 березня відзначається всесвітній день Марблс

   Взагалі, ігри з камінцями мають давню історію, і різні їхні варіанти відомі у багатьох країнах світу. Наприклад, у Франції існує давня традиція гри в Петанк. За її правилами, гравці, знаходячись в межах кола, намагаються так кинути велику металеву кульку, щоб вона зупинилася якомога ближче до маленької дерев’яної кульки.

   Умови традиційної англійської гри “Боулз”, історія якої, як вважається, починається ще у 5 столітті до нашої ери у Єгипті, вимагають кинути знаряддя неправильної округлої форми, якомога ближче до маленької білої кульки.

 У ряду безлічі модифікацій гри з камінцями своє особливе місце займають і камінці Марблс. Так, перший чемпіонат з цієї гри відбувся в Тінслі Грін, в Англії ще у 1588 році та заклав основи для багатовікової традиції, що підтримуються й до сьогодні. Гравці використовують великі кульки, відомі як “стрільці”, щоб вибити інші, маленькі кульки з кільця, демонструючи майстерність і точність.

   А як використовувати камінці «Марблс» для розвивальних занять з дітьми, дивіться у відео доцентки кафедри дошкільної та початкової освіти Шопіної Марини Олександрівни “Ігри з камінцями Марблс“.

Матеріал підготувала доцентка кафедри Шопіна М.О.