Фотозйомка природи – дуже популярна сфера діяльності і є найбільшим «розділом» фотографії. Перша фотографія дикої природи була зроблена в 1906 році для National Geographic.
15 червня в світі проводиться День фотографії природи. Людмила Меленець, доцентка кафедри, – не фотограф-пейзажист, проте в цей день пропонує переглянути фото природи Києва, які зробила після 24 лютого 2022 року, а вірш української поетеси, вчительки початкових класів Надії Красоткіної «Тішусь літом, теплом і красою» доповнить враження від споглядання застиглої у фото краси.
Тішусь літом, теплом і красою,
До середини літо іде.
Все зігріте любов’ю палкою,
А от миру немає ніде…
Хоч повсюди так гарно, пісенно,
Все довкілля в бентежній красі.
На війні гинуть люди щоденно,
І не можуть радіти усі.
А так хочеться миру і світла,
Просто тиші удень і вночі.
Щоб душа українця розквітла,
Над землею шуміли дощі…
Щоб квіткові пливли аромати,
В небі синьому хмарки пливли,
Щоб раділи й сміялись солдати
І щасливі їх сім’ї були…
Тішусь літом, теплом і красою,
Хочу в мирі співати пісні.
Попрощаймось навіки з війною,
Хай вона не приходить й у сні…
«За умови неможливості безпосередньої зустрічі з міським об’єктом чи явищем допускається використання інформаційно-комунікативних технологій, фото та відео (відео-мандрівки, віртуальні подорожі)» – теза з регіональної парціальної програми розвитку дітей старшого дошкільного віку «Я – КИЯНИН», яку створену командою викладачів кафедри задля повнішого задоволення освітніх потреб жителів мегаполісу.
Пропонуємо педагогам закладів дошкільної освіти, батькам вихованців не фото, а повний текст Програми (видання 2-ге, доповнене), що є цілісним комплексом адаптованого змісту про киян та Київ, орієнтована на щоденне буття дитини, розвиток і виховання вмілої, самостійної, свідомої, життєво компетентної особистості.