Всеукраїнський день футболу або День футболіста

Футбол збирає біля себе сильних і успішних людей.
29 квітня 1992 року
в Ужгороді Національна збірна України з футболу дебютувала на полі в жовто-блакитній формі національних кольорів. І провела свій перший в історії матч проти збірної Угорщині, в якому поступилася з рахунком 1:3. Єдиний у цьому матчі гол господарів забив нападник «Чорноморця» Іван Гецко, ставши першим бомбардиром збірної України.

Нехай футбол наш процвітає,
Нехай грає дітвора.
Я всім любителям футболу
Бажаю щастя і добра.

Освітня програма для дітей від 2 до 7 років «Дитина».
Київський університет ім. Б. Грінченка (2020) рекомендує вчити дітей старшого дошкільного віку вести м’яч правою та лівою ногою, зупиняти його підошвою, відбивати м’яч у зворотному напрямку. Передавати м’яч ногою одне одному на відстань 3 метри. Забивати м’яч у ворота.
Продовжувати вчити дітей володіти своїм тілом у русі, коригуючи поставу. Формувати звичку виконувати правила ігрової вправи, діяти відповідно до рухових завдань. Розвивати рухові якості: координацію рухів та окомір, спритність, швидкість.
Короткі відео ігрових вправ спортивного характеру з елементами футболу надала інструктор з фізкультури ЗДО № 77 Шевченківського р-ну міста Києва – Ірина Кириленко.

Обладнання: м’ячі, ворота чи дуга.
  Ігрова вправи «Кочення м’яча від себе».
Дитина котить м’яч правою і лівою ногою вперед відбиваючи його внутрішньою стороною стопи.
  Ігрова вправа «Перекоти м’яч».
Дитина, стоячи на місці, перекочує м’яч від правої до лівої ноги, та навпаки.
Відео 1
  Ігрова вправа «Попади у ворота».
Дитина з місця відбиває м’яч носком ноги, намагаючись попасти у ворота.

Відео 2
Ігрова вправа «Передай м’яч».
Діти, працюючи в парах, передають м’яч один одному внутрішньою стороною стопи.

Відео 3
   Освітні результати: діти виявляють активність, організованість, наполегливість, ініціативність; вчаться працювати в парі; отримують емоційне задоволення.
На фото: Дмитрик Нестеренко.

Останні дні квітня нагадують про історію та чудовий шлях, який пройшов український футбол за 30 років. А заклади освіти бажають як юним футболістам, так і професіоналам:
Голів пропущених не знати,
Завзятих вболівальників грою дивувати!