Цікаві історії ялинкових прикрас

Новий рік … Запах хвої … Сяйнисті ялинкові іграшки …
У кожної сім’ї їх багато, різні. Прикраси зберігаються роками. У останні дні року обережно дістають їх з коробок… Перш ніж повісити на ялинку діти, а особливо дорослі, розглядають кожну, пригадують обставити або час її появи. То – історія, символи родинного затишку, уособлення сімейного свята. У кожного покоління іграшки різні, та всі мають магічну силу – повертають у дитинство. У ялинкових іграшках проглядається й історія країни.

Тривалий час такі прикраси використовувалися як елемент виховання та пропаганди.

Ялинкові прикраси є невід’ємним атрибутом свята, вони пройшли тривалий шлях розвитку, їхня історія дивовижна. Різдвяні прикраси з’явилися у Німеччині у XVI столітті. До середини XVIII століття ялинку прикрашали тільки їстівними «прикрасами» – вафлями, горіхами у яскравих папірцях, фруктами, бубликами, пряниками, яблуками, що їх сьогодні уособлюють яскраві різнокольорові кульки. Вважається, що ідея з кульками прийшла у рік неврожаю яблук, які було прийнято вішати на ялинку. І склодуви виготовили штучні яблука.

Сторінки: 1 2 3