Archive for 13 Лютого, 2017

Створення інноваційного корекційно-розвивального простору: здобутки дослідно-експериментальної роботи

Динамічне оновлення стереотипних світоглядних позицій, розвиток психологічних і педагогічних наук, підвищення запитів із боку батьків щодо формування особистості дитини у навчальних закладах, їхньої соціалізації в складних умовах сьогодення зумовлюють освітян знаходити нові, ефективні підходи до організації освітньо-розвивального простору. Особливе місце в освітній галузі відведене спеціальним навчальним закладам.
Під впливом стрімкого інформаційно-технологічного прогресу освітній простір спеціальної школи потребує введення новацій, вдосконалення, розробки і застосування нових підходів, що забезпечили б розкриття індивідуальності дитини з особливими освітніми потребами у процесі самостійної діяльності.

ДЕТАЛЬНІШЕ >>

«До нас прийшла лялька» – нові можливості застосування іграшки в педагогічному процесі

Наталія Дятленко
Доцент кафедри, канд. псих. наук

lalkaПедагоги дошкільних закладів знаходяться в постійному пошуку ефективних  педагогічних технологій, практик, які б викликали емоційний відгук дитини та стимулювали до активних дій. Розмитість виховних цілей, опора на другорядні для дитини мотиви, ігнорування сучасних тенденцій розвитку суспільства та особливостей сприймання нею світу, бажання дорослих будь що сьогодні і тут побачити результат, що часто має лише зовнішні маркери – все це притлумлює ріст тендітних паростків відповідальної самостійної особистості – майбутнього громадянина.

Невдало використані педагогічні прийоми не тільки не дають бажаного педагогічного ефекту, а що значно гірше – руйнують довіру до дорослого, формалізують стосунки, позбавляють дитину впевненості в тому, що вона є вагомою особою, яка може змінювати світ навколо себе.

ДЕТАЛЬНІШЕ >>