Archive for Тетяна

120-годинні курси для вихователів закладів дошкільної освіти в дистанційному форматі

Кафедра дошкільної та початкової освіти Інституту післядипломної освіти Університету Грінченка у період з 28 січня по 28 березня 2022 року пропонує вихователям закладів дошкільної освіти підвищити свою кваліфікацію за 120-годинними Програмами (на вибір) –

Програми складено відповідно до законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», п. 16 Постанови КМУ від 21.08.2019 № 800 «Деякі питання підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників» та спрямовані на удосконалення професійної, психолого-педагогічної та інших компетентностей педагогів. По завершенню навчання за однією із вибраних програм педагогу буде видано е-свідоцтво на 120 год (4 кр. ЄКТС).

Куратор курсів – Кульбедюк Анастасія Юріївна (тел. 068-870-97-09 вайбер)

Е-пошта: a.kulbediuk@kubg.edu.ua

Реєстрація на Програму 1 «Виховання компетентного дошкільника»

Реєстрація на Програму 2 «Розвиток дошкільника: сучасні практики»

20 січня – День Автономної Республіки Крим

Сярова А.В. Зима. Симферополь – 2009.

 Цього дня в 1991 році пройшов загальнокримський референдум, на якому більшість кримчан висловилися за відновлення Кримської автономії, що визначило статус Криму в складі України. 12 лютого 1991 року Верховною Радою УРСР було прийнято Закон «Про відновлення Кримської Автономної Радянської Соціалістичної Республіки».

  Необхідною передумовою для соціально-економічного розвитку Автономної Республіки Крим стала побудова конструктивних відносин із державою, між органами влади, людьми різних національностей.

  На початку 2014-го року агресивні дії Російської Федерації відносно України ці передумови віроломно перекреслили, кримська територія окупована, а кримське суспільство позбавлене привілеїв української автономії. Толерантний український народ консолідувався. Триває боротьба за мирне повернення Криму, який відповідно до діючих міжнародних протоколів є територією України.

  66 років тому на сторінках науково-педагогічного журналу «Дошкільне виховання» був опублікований досвід виховательки дитячого садка с. Жигуліної Рощі Сімферопольського району Кримської області щодо роботи з батьками по вихованню культури поведінки дітей. Наразі цього села вже не існує, а вихованці дошкільного закладу – люди літнього віку.

  Це перша публікація педагогів сільських дошкільних закладів Кримської області у журналі, який відновив свою діяльність з травня 1951 року. За період до 1991 року кількість таких публікацій досягла десяти: найбільша кількість після публікацій педагогів сільських дошкільних закладів Черкаської області (див. Таблицю «Публікації в журналі «Дошкільне виховання»)

  Пропонуємо педагогам закладів дошкільної освіти та всім, хто цікавиться питаннями виховання дітей дошкільного віку познайомитися зі змістом цієї статті та проаналізувати історичний поступ у питаннях роботи з батьками вихованців дошкільних закладів.

  Пишіть свої враження та думки від прочитаного в коментарях.

Публікації педагогів сільських дошкільних закладів у журналі Дошкільне виховання (1951-1991)

ДЕТАЛЬНІШЕ >>

Пізнання світу через шість точок Луї Брайля

А. Гончаренко

  У грудні 2019 року Генеральна Асамблея ООН постановила, що щорічно 4 січня відзначатимуть Всесвітній день азбуки Брайля. Ім’я Луї Брайля відоме і шановане всіма, хто втратив зір. Адже ця людина дала сліпим можливість розвиватися, читати, грати музику по нотах.

 …На замовлення Наполеона у 1819 році Шарль Барбьє придумав шрифт з рельєфних точок для того, щоб солдати й офіцери могли обмінюватися інформацією у цілковитій темряві без жодного звуку. Так зване нічне листування. Це були опуклі точки, варіативно розміщені у формі прямокутника. Зміст написаного визначали на дотик.

ДЕТАЛЬНІШЕ >>

Вітаємо з Новим роком та Різдвом Христовим!

Шановні колеги!

  Щиро вітаємо Вас з прийдешніми Новорічними та Різдвяними святами. Нехай з останніми хвилинами Старого року Вас покинуть турботи та негаразди, а Новий – 2022 рік буде щедрим на цікаві плани, нові досягнення та професійні перемоги.

Навчання на основі запиту педагогів Святошинського дитячого будинку-інтернату

Протягом листопада-грудня 2021 року на запит закладу освіти «Святошинський дитячий будинок-інтернат» викладачами кафедри – Пеценко Вікторією Олегівною та Шопіною Мариною Олександрівною були проведені навчальні заняття відповідно до програми підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів освіти.

 У Святошинському дитячому будинку-інтернаті навчаються хлопчики від 4-х років із різними вадами психічного розвитку, тому викладачами кафедри були підготовлені і проведені заняття для педагогів з урахуванням психологічних особливостей вихованців.

  Велику зацікавленість у слухачів курсів викликали теми Вікторії Олегівни «Гіпертонус у дитини: чому виникає і що робити логопеду», «Логоритміка як інструмент у роботі вчителя-дефектолога з дітьми молодшого шкільного віку», «Психо-фізична реабілітація дітей з особливими освітніми потребами в умовах закладу освіти».

Марина Олександрівна більш глибоко розкрила психологічні особливості та методи роботи з дітьми з розладами аутичного спектру, шляхи психологічної профілактики девіантної поведінки дітей та підлітків. Особливу увагу викладач приділила питанню розв’язання “дитячих проблем”: тривожності, страхів, агресії тощо.

  За результатами навчання педагоги Святошинського дитячого будинку-інтернат отримали два сертифікати загальним обсягом 60 год.

  З досвідом роботи педагогів Святошинського дитячого будинку-інтернату – Олени Олексіївни Головченко та Лідії Валентинівни Богомазової можна познайомитися на сторінці ІV Всеукраїнської науково-практичної інтернет-конференції «Якість освіти: зміни заради прогресу», яку провела кафедра 19 жовтня 2021 року.

    Слова вдячності Святошинського дитячого будинку-інтернату викладачам кафедри.

Примітка: центр з контролю та профілактики захворювань США опублікував у 2020 році таку статистику – розлади аутистичного спектру (РАС) зустрічаються у кожної 54-ї дитини (на 10% більше, ніж за статистикою 2018 року). У хлопчиків аутизм діагностується утричі частіше, ніж у дівчаток.

Міжнародний день толерантності

16 листопада відзначається Міжнародний день толерантності, запроваджений у зв’язку із ухваленням ЮНЕСКО у 1995 році Декларації принципів терпимості, в основу якої закладено положення, проголошені в Загальній декларації прав людини.

Пропонуємо вашій увазі конспект заняття до Міжнародного дня толерантності. Кравчук Л. Міжнародний день толерантності

Антибулінгова програма.

URL: https://anti-bullyingalliance.org.uk/?fbclid=IwAR2F3LVbyNdc8YWlzDIwwm6OUZavtkbE0FeRWNj8D9l6FRviVMBhuKakzrE

До Дня толерантності.

URL: https://www.youtube.com/watch?v=Q1p2Rzo7CJo

Кравчук Л. Формування толерантності у молодших школярів. Дошкільна і початкова освіта : сьогодення і перспективи розвитку : матеріали Всеукр. наук.-практ. Інтернет-конф., 17-18.05.2017 р.

URL: https://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/20905/

Різноманіття, а не інакшість. Як і коли говорити з дітьми про те, що всі люди – різні.

URL: https://nus.org.ua/articles/riznomanittia-a-ne-inakshist-yak-i-koly-govoryty-z-ditmy-pro-te-shco-vsi-luydy-rizni/

Як німці вчать дітей толерантності без скандалів.

URL: https://www.youtube.com/watch?v=x40b_9H6xGo

День української писемності та мови

9 листопада – День української писемності та мови. Запрошуємо переглянути презентацію та пригадати історію свята.

  Для повноцінної роботи з презентацією завантажте її на свій комп’ютер. Лариса Кравчук_День української писемності та мови

Преподобний Нестор Літописець (1050-і роки – 1114 р.(?))

https://bpc.org.ua/svyati-ta-prepodobni-kuyevo-pecherskoji-lavru/prepodobnuj-nestor-litopusec/

Нестор Літописець: маловідомі факти про життя преподобного

https://religions.unian.ua/orthodoxy/2232571-nestor-litopisets-malovidomi-fakti-pro-jittya.html

Чому день пам’яті Нестора Літописця збігається з днем української писемності – архімандрит Віктор (Коцаба)

https://religions.unian.ua/orthodoxy/1178283-chomu-den-pamyati-nestora-litopistsya-zbigaetsya-z-dnem-ukrajinskoji-pisemnosti-arhimandrit-viktor-kotsaba.html

Kyiv EdFest

   изображение_viber_2021-11-02_20-08-37-89625 жовтня 2021 року у рамках фестівалю «Kyiv EdFest» було проведено вебінар для освітян «Що таке стрес і як вберегтися від його негативних наслідків». На вебінарі було розглянуто поняття стресу та як він впливає на емоційний стан особистості, запропоновано визначити свій емоційний стан за допомогою техніки підсвідомого малювання. Учасники вебінару дізналися де брати ресурси для успішного подолання стресу та проаналізували свої особистісні ресурси за допомогою методики «Особистісне дерево ресурсів».

 Спікери вебінару: Шопіна Марина Олександрівна, доцент кафедри дошкільної та початкової освіти Інституту післядипломної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка, кандидат психологічних наук та Лигомина Тетяна Анатоліївна, викладач кафедри дошкільної та початкової освіти Інституту післядипломної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка.

https://www.youtube.com/watch?v=F9LOlA9cZz4

Навчання на основі запитів

 901632Шановні колеги-освітяни! Кафедра дошкільної та початкової освіти у 2021-2022 н.р. пропонує курсове підвищення кваліфікації за різними формами навчання: оф-лайн (очна), он-лайн (вебінари), дистанційна.

 Попри ситуацію, що склалася з поширенням коронавірусу COVID-19 і неможливістю проведення очних занять слухачів в аудиторіях Інституту                                (просп. Павла Тичини, 22-А), викладачі кафедри можуть проводити навчальні заняття на території закладів освіти.

 На основі надісланих на Інститут запитів від управлінь освіти, керівників закладів, керівників методичних об’єднань (на бланку закладу в форматі Word із зазначенням контактної особи та гарантійними зобов’язаннями щодо дотримання всіх протиепідемічних заходів) викладачі кафедри в попередньо узгоджений з організаторами час проведуть з педагогами лекції, практичні, тренінги, майстер-класи, круглі столи тощо з подальшою видачею сертифікатів від 10 до 30 год.IMG-81831

 Пропонуємо Орієнтовний перелік тем навчальних модулів для проведення оф-лайн (очних) занять.  Орієнтовний перелік навчальних модулів

 Додаткову інформацію щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників у 2021-2022 н.р. можна дізнатися, переглянувши презентацію директора Інституту – Войцехівського Михайла Федоровича за посиланням https://docs.google.com/presentation/d/11sCrSknINnYIvzbWKKyG1A6N61GE-R2H/edit#slide=id.p1

 Бажаємо всім міцного здоров’я, розуміння, тепла і добра!

Про Монтессорі-підхід у навчанні дітей початкової школи

Nachalnaya_Shkola_Montessori_003-1024x685Метод Монтессорі вчить дітей отримувати радість і задоволення не від оцінок, а від пізнання нового, дозволяє їм безбоязно робити помилки і висловлювати свою думку, відмінну від інших.

Відсутність жорстких рамок у програмі навчання допомагає кожній дитині вивчати матеріал індивідуально, довше зупиняючись на тому, що її зацікавило , занурюватися у предмет пізнання доти, доки існує внутрішній інтерес та бажання. Але при цьому Монтессорі-педагогами створюється таке навчально-пізнавальне середовище, що дитина у власному темпі освоює не тільки навички й знання, необхідні для її віку та Державному стандарту освіти, але має необмежену можливість йти далі і задовольнити будь-який свій природний інтерес.

 Велика роль у вивченні шкільних предметів відводиться самим учням, оскільки у групі одночасно навчаються діти різного віку (від 6 до 9 років). Так спільне навчання перетворюється на справжнє співробітництво, при якому старші допомагати молодшим, більш кмітливі можуть пояснити матеріал тим, кому він важко дається. Це заохочує дітей бути самостійними, відповідальними та ініціативними, виробляє самодисципліну і лідерські якості.

 Відсутність оцінок і покарань за незрозумілий учням матеріал дозволяє дітям більш природно виявляти цікавість до навчання, що не пригнічує бажання задавати питання, вчить не боятися складнощів, а позитивне ставлення вчителя до всіх дітей (незалежно від  успіхів в засвоєнні навчального матеріалу), дозволяє їм краще розкривати свої здатності і не соромитися своїх невдач. Кожен учень зацікавлений у отриманні знань.

 Цілеспрямованість і наснага у Монтессорі-класі всіляко вітається і заохочується, щире бажання дитини глибше вивчити будь-яку тему знаходить позитивний відгук у вчителя, а незалежність суджень учня розвиває його самостійність і впевненість у собі.

 Щербина Вікторія Миколаївна, доцентка кафедри дошкільної та початкової освіти ІПО КУБГ, кандидатка політичних наук, директорка закладу дошкільної і початкової освіти «Школа Монтессорі Нової Епохи», Монтессорі-педагог-практик міжнародної кваліфікації. E-mail: v.shcherbyna@kubg.edu.ua