Archive for 22 Лютого, 2016

УКРАЇНСЬКА ШКОЛА: ВЧОРА, СЬОГОДНІ, ЗАВТРА

20151116_101802Напередодні святкування 160-ї річниці з дня народження С. Русової, одного із творців національної педагогічної концепції становлення та розвитку української школи, згадується її заклик до педагогічної та громадської спільноти: «… народові, який не має школи і не дбає про неї, призначені економічні злидні й культурна смерть». Тому сучасним гаслом кожного свідомого українця мусить бути таке: «Рідна школа на Вкраїні!». Заклик С. Русової про рідну школу в Україні стає особливо актуальним сьогодні, коли розбудова сучасної рідної школи має базуватися на принципах народності та інноваційності.
В освітньому просторі нашого міста такою школою є Кловський ліцей № 77 – навчальний заклад із багатою історією та усталеними традиціями. Потужний викладацький склад, дієвий батьківський комітет, активне учнівське самоврядування – всі живуть цікавим шкільним життям, постійно взаємодіючи. Крім високих показників у навчанні та інтелектуальних конкурсах, діти ліцею демонструють і свої творчі досягнення. Атмосфера патронату, співпраці, товариськості, взаємодопомоги плекалися довгий час. Тому в закладі немає поділу на чужих і своїх, колектив ліцею – це велика родина.

ДЕТАЛЬНІШЕ >>

Рослини у великому місті: дерева-патріархи

lypaКиїв завжди вважався одним із найзеленіших і найбільш екологічно чистих міст планети. “Зелене місто”, “місто посеред парку”, “місто парків” – усе це говорили про Київ. Сьогодні Київ став значно менш зеленим, ніж 40-50 років назад, а кількість парків катастрофічно зменшується. Деякі зелені зони зникли взагалі, деякі сильно зменшилися в розмірах. Дерева ростуть у парках, садах, вздовж вулиць столиці як в загадці «навесні прокинуться, з сонечком обнімуться та зелені шати нумо приміряти». Збережемо кожне дерево, що конче потрібне людям, оскільки повітря очищає, вдень від спеки захищає. І у кожного з них, як і у людини, своє життя, свій вік. В нашому місті живуть особливі дерева – дерева-довгожителі (дерева-патріархи). Давайте, познайомимося з ними.
Л.Кравчук. Рослини у великому місті: дерева-довгожителі: презентація

ДЕТАЛЬНІШЕ >>