Archive for Новини кафедри

В світі відзначають День миття рук

  Без названия (10)Регулярне миття рук – найпростіше, що ми можемо зробити для свого здоров’я та профілактики захворювань. Руки – це наш первинний контакт із зовнішнім світом та іншими людьми. На руках можемо переносити інфекції, які передаються контактним та аліментарним (через слизові та ясна) шляхом.

  15 жовтня 2008 року Організацією Об’єднаних Націй і, зокрема, Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) був оголошений Всесвітній день миття рук. Як відзначають експерти ООН та ВООЗ, миття рук рятує тисячі дитячих життів щодня. Щорічно цей день відзначається у багатьох країнах світу, щоб вкотре нагадати дорослим і дітям, що брудні руки – це загроза для людства і як важливо мити руки з милом.

  Особливо гостро постало на планеті це питання в 2019 році. Задля захисту себе та тих, кого любите, від коронавірусу (COVID-19) дуже важливо дотримуватись техніки миття рук, адже дослідження показали, що при звичайному митті рук подушечки пальців та внутрішні поверхні залишаються брудними.

 Лариса Кравчук, старша викладачка кафедри, пропонує матеріал, що можна використати в роботі з учнями початкової школи незалежно від дня, який щорічно відзначають у світі 15 жовтня.

Заняття “Щоб ніколи не хворіти, треба з милом руки мити”

Практичні поради:

Поперечна Дарія. Ці фото гарно пояснюють, чому руки треба мити з милом і скільки часу. URL: https://life.pravda.com.ua/health/2020/03/5/240114/

Як правильно мити руки. Практичні поради. URL: https://www.youtube.com/watch?v=8JsM-wf5Bpo

Як правильно мити руки: 7 порад про гігієну. Поради сімейної лікарки. URL: https://www.the-village.com.ua/village/knowledge/health-knowledge/295163-yak-pravilno-miti-ruki-7-pitan-pro-gigienu

Аудіоказка «Про хворобу немитих рук». URL: https://www.youtube.com/watch?v=iaBEkEJImkE

Ігри з водою і милом: Малювання мильними бульбашками. URL: https://www.youtube.com/watch?v=yDVQUBejZrM

“4 причини агресії підлітка”: відеоролик про девіантну поведінку в підлітковому віці

Шановні колеги!

Продовжуємо знайомити вас з новинками роботи нашої кафедри.

Пропонуємо вашій увазі відеоролик “4 причини агресії підлітка” від авторки – Марини Шопіної, доцентки кафедри, кандидатки психологічних наук.

Вітаємо з Днем працівників освіти

lystivkaШановні колеги!

Щиро вітаємо Вас із професійним святом – Днем працівника освіти, яке об’єднує всіх, хто відкриває скарбницю знань, науки, мудрості.
Вчителі – важливі та унікальні, допомагають людству відтворювати себе в наступному поколінні.
Бути учителем – велике мистецтво й щоденна титанічна праця.
Адже лише цю професію обирають серцем і залишаються вірними їй на все життя.
Висловлюємо Вам вдячність за педагогічну працю та відповідальне ставлення до свого покликання.
Переконані, що спільними зусиллями ми в повній мірі реалізуємо нашу мету – забезпечимо доступну та якісну освіту кожному громадянину, створимо належні умови для самореалізації особистості.
Саме ваша наполеглива праця, добросовісне служіння справі, невтомний творчий пошук і високий професіоналізм допомагають молодому поколінню обрати свій життєвий шлях і стати справжніми фахівцями своєї справи.
Від щирого серця бажаємо вам здоров’я, творчого натхнення, мудрості, терпіння і впевненості у завтрашньому дні.
Щастя, добра, благополуччя вам і вашим родинам!

Хай радість приносить кожний дзвінок,
Що кличе у затишний клас на урок.
Хай в серці гордість за учнів бринить,
Предмет Ваш з цікавістю кожен хай вчить!

Натхнення безмежного Вам у цій справі,
Хай будні робочі будуть яскраві.
Здоров’я міцного та мрій розмаїття,
Діяльність хай Ваша триває століття!

Вітаємо з днем дошкілля!

242461957_2055848891257858_2035122222520354363_n Колектив кафедри дошкільної та початкової освіти щиро вітає усіх колег, педагогів, працівників дитячих садків з прийдешнім святом Днем вихователя і всіх дошкільних працівників! Від усієї душі дякуємо Вам, дорогі вихователі, за педагогічну майстерність, любов до своєї справи, турботу про благополуччя підростаючого покоління! Нехай цей день буде для вас чарівним, як і весь ваш життєвий шлях. Бажаємо Вам щастя, благополуччя, натхнення, гарних новин, успіхів у всьому та доброго здоров’я!

Науково-практичний семінар в КАГАРЛИКУ

 фото Кагарлик 09.09 9 вересня 2021 року на базі Кагарлицької ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 для вчителів 3-4 класів було проведено науково-практичний семінар «НУШ. Формуємо екологічну компетентність молодшого школяра».

 У семінарі взяли участь представники комунальної установи Кагарлицької міської ради «Центр професійного розвитку педагогічних працівників».

  Ірина Санковська, викладачка кафедри дошкільної та початкової освіти Інституту післядипломної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка, представила модель формування екологічної компетентності молодших школярів для активного обговорення вчителями початкових класів.Кагарлик 2

Окремо була виділена така важлива її складова як кліматична грамотність. У форматі міні-тренінгу пройшло ознайомлення зі змістом навчально-методичного комплекту «Кліматична абетка» до курсу за вибором для учнів 3-4 класів ЗЗСО.

Презентація Екологічна лінія в НУШ. Санковська І.М.

Презентація Формуємо екологічну компетентність школяра. Санковська І.М.

Тренінги для новопризначених працівників: навчаємося в Університеті

  viber_image_2021-09-14_12-04-07-815Незвично розпочався навчальний рік для нових працівників  Київського університету імені Бориса Грінченка. Викладачів, наукових співробітників запросили…вчитися! Так, так! Саме з навчання на адаптаційному тренінгу розпочалось входження новоприбулих у велику університетську родину.

   Працівники ННЦ розвитку персоналу та лідерства Жанна Савич, Ірина Капралова, а також співробітник центру розвитку цифрової компетентності НДЛ інформатизації освіти Дар’я Настас підготували цікаву, динамічну, насичену програму. Мета тренінгів – ознайомити нових працівників з умовами і правилами роботи в Університеті та допомогти інтегруватись у колектив.IMG_20210913_112924

  Під час занять обговорювалися проблеми й труднощі, що виникають на початкових етапах науково-педагогічної роботи та шляхи їх подолання. Легка і зрозуміла подача матеріалу, інформативна презентація дозволили зрозуміти специфіку роботи Університету.

  IMG_20210913_112713Усі учасники отримали не тільки нові знання, а й включилися в нову систему відносин. Адже важливим аспектом тренінгів було знайомство з корпоративною культурою та системою цінностей    Київського університету імені Бориса Грінченка як її невід’ємної аксіологічної складової.

 Спілкування з організаторами тренінгів, занурення в атмосферу командної роботи, підтримка та щире спілкування дали можливість відчути свою залученість до колективу, причетність до великої родини грінченківців.  viber_image_2021-09-14_12-04-07-815

  Після тренінгів з’явилась додаткова мотивація, намітилися острівці визначеності щодо подальших кроків у професійній діяльності, окреслились перспективи щодо напряму роботи, щоб відповідати візії, місії та високим цінностям Університету.

Світлана Цибульська, старша викладачка

кафедри дошкільної та початкової освіти

Тиждень освіти дорослих в України

unnamed (1) Шановні колеги, вітаємо з початком Тижня освіти дорослих в Україні!

 З 1999 року в Україні щорічно проходить “Тиждень освіти дорослих”, який проводиться під егідою ЮНЕСКО. Підтримку цього заходу надають офіційні державні структури – Міністерство освіти і науки (МОН), Всеукраїнське координаційне бюро «Освіта дорослих України» та Міжнародна громадсько-державна програма «Освіта дорослих України». 

 Тиждень освітнього зростання в Україні спрямований на розширення пізнавальних процесів в суспільстві, особисте вдосконалення освіти і культури дорослих людей. Ця міжнародна ініціатива підтримується в більш ніж 50 країнах світу. Щорічні події проводяться з 11 по 17 вересня. 

20 червня в Україні офіційно святкуємо День батька (День тата)

IMG-8069af6e32eed03023fb2363f1d7c663-V В Україні День батька є офіційним святом, яке щорічно відзначається в третю неділю червня. З метою створення сприятливих умов для зміцнення інституту сім’ї як основи суспільства й визнання на державному рівні ролі батька у вихованні дітей 18 травня 2019 року було підписано відповідний Указ Президента України №274/2019.

  Наші батьки – найближчі до нас люди в усьому світі. Тато і мама – найперші слова, які в більшості ми вимовляємо, коли вчимося розмовляти рідною мовою. Ми намагаємося їх порівнювати, дивимося на них, вивчаємо їх. Вони для нас одночасно і найбільша загадка, і найбільше відкриття. Добре, коли вони є у нас і сумно, коли вони нас залишають.

  Свято батька, як і День матері, відзначається зараз у багатьох країнах сучасного світу. Дата його святкування на міжнародному рівні, за даними проєкту DilovaMova.com, в країнах, де особливо шануються сімейні цінності, вже давно закріпилася в третю неділю червня. Свято взяло свій початок у 1909 році, і вперше було відзначене у місті Спокан, штату Вашингтон, США. Ініціатором Дня батька виступила жінка – Сонора Смарт, в заміжжі міс Додд. У роки її дитинства в їх сім’ї, разом з нею, налічувалося шестеро дітей. Після народження шостої дитини їх мама покинула цей світ і усі турботи про дітей, включаючи новонародженого малюка, взяв на себе їх батько, Вільям Джексон Смарт. Він звичайно ж не міг дати їм багато чого з того, що може дати дітям матусина ніжність, але зробив абсолютно все, щоб його діти не були позбавлені турботи, розуміння і любові, яку може дати тільки рідна людина. Діти виросли. Кожен пішов своїм шляхом. Сонора вийшла заміж.

Матеріал підібрала: Третяк О.П.,

доцент кафедри дошкільної та початкової освіти, канд. пед. наук

ДЕТАЛЬНІШЕ >>

Підвищення кваліфікації педагогічних працівників щодо впровадження оновленого Базового компонента дошкільної освіти

  изображение_viber_2021-05-24_19-41-25Відповідно до затвердженої МОН Типової програми підвищення кваліфікації педагогічних працівників за Державним стандартом дошкільної освіти та з метою підвищення методичного й практичного рівнів професійної компетентності педагогічних працівників щодо впровадження оновленого Базового компонента дошкільної освіти Міністерством освіти і науки України спільно з Державною установою «Український інститут розвитку освіти» за участі авторського колективу розробників Стандарту в період з 31.03.2021 по 21.05.2021 було проведено серію вебінарів з шістнадцяти взаємопов’язаних тем. Типовою програмою було передбачено як теоретичну, так і практичну підготовку педагогічних працівників, а також виконання ними самостійної роботи. На етапі завершення навчання слухачі склали підсумковий тест.

  Наша колега – Меленець Людмила Іванівна, доцентка кафедри, кан. пед. наук, успішно завершила навчання за Типовою програмою МОН та отримала сертифікат тренера для підготовки регіональних тренерів. 

Фестиваль науки 2021

Без названия (8)Шановні колеги!

Запрошуємо вас на низку заходів, що проводить кафедра дошкільної та початкової освіти Інституту післядипломної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка у рамках Фестивалю науки.

17 травня 2021 року о 10.00 відбудеться методологічний семінар «Інструментарій наукового дослідження: вибір методів та культура їх застосування».

Посилання на вебінар: https://meet.google.com/acu-vvxu-ejg 

20 травня 2021 року запрошуємо вас приєднатися до методологічного семінару «Якість  дошкільної освіти: складники та показники». Початок о 10.00.

Посилання на вебінар: https://meet.google.com/acu-vvxu-ejg