Archive for Педагогам ДНЗ

Щиро вітаємо з днем працівника освіти!

1506668287_den-vchitelya-2017-sayt

Вітаємо з початком навчального року!!!

11_35

Вітаємо!

   Кафедра дошкільної та початкової освіти Інституту післядипломної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка щиро вітає нашу колегу – Меленець Людмилу Іванівну, доцента кафедри, кандидата педагогічних наук з перемогою в Конкурсі освітніх технологій – 2019, проведеному редакцією журналу Міністерства освіти і науки України “Дошкільне виховання”, за публікацію “Безпека дитини: компетентнісний підхід”.

Посилання на статтю

20200828_12502720200831_101908

5 червня – день захисту навколишнього середовища (день еколога)

  imagesЕкологи – вчені, які вивчають взаємодії в екосистемах, відкриваючи багато нового всім охочим до таких знань. Історично вважається, що термін «екологія» був вперше введений Ернстом Геккелем у 1866 році. Хоча це не зовсім вірно. До появи терміну «екологія» мають стосунок ряд видатних вчених: Карл Лінней, Жорж Бюффон, Жан Ламарк, Михайло Ломоносов, Антоні ван Левенгук, Олександр фон Гумбольт, Чарльз Дарвін та інші.

   Як виникла ідея відзначати цей день? 11.05.1971 року генеральному секретареві ООН надійшло звернення, яке підписали 2200 діячів науки й культури з 23 країн світу. Вони попереджали людство про безпрецедентну небезпеку, що загрожує йому у зв’язку із забрудненням довкілля: «Або ми покінчимо із забрудненням, або воно покінчить із нами».

 Офіційно Всесвітній день охорони довкілля був заснований Генеральною асамблеєю ООН 15 грудня 1972 року. Також була заснована нова організація в системі ООН – Програма ООН з навколишнього середовища.

Цікавинки:

Екологічні проблеми і свідома поведінка: що знають мешканці Києва: https://ua.boell.org/uk/2019/03/05/ekologichni-problemi-i-svidoma-povedinka-shcho-znayut-zhitelki-i-zhiteli-kiieva

Як пишуть про екологію онлайн-медіа: https://imi.org.ua/monitorings/greta-elektrokary-ta-plastykovi-pakety-yak-pyshut-pro-ekologiyu-onlajn-media-i30067

Цікава Екологія для школярів – курс STEM-лабораторії “Science is Fun!” http://vstup.kpi.kharkov.ua/portfolio/tsikava-ekologiia-dlia-shkoliariv/

Матеріали підготовила Санковська І.М.

ДЕТАЛЬНІШЕ >>

Фестиваль науки на кафедрі!

unnamed  Цьогоріч у рамках Фестивалю науки, традиційного весняного заходу Університету, було проведено вебінар для педагогів шкіл, закладів дошкільної освіти, науковців під назвою «Застосування цифрових технологій у практиці дистанційного навчання дітей: педагогічний аспект». Учасниками вебінару стали біля 50 зацікавлених з різних регіонів України.

  Перед учасниками виступила доцент кафедри Щербина В.М.; тема її виступу «Організація дистанційного навчання у дитячому садку на прикладі МНАС – технологія, особливості впровадження (вікова категорія 1-4 роки, 4-6 років). Її виступ викликав гострий інтерес у слухачів, тому по завершенню учасники мали змогу поставили запитання, на які Вікторія Миколаївна відповіла ґрунтовно і фахово. Тривалість заходу була 1 год. 30 хв. Учасники запропонували започаткувати цикл вебінарів, що присвячені впровадженню педагогічної технології Марії Монтессорі.

Щербина В.М. Організація дистанційного навчання у дитячому садку: презентація

16 травня оголошено Днем любові до дерева

   Людина відзначає різні Дні: і політичні, і державні, і професійні. Разом із тим не забуває про те, що її оточує поруч, про те, що дає їй можливість жити. Так, це – природа, з її багатствами, з її красою. Природа, без якої людина не може існувати. Сьогодні іменинник – саме дерево: струнке, могутнє, молоденьке, древнє. Таке прекрасне в різні пори року.

   127023Свою любов, повагу до дерева людина висловлювала в віршах, піснях, прислів’ях: хто не садив дерева, тому не лежати в затінку; що в лісі родиться, то в дворі згодиться; дерево шанують, як добре родить, а чоловіка, як добре радить. А дерево так очікує теплі, турботливі руки …

   Природу ми тісно пов’язуємо з мистецтвом: літературою, музикою, живописом. Пропонуємо вашій увазі деякі відомості про дерево. А презентацію радимо переглянути з музичним супроводом.

Матеріали підготовила Пазюк С.А.

Що таке дерево?

Чудернацькі дерева планети

Найкрасивіші дерева в світі

Презентація: Дерева

Музика для прослуховування

Міський онлайн семінар до Всеукраїнського дня психолога

   Щороку, 23 квітня, практичні психологи України відзначають професійне свято – Всеукраїнський день психолога. Цьогоріч науково-викладацький склад кафедри методики та психології дошкільної і початкової освіти долучився до привітань колег – міським онлайн семінаром.

 23 квітня 2020 року відбувся міський вебінар на тему: “Що таке професійна ідентичність практичного психолога?”.

FB_IMG_1588140941873

 Організаторами онлайн семінару виступили співробітники кафедри методики та психології дошкільної і початкової освіти ІППО КУ імені Бориса Грінченка.

  В ході проведення вебінару спікер Лигомина Тетяна, старший викладач кафедри, докладно розповіла про значення професійної ідентичності для успішного професійного розвитку фахівців-психологів. Учасникам були запропоновані практичні вправи, що допомогли психологам проаналізувати власне професійне самосприйняття, підвищити відчуття професійної значимості та усвідомлення себе у професії як фахівця, професіонала своєї справи.

Лигомина Т.А. Професійна ідентичність практичного психолога: презентація

Посилання на запис вебінару

16 квітня – Всесвітній день голосу!

  93519815_690989111647543_3818351536757538816_n Голос – звук, який відтворює людина для розмови, співу, сміху, плачу, крику, рику. Маючи намір говорити, людина перш за все вдихає повітря, а потім поступово видихає його. В результаті змикання і розмикання голосових зв’язок утворюється голос. Він досить слабкий. Підсилювачами (резонаторами) звуків голосу служать грудна клітка, піднебіння, порожнина носа, зуби, кістки обличчя, лобова пазуха. Сила голосу залежить від того, як спрямовані звуки голосу в резонатори, в якому стані вони знаходяться.

  Голос кожного відрізняється тембром, тобто такою якістю, за якою можна дізнатися, хто говорить. Справа в тому, що, окрім основного тону, ми чуємо ряд додаткових тонів – обертонів, що залежать від будови гортані, ротової і носової порожнини того, хто говорить. Цими обертонами і створюється індивідуальний тембр голосу людини, чистота звучання його голосу.

  В голосі розрізняють висоту, тривалість (темп), політ, тобто здатність голосу летіти в далечінь, виділятися на тлі інших звуків. Прислухайтеся до мови оточуючих і до своєї власної, і ви помітите рух голосу по звуках різної висоти. Від основного тону голос відхиляється вгору, вниз, встановлюється на середньому рівні (регістрі), знову підвищується, падає … І не в безладді, а як ми помічаємо, за певними законами, утворюючи мелодику мови. Здатність голосу легко переходити від високих звуків до середніх або низьких носить назву гнучкості голосу.

  Удосконалюючи свою мову, читець, оповідач, педагог мають вивчити можливості свого голосу, визначити його діапазон, виробити його рухливість. У процесі читання або розповідання голос не повинен напружуватися. Тільки в цьому випадку він може набувати відтінків виразності: м’якість, теплоту або, навпаки, різкість, холодність. Розвитку голосу сприяють заняття співу, а також спеціальні вправи.

Вправа 1 Домагайтеся дзвінкости і зібраности звуку, природної його благозвучности і чутности на відстані. Вимовте плавно і протяжно звук м: ммм; приєднайте поєднання: ма, мо, му, ме, ми, мі. Склади вимовляєте дзвінко, протяжно (як при співі), на одній ноті (монотонно). Слідкуйте за правильним диханням. Вправу повторіть, вимовляючи склади в зворотному порядку: мі, ми, ме, му, мо, ма.

Меленець Л. Заговори, щоб я тебе побачив: презентація

ДЕТАЛЬНІШЕ >>

КПК вихователів закладів дошкільної освіти 23.03 – 27.03.2020

Навчальна програма для вихователів закладів дошкільної освіти  

«Розвиток дошкільника: інноваційний підхід і сучасні практики»

Термін навчання: 23-27 березня 2020 р.

Куратор: О.П.Третяк.

Модуль: «Планування педагогічної роботи: зовнішня вимога чи професійна потреба».

Автор-укладач: Гончаренко А.М., доцент кафедри методики та психології дошкільної і початкової освіти, кандидат педагогічних наук.

Компетентність: професійна.

  Чи має план відтворювати індивідуальність вихователя та інтереси дітей? План потрібен лише для зовнішнього контролю за роботою вихователя чи для продуктивного педагогічного супроводу самоосвіти дитини? Зміст модуля передбачає аналіз традиційних форм планування та вправляння слухачів у створенні корисного і компактного плану разом з дітьми та їхніми батьками.

 Гончаренко А.М. Планування педагогічної роботи: зовнішня вимога чи професійна потреба.

КПК вихователів закладів дошкільної освіти 16.03 – 20.03.2020

Навчальна програма для вихователів закладів дошкільної освіти 

«Інклюзивна освіта на дошкільному рівні: психолого-педагогічний аспект»

Термін навчання: 16-20 березня 2020 р.

Куратор: Н.М. Дятленко.

Модуль: «Діти з особливими потребами: нозографія та педагогічні дії дорослого».

Автор-укладач: Гончаренко А.М., доцент кафедри методики та психології дошкільної і початкової освіти, кандидат педагогічних наук.

 Компетентність: професійна.

  Робота вихователя в інклюзивній групі передбачає такі педагогічні впливи, методи і прийоми, що зорієнтовані на освітню потребу дитини. Це зумовлює знання нозографії та підбір тотожної моделі педагогічного супроводу й підтримки. Різноманітність психофізичного розвитку дітей обумовлена характеристикою вроджених чи набутих розладів. Інколи їхня подібність вимагає особливості уваги до дитини. Тривале спостереження за поведінкою дошкільника – основа успішної корекційної роботи.

  Гончаренко А.М. “Діти з особливими потребами:  нозографія та педагогічні дії дорослого”.