Archive for Тетяна

Про інноваційну систему освіти дітей раннього та дошкільного віку

  14 та 15 червня 2022 року відбувся тренінг підготовки тренерів за інноваційною системою освіти та піклування за дітьми раннього та дошкільного віку Mr. Leader (Education & Care). До участі у тренінгу запрошувалися фахівці з питань дошкільної освіти закладів післядипломної педагогічної освіти. За програмою тренінгу разом з більш як 40 зацікавлених фахівців з усієї країни навчалися доценти кафедри Алла Гончаренко та Людмила Меленець

 Викладачі познайомилися зі створеною колективом авторів Програмою освіти дітей раннього та дошкільного віку «Освіта і піклування / Education & Care» / В.А. Воронов, К.В. Ковальчук, Н.В. Піканова, О.Д. Рейпольська, С.О. Сисоєва, К.Ю. Станкевич. – Київ: ФОП В.Б. Ференець, 2021. – 130 с

  Зміст і форма програми не схожі на всі попередні, а головне, мабуть для педагога, методичні й практичні матеріали на щодень: майже 1.5 тисячі тематичних розробок на рік. Все що потрібно для реалізації цієї програми – це мати доступ до Інтернету.

  Ми зрозуміли, що створена програма пропонує відмовитися від громіздких паперових програм, методичних рекомендацій, більшості дидактичних посібників, однак залишає великий простір для творчості педагога і батьків.

Он-лайн студія для вихователів-методистів закладів дошкільної освіти

  Вітаємо, шановні колеги! Сподіваємось, ви перебуваєте в безпеці й наразі позитивно налаштовані на реалізацію індивідуального професійного розвитку та самоосвіту.

Кафедра дошкільної та початкової освіти пропонує вихователям-методистам закладів дошкільної освіти (за посадою) з 20.06.2022 по 24.06.2022 (15.00-16.20) взяти участь в он-лайн студії «Психолого-педагогічний дизайн столичної дошкільної освіти в складних середовищах».

   Просимо Вас заповнити реєстраційну форму для надсилання на Ваше Ім’я розкладу занять із е-посиланнями на зустрічі та виготовлення сертифікату на 30 год. (1 кредит ЄКТС).

День фотографії природи (київська весна-літо-2022)

Фотозйомка природи – дуже популярна сфера діяльності і є найбільшим «розділом» фотографії. Перша фотографія дикої природи була зроблена в 1906 році для National Geographic.

15 червня в світі проводиться День фотографії природи. Людмила Меленець, доцентка кафедри, – не фотограф-пейзажист, проте в цей день пропонує переглянути фото природи Києва, які зробила після 24 лютого 2022 року, а вірш української поетеси, вчительки початкових класів Надії Красоткіної «Тішусь літом, теплом і красою» доповнить враження від споглядання застиглої у фото краси.

 

 

Тішусь літом, теплом і красою,

До середини літо іде.

Все зігріте любов’ю палкою,

А от миру немає ніде…

Хоч повсюди так гарно, пісенно,

Все довкілля в бентежній красі.

На війні гинуть люди щоденно,

І не можуть радіти усі.

А так хочеться миру і світла,

Просто тиші удень і вночі.

Щоб душа українця розквітла,

Над землею шуміли дощі…

Щоб квіткові пливли аромати,

В небі синьому хмарки пливли,

Щоб раділи й сміялись солдати

І щасливі їх сім’ї були…

Тішусь літом, теплом і красою,

Хочу в мирі співати пісні.

Попрощаймось навіки з війною,

Хай вона не приходить й у сні…

«За умови неможливості безпосередньої зустрічі з міським об’єктом чи явищем допускається використання інформаційно-комунікативних технологій, фото та відео (відео-мандрівки, віртуальні подорожі)» – теза з регіональної парціальної програми розвитку дітей старшого дошкільного віку «Я – КИЯНИН», яку створену командою викладачів кафедри задля повнішого задоволення освітніх потреб жителів мегаполісу.

Пропонуємо педагогам закладів дошкільної освіти, батькам вихованців не фото, а повний текст Програми (видання 2-ге, доповнене), що є цілісним комплексом адаптованого змісту про киян та Київ, орієнтована на щоденне буття дитини, розвиток і виховання вмілої, самостійної, свідомої, життєво компетентної особистості.

Запрошуємо на вебінар!

  Шановні колеги! Запрошуємо вас на вебінар для педагогів ЗДО “Розвиваємо дрібну моторику дошкільників в умовах війни: ідеї для дистанційного формату роботи”, який відбудеться 15 червня 2022р. о 13.30. 

Посилання на вебінар: https://us04web.zoom.us/j/78354546715?pwd=4D6DiitTSGqRISIBTpJbG6x5D4clEQ.1. Ідентифікатор конференції: 783 5454 6715 Код доступа: XYZ0X3.

  Чи потрібно займатися розвитком дрібної моторики у дітей, якщо сьогодення диктує нові виклики? Чи може війна зупинити розвиток всіх пізнавальних процесів: пам’яті, уваги, мислення й мови? Всім відомо, що щоденні заняття на формування скоординованих і точних рухів пальців і рук сприяють становленню мови у дітей, вони є прекрасним фундаментом для тренування уяви, спостережливості і навіть координації. А значить, війна не може стати на заваді розвитку дрібної моторики у дітей – про ці та інші важливі питання поговоримо на вебінарі. 

Запрошуємо на вебінар!

    Шановні колеги-педагоги! Запрошуємо вас на вебінар “Як організувати інтегроване та тематичне навчання учнів”, який відбудеться 2 червня 2022р. о 15.00.

Посилання на вебінар: http://meet.google.com/ppd-xrfy-gcd

Цього разу вирішили відмовитися від теоретичної частини і відразу розпочати з практичної. Тому вебінар буде проходити у форматі онлайн-заняття, матеріали якого можна використати у роботі з дітьми. 

Вебінар проводить Лариса Кравчук, старша викладачка кафедри дошкільної та початкової освіти.

Запрошуємо вас на вебінар «Готуємось до зустрічі малят: оновлюємо освітнє середовище»

Шановні колеги, дорогі наші друзі-дошкільники!

Війна з російськими загарбниками триває більше трьох місяців, а ми твердо віримо, що вона закінчиться обов’язково нашою перемогою. Багато всього змінилося в нашому житті за цей період, але незмінними залишились прагнення до підвищення професійності та високої міри людяності. Здається саме зараз час подумати про освітнє середовище в групі вашого закладу дошкільної освіти, зокрема, які зміни потрібно внести для виховання вільного, розвиненого, оптимістичного маленького українця.

  Шановні друзі, запрошуємо вас на вебінар «Готуємось до зустрічі малят: оновлюємо освітнє середовище», 31.05.2022 р. о 14:30. Спікери вебінару: Алла Гончаренко, Наталія Дятленко – доцентки кафедри дошкільної та початкової освіти. Покликання на вебінар: https://meet.google.com/tcz-pxzp-typ.

Запрошуємо на вебінар!

  Шановні колеги! Запрошуємо вас на вебінар “Логоритміка як дієвий інструмент збереження здоров’я і розвитку дітей дошкільного віку та ефективний засіб навчання дітей молодшого шкільного віку”, який відбудеться 25 травня 2022р. о 16.30.

                                                                                              Посилання на вебінар:https://us04web.zoom.us/j/71172239347?pwd=wFSu_03N5GhnR_y6TLYfIlG2pqdSf-.1    Ідентифікатор конференції: 711 7223 9347.  Код доступа: V8W9h0.

  На вебінарі будуть надані практичні поради щодо проведення занять з дошкільниками із застосуванням логоритміки та проведення уроків чи позаурочних занять із учнями початкових класів із застосуванням логоритміки в дистанційному форматі.

Фестиваль науки-2022 на кафедрі дошкільної та початкової освіти!

Шановні науковці, практики, студенти!

  Запрошуємо вас відвідати науково-комунікативні заходи, які організували викладачі кафедри в рамках Фестивалю науки-2022 Університету Грінченка.

  19.05.2022 о 12-00 та 30.05.2022 о 15.00 з метою популяризації наукових внесків, відкриттів та винаходів, зроблених жінками, виявлення факторів, що спричиняють не представленість жінок у науці відбудеться науково-пізнавальний вебінар «Роль вчених дам у неухильному русі наукового прогресу (до Дня науки в Україні)». Посилання на зустріч: http://meet.google.com/fhj-yjnu-zeb.

  20.05.2022 о 14-00 з метою обміну досвідом щодо практичного запровадження політик академічної доброчесності в середній освіті, нормативно-правового забезпечення якості освіти відбудеться науково-методичний вебінар «Нова українська школа: академічна доброчесність в освітній галузі «Здоров’я і фізична культура».

Посилання на зустріч: https://us04web.zoom.us/j/7257995229?pwd=Ufwy6wkHFKlMgT-MrxSwWRcH-pZ4M1.1 

Ідентифікатор конференції: 725 799 5229 Код доступу: 1111

   24.05.2022 о 16.00 з метою обговорення актуальних, складних і гострих питань у професійній сфері, знаходження компромісних варіантів розв’язання нестандартних проблем сьогодення, налагодження співпраці з представниками різних закладів освіти, виявлення творчих ініціатив організоване «велике коло» «Освіта в контексті нових викликів часу: український та закордонний досвід». Програма

Посилання на зустріч:https://us04web.zoom.us/j/3513583575?pwd=eG9PampDNkFEZ3lUaElBUmN5aTYxdz09

Ідентифікатор конференції: 351 358 3575 Код доступу: gtmGt9

Чекаємо на вас, зичимо плідної науково-практичної діяльності, цікавого спілкування, натхнення й творчості.

Сертифікати для учасників вебінару “Ігри для дітей у обмеженому просторі

Шановні учасники вебінару “Ігри дітей у обмеженому просторі”.                        Дати проведення: 13.04; 20.04; 27.04.2022.                                                       Автори: Наталія Дятленко та Алла Гончаренко.                                          Сертифікати вже готові. Ви їх можете скачати ТУТ. До нових зустрічей!

Вітаємо з днем науки!

У третю суботу травня в Україні відзначають професійне свято наукових працівників – День науки, яке об’єднує в наукову спільноту усіх учених.

 Свято встановлене Указом Президента України «Про День науки» від 14.02.1997 № 145/97 «…на підтримку ініціативи відомих вчених, наукових установ, а також професійних спілок України…».